canlı destek ariza kaydi canlı destek

Vinto Arıza Kodları

Demirdöküm Vinto Arıza Kodları hakkında bilgi sahibi olmak ister misiniz? O halde sunulan bu sayfamızdaki metni okumalısınız. Yazımızda sizlere özel Vinto Arıza Kodları hakkındaki bilgiler detayları ile anlatılmıştır.

F01 ve F04 Arıza Kodu : Vinto kombide her iki uyarı kodu da aynı açıklamayı taşır. Bu uyarı kodlarının ikisi de kombide ateşleme olmadığını belirtmektedir. Bu durumda kısacası cihaza gaz gelmiyor diyebiliriz. Gaz vanalarının kontrolünü yapmalı kapalı ise açık duruma getirmelisiniz. Gaz vanaları ile alakalı hiçbir sorun yok ise cihazı kapatıp yeniden açın yani resetleyin. Soru hala devam ediyorsa gaz armatöründe sorun olabilir. Bu durumun çözümü için Vinto Kombi Servisi’ni aramalısınız.

F2 Arıza Kodu : Hava akış sorunu olduğunu belirten uyarı kodudur. Bu durumda hava prosestatı arızalı ve değişimi gerekiyor diyebiliriz. Tüketici olarak bu durumda direk olarak Demirdöküm Kombi Servisi’ni aramalısınız.

vinto kombi kodlari, vinto ariza kodlarinin anlamlari

vinto kombi hata kodlari

F3 Arıza Kodu : Vinto kombi bu uyarı kodunu 2 saat 40 dakika içinde 3 defa tekrar ederse bu durumda hava akışında sorun var demektir ve prosestat arızalıdır. Demirdöküm Vinto Servisi ile görüşmelisiniz.

F5 Arıza Kodu : Cihazda aşırı ısınma sorunu olduğunu belirten uyarı kodudur. Bu durumda limit termostatı arızalı diyebiliriz. Demirdöküm Servisi’ni çağırıp bu konuda yardım almalısınız.

F6 Arıza Kodu : Kalorifer devresi sensöründe sorun olduğunu belirten hata kodudur. Bu durumda tüketici olarak yapabileceğiniz işlem yoktur. Sensör değişimi gerekeceği için Demirdöküm Kombi Servisi’ni aramalısınız.

F9 Arıza Kodu : Cihazın kalorifer devresindeki suyu ölçme görevinde olan sensöründe hasar meydana geldiğini belirten uyarı kodudur. Bu durumda cihazı teknik servisin görmesi gerekmektedir. Demirdöküm Vinto Servisi’ni aramalısınız.

F11 Arıza Kodu : Kombide bulunan tüm parçaların bağlı durumda olduğu elektronik karttan sinyal alınamadığını belirten uyarı kodudur. Bu durumda kart arızalanmış diyebiliriz. Tamiri ya da değişimi gerekebileceği için Demirdöküm Vinto Servisi’ni arayarak yardım almalısınız.

F12 Arıza Kodu : Ekran kartından sinyal alınamadığını belirten koddur. Bu durumda ekran kartı hasar görmüş ve arızalanmış diyebiliriz. Cihaza müdahale etmeden Demirdöküm Kombi Servisi’ni aramalısınız.

F13 Arıza Kodu : Vinto kombi ekranında F13 arızası belirdi ise ana kartta problem olduğu anlamına gelmektedir. Bu durumda kartın ya tamiri ya da değişimi ile sorun çözümlenebilir. Bunun için Demirdöküm Servisi’nden yardım almalısınız.

F14 Arıza Kodu : Cihazın kalorifer devresine göndermekte olduğu suyun 95 derecenin üstünde olduğunu belirten hata kodudur. Sorun bu şekilde devam ederse problem yaşayabilirsiniz. Bu durum için Demirdöküm Servisi’ni arayarak bilgi ve yardım almalısınız.

F15 Arıza Kodu : Gaz mekanizması sorunu yaşandığını belirten hata kodudur. Bu durumda üç yollu vana step motor arızalı diyebiliriz. Sorunun çözümlenmesi için Vinto Kombi Servisi’ni arayınız.

F16 Arıza Kodu : Kobi kapalı durumda olduğu halde alevin hala devam ettiği durumlarda kombi bu uyarı kodunu vermektedir. Bu durumda iyonizasyonda veya gaz armatöründe sorun var diyebiliriz. Demirdöküm Servisi’ni cihazın hem kontrolü hem de çözümü için çağırmalısınız.

F17 Arıza Kodu : Daireye ulaşan voltajın düşük olduğunu belirten uyarı kodudur. Cihazın bu şekilde çalışmaması gerekmektedir. Bu durumda çalışmaya devam ederse parçaları zarar görebilir. Bunun için önerimiz regülatör cihazını kullanmanızdır. Regülatör cihazı sonrası voltajlar dengelenir kombi voltaj değişikliği sebebi ile zarar görmez.

F18 Arıza Kodu : Vinto kombi ekranında bu uyarı kodu belirdi ise ekran kartında sorun var demektir. Cihaza müdahale etmemelisiniz. Çünkü bu durumda ekran kartı tamiri ya da değişimi gerekmektedir. Demirdöküm Kombi Servisi’ni aramalı bu konuda yardım almalısınız.

F19 Arıza Kodu : Kombinin sensörü sıcak su isteğinde yalnız sensör boru ile irtibat halinde değil. Bu durumda sensörün arızalı olduğunu ya da kablolarında kopma meydana geldiğini söyleyebiliriz. Tüketici olarak cihaza müdahale etmemeli Vinto Kombi Servisi’nden yardım almalısınız.

F20 Arıza Kodu : F20 hata kodu kombinin ekran kart ile uyumlu olmadığını belirtmektedir. Ekran kart değişimi önceden yapıldı ise ayarları yapılmamış ve cihaz bu nedenle bu uyarı kodunu veriyor olabilir. sorun kendiliğinden yaşandı ve cihazın ekran kartı ile ilgili işlem yapılmadı ise değişimi ya da tamiri gerekebilir. Teknik açıdan destek ve yardım için Demirdöküm Kombi Servisi numarasını aramanız gerekmektedir.

F21 Arıza Kodu : Kombideki su basıncının gereğinden az olduğunu belirten uyaru kodudur. Bu durumda tüketici olarak yapmanız gereken işlem kombinin basıncını doldurma musluğu ile 1,5 bara kadar yükseltmektir. İşlem sonrasında sorun hala devam ederse kombiye reset atın.

F22 Arıza Kodu : Demirdöküm Vinto kombi ekranında bu uyarı kodu belirdi ise bu kombinin basıncının olması gereken değerden fazla olduğunu belirtir. Yani kombi bar seviyesini kontrol ederseniz 2,7 barın üstünde olduğunu göreceksiniz. Bu durumda peteğin yan tarafından hava alma işlemini gerçekleştirmelisiniz. İşlem sonrası kombi basıncı sıfıra düşebilir. Kombiye yeniden 1,5 bar kadar hava basarsanız sorun çözümlenecektir.

Sunmuş olduğumuz Vinto Arıza Kodları hakkındaki bilgileri okumuş bulunuyorsunuz. Vinto Arıza Kodları hakkında sunulan bilgiler dışında sorunlarınız ve varsa eğer sorularınız için bizlere ulaşabilirsiniz.

 

footer logo
Kombitamircisi.com.tr olarak sizlere kombi servisi hizmetini daima HIZLI ve GARANTİLİ olarak sunuyor. Bizleri takip ederek güncel kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.
sosyal medyada biz
facebook twitter youtube google instagram
kredi kartı ile kapıda ödeme
visa master card
iletişim bilgileri
telefon
444 1 837
infomailkombitamircisi.com.tr
adres
Esentepe Mh. Milangaz Cd. Asia Residence A Blok K:7 D:19
biz size ulaşalım
Online Servis Talebinde Bulunarak, Bizlere Ulaşarak Kayıt Bırakabilirsiniz. talep oluştur En Kısa Sürede Dönüş Yapacağız!

E-Bültene Kayıt Olun

Kombitamircisi.com.tr adresine kayıt olarak güncel kampanyalardan ve haberlerden ilk haberdar olan siz olun!
rapid ssl

Marka ve Logolardan Bağımsız Özel Servistir.

© Copyright Tüm Hakkı Saklıdır. 2016 Kombitamircisi.com.tr