canlı destek ariza kaydi canlı destek

Sargon Premix Arıza Kodları

Demirdöküm Sargon Premix Arıza Kodları nın yer aldığı sayfamızı kullanıcı olarak inceleyebilir arıza kodları hakkındaki bilgilere ulaşabilirsiniz. Sargon Premix Arıza Kodları açıklamalı ve detaylı olarak sizlere özel bir şekilde sunulmuştur.

F0 Arızası: Düşük su basınç sorunu: Sargon Premix kombi kullanıcıları bu hata kodu ile karşılaştığı zaman kombi bar değerine bakmalıdır. Bar değeri sıfıra yakındır. Yani kombideki su azdır. Bu durumda kombiye su basarak sorunu çözümleyebilirsiniz. Kombi altında bulunan doldurma musluğu ile su basma işlemi yapmanız gerekir. Bar değerinin 1 ile 2 arasında olması gerekmektedir. İşlem sonrasında düzelme olmaz ise cihazı resetleyebilir ya da kapatıp yeniden çalıştırabilirsiniz. Yine de bir düzelme olmaz ise basınç sondası sorunu olabileceğinden Demirdöküm Sargon Premix Servisi’nden yardım almanız gerekir.

F1 Arızası: Aşırı ısınma emniyet termostat sorunu: Sargon Premix kombide limit termostat sorunu olarak da adlandırabileceğimiz bir arıza durumudur. Bu durumda parça değişim uygulaması gerekeceğinden müdahaleniz söz konusu olmaz. Yardım amacı ile Demirdöküm Servisi’ni aramanız gerekmektedir.

sargon-premix-ariza-kodlari

demirdokum sargon premix hata kodlari

F2 Arızası: Kullanım suyu sensör problemi: Sargon Premix kombide bulunan sıcak su parçalarından biri olan sensörde sorun olduğunu belirtir. Bu arıza durumunda sorunun çözümlenmesi adına Sargon Premix Kombi Servisi’nden yardım almanız gerekir.

F3 Arızası: Tesisat suyu sensör problemi: Cihaz içerisinde yer alan kaloriferler için görevde olan sensörde sorun olduğu zaman bu hata kodu ile karşılaşırsınız. Sorunun çözümlenmesi parça değişimi gerektirebilir. Bu nedenle de servisi aramalı yardım almalısınız.

F4 Arızası: İyonizasyon problemi: Sargon Premix kombide bu hata kodu ile karşılaştığınız zaman öncelikle dairenize gazın gelip gelmediğinden emin olun. Gaz vanaları açık mı diye kontrol edin. Daireye gaz gelmiyorsa doğalgaz firmasını arayarak yardım alın. Gaz geliyor buna rağmen bu hata kodu ekranda beliriyor ise bu durumda kombide sorun vardır diyebiliriz. İyonizasyon ve ateşleme elektrotlarında sorun olduğu zaman ya da elektronik kartla gaz valfi arızası olduğu zaman bu sorun karşınıza çıkabilir. Arızanın çözümlenmesi parça değişim uygulaması gerektirebilir. Uzman servis müdahalesi gerekeceğinden Demirdöküm Servisi’nden yardım almanız gerekmektedir.

F5 Arızası: Hava akış sorunu: Kullanılan Sargon Premix kombide bu sorun yaşanıldığı zaman çalışma durumu söz konusu olmaz. Sargon Premix kombiler yoğuşmalı kombiler olmaktadır. Bu sebeple de bu sorun yaşanıldığı zaman prosestat ya da fan arızalı olabilir. Servis müdahalesi gerekeceğinden Sargon Premix Servisi’ni aramanız gerekmektedir.

F6 Arızası: Dış hava sensör sorunu: Kombide yer alan dış hava sensöründe sorun olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda sorunun çözümlenmesi adına Demirdöküm Servisi’ni aramanız gerekir.

F7 Arızası: Fan geri besleme sinyali sorunu: Bu durumda Sargon Premix kombide prosestat arızası ya da bağlantılarında sorun olabilir diyebiliriz. Net teşhis önemlidir. Bu sebeple de yardımları Demirdöküm Kombi Servisi numarasını arayarak almanız gerekmektedir.

F8 Arızası: Fan dönüş hızında sorun: Sargon Premix kombide devirli fan bulunmaktadır. Devirlinin anlamı da dönüş hızında değişmenin olmasıdır. Çoğu fan aynı hızda çalışmaktadır. Devirli fanlarda ise durum bu şekilde değildir. Yanmaya bağlı olarak hızı düşüp çıkabilmektedir. Bu şekilde çalışan fanın hızının normal olmadığını normalden farklı olduğunu belirtir. Yardımlar için Sargon Premix Servisi’ni aramalısınız.

F9 Arızası: Fanın durması gerektiği yerde durmaması sorunu: Cihazın çalışması açısından önemli olan fanın durması gerektiği noktalarda durmayarak çalışmasını sürekli sağlaması sorunu olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumun birçok sebebi olabilir. Demirdöküm Servisi’ni arayarak arızanın onarılması adına yardım almanızda fayda vardır.

Sargon Premix Arıza Kodları hakkında sunduğumuz bilgilerden yola çıkarak yine de sorularınız olur ise bizlere ulaşabilirsiniz. Sargon Premix Arıza Kodları hakkındaki yardımlar için de bizleri aramaktan çekinmeyin.

footer logo
Kombitamircisi.com.tr olarak sizlere kombi servisi hizmetini daima HIZLI ve GARANTİLİ olarak sunuyor. Bizleri takip ederek güncel kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.
sosyal medyada biz
facebook twitter youtube google instagram
kredi kartı ile kapıda ödeme
visa master card
iletişim bilgileri
telefon
444 1 837
infomailkombitamircisi.com.tr
adres
Esentepe Mh. Milangaz Cd. Asia Residence A Blok K:7 D:19
biz size ulaşalım
Online Servis Talebinde Bulunarak, Bizlere Ulaşarak Kayıt Bırakabilirsiniz. talep oluştur En Kısa Sürede Dönüş Yapacağız!

E-Bültene Kayıt Olun

Kombitamircisi.com.tr adresine kayıt olarak güncel kampanyalardan ve haberlerden ilk haberdar olan siz olun!
rapid ssl

Marka ve Logolardan Bağımsız Özel Servistir.

© Copyright Tüm Hakkı Saklıdır. 2016 Kombitamircisi.com.tr