canlı destek ariza kaydi canlı destek

Nitron Arıza Kodları

Bu sayfamızda sizlere Nitron Arıza Kodları ve açıklamaları ile alakalı bilgileri sunacağız. Bu bilgilerden yola çıkarak sizler de yaşadığınız Nitron Arıza Kodları ile alakalı bilinçli olabileceksiniz.

F1 Arıza Kodu : Nitron kombide sıkça karşılaşılan F1 arıza kodunun açıklaması kombinin limit termostatın da sorunun olmasıdır. Kısacası aşırı ısınma meydana gelmiş bu nedenle de kombi kendini kullanıma kapatmış yani bloke etmiştir. Bu durumda Nitron Kombi Servisi’ni aramalı yardım talebinde bulunmalısınız.

F2 Arıza Kodu : Kombide sıcak su ntc bağlantılarında sorun olduğu anlamına gelen F2 arıza uyarısı sıcak su alamazsınız. Bu nedenle de sorunun çözümlenmesi için Demirdöküm Kombi Servisi’ni aramalısınız.

nitron kombi kodlari, nitron hata kodlari

nitron ariza kodlarinin anlamlari

F4 Arıza Kodu : Nitron kombi ekranında F4 arıza kodu var ise kombi ateşleme yapmıyor demektir. Bu durumda ya kombiye gaz gelmiyordur ya da iyonizasyon sorunu vardır. Bunun yanı sıra gaz armatöründe sorun var da diyebiliriz. Sorunun hem tespit edilmesi hem de çözümlenmesi için Demirdöküm Kombi Servisi’ni aramalısınız.

F5 Arıza Kodu : Hava akışı sorunu olduğunu belirten hata kodudur. Kısacası cihazın hava prosestatı arızalı diyebiliriz. Bu durumda cihaza müdahale etmek yerine Demirdöküm Teknik Servis ile görüşmeli yardım almalısınız.

F6 Arıza Kodu : Nitron kombide F6 uyarı kodu belirdi ise dış hava sensörü bağlantısında sorun var demektir. Bu durumda kombinin hava prosestatında ya da baca sensöründe sorun var diyebiliriz. Konu hakkındaki yardımları Nitron Kombi Servisi’nden almalısınız.

F7 Arıza Kodu : Hava akışının sağlandığı sensörlerde bağlantı sorunu meydana geldiğinde Nitron kombide bu uyarı kodu belirmektedir. Böyle durumlarda cihaza müdahale edilmemeli direk olarak Demirdöküm Nitron Servisi aranmalıdır.

F8 Arıza Kodu : Hava akışının sağlanmadığı yani fan motorunun görev yapmadığı durumlarda kombi ekranında bu uyarı kodu belirmektedir. Bu durumun yaşanmasına sebep fan motorunun arıza yapmış olmasıdır. Bu durumda direk olarak Demirdöküm Kombi Servisi’ni aramalı yardım istemelisiniz.

F9 Arıza Kodu : Cihazda kablolama sorunu olduğunu belirten koddur. Bu durumda kablo bağlantıları yanlış da olabilir yerinden de çıkmış olabilir. Cihaza müdahale etmeden Demirdöküm Servisi’ni aramanız gerekmektedir.

F10 Arıza Kodu : Demirdöküm Nitron kombide F10 arıza kodunun açıklaması kombinin suyunun olması gereken değerden az olduğudur. Yani kombi basıncını kontrol ederseniz 0,3 barın altında olduğunu görürüsünüz. Direk olarak kombinin alt bölümüne monteli durumda olan doldurma musluğunu açın ve kombiye 1,5 bar kadar su basın. Nitron Kombi işlem sonrasında yine aynı uyarıyı veriyor ise kombiyi kapatın ve yeniden açın kombi çözümlenecektir.

F11 Arıza Kodu : Nitron kombide sirkülasyon sorunu yaşandığını belirten uyarı kodudur. Yani bu durumda kombi içindeki suyu dolaştırmıyor diyebiliriz. Böyle bir durumda Demirdöküm Kombi Servisi’ni aramalı yardım istemelisiniz.

F12 Arıza Kodu : Nitron kombide F12 arıza kodu voltaj düşüklüğü demektir. Şebeke geriliminin 165 V altında olduğu durumlarda kombi ekranında bu hata kodu belirir. Bu durumda sizlere tavsiyemiz kombinin voltaj düşüklüğü sebebi ile zarar görmemesi adına regülatör kullanmanızdır. Regülatör kullanımı sonrasında kombinin voltajdaki dalgalanmalardan etkilenmez ve kombi parçalarında yanma söz konusu olmaz. Regülatör hakkındaki bilgilere Demirdöküm Servisi telefonundan ulaşabilirsiniz.

Nitron Arıza Kodları hakkında sorularınız olduğunda da bizleri günün kesintisiz saatlerinde arayabilirsiniz. Ya da Nitron Arıza Kodları konusunda çözüm için bizlere ulaşabilirsiniz.

footer logo
Kombitamircisi.com.tr olarak sizlere kombi servisi hizmetini daima HIZLI ve GARANTİLİ olarak sunuyor. Bizleri takip ederek güncel kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.
sosyal medyada biz
facebook twitter youtube google instagram
kredi kartı ile kapıda ödeme
visa master card
iletişim bilgileri
telefon
444 1 837
infomailkombitamircisi.com.tr
adres
Esentepe Mh. Milangaz Cd. Asia Residence A Blok K:7 D:19
biz size ulaşalım
Online Servis Talebinde Bulunarak, Bizlere Ulaşarak Kayıt Bırakabilirsiniz. talep oluştur En Kısa Sürede Dönüş Yapacağız!

E-Bültene Kayıt Olun

Kombitamircisi.com.tr adresine kayıt olarak güncel kampanyalardan ve haberlerden ilk haberdar olan siz olun!
rapid ssl

Marka ve Logolardan Bağımsız Özel Servistir.

© Copyright Tüm Hakkı Saklıdır. 2016 Kombitamircisi.com.tr