canlı destek ariza kaydi canlı destek

Neva Arıza Kodları

Demirdöküm Neva kombi kullanıcıları sayfamızı cihazlarında oluşan arıza kodları hakkındaki bilgileri alabilmek adına inceleyebilir. Demirdöküm Neva Arıza Kodları nı sizler için aşağıda paylaşmış bulunmaktayız. Arızalar konusunda yapabileceğiniz kadar yapamayacağınız işlemler de bulunmaktadır. Bu gibi durumlarda Demirdöküm Neva Servisi yardımı almanız gerekmektedir. Neva Arıza Kodları konusundaki bilgiler aşağıdaki yazımızda yer almaktadır.

F1 Arızası: Aşırı ısınma sorunu: Neva kombi bu arıza durumunda kilitlenerek çalışma sağlamaz. Bunun sebebi aşırı ısınma sorununun olmasıdır. Limit termostat arızası olarak da isimlendirebiliriz. Bu arıza durumunda cihaza kullanıcı olarak işlem ya da uygulama yapamazsınız. Servis müdahalesi gerekeceğinden Neva Kombi Servisi ile görüşmeniz gerekmektedir.

F2 Arızası: Kullanım suyu sensör problemi: Demirdöküm Neva kombide bu hata kodu yer aldığı zaman kombiden sıcak su alamazsınız. Kombide sıcak su için görev alan parçalardan biri olan sensörün arızalı olduğunu anlatan hata kodudur. Parça değişim işlemi gerekebilir. Bu sebeple de yardımları Neva Servisi’nden almalısınız.

neva-ariza-kodlari

demirdokum neva ariza kodlari

F3 Arızası: Tesisat devresi gidiş sensör problemi: Neva kombi içinde bulunan kaloriferler için çalışmakta olan sensörde sorun olduğu zaman Neva kombide bu sorunla karşılaşabilirsiniz. Bu durum karşısında peteklerinizde ısınma durumu olmaz. Genelde kış aylarında karşılaşılan bir arıza kodudur. Kullanıcı olarak herhangi bir işlem yapamayacağınız için yardımları Demirdöküm Kombi Servisi numarasını arayarak alabilirsiniz.

F4 Arızası: İyonizasyon problemi: Neva kombide iyonizasyon yani gaz besleme sorunu olduğunu belirtir. Bu arıza durumu bir nevi gaz yokluğu olarak da adlandırılabilir. Dairede gaz var mı diye emin olunmalıdır. Gaz konusunda sorun yok ise iyonizasyon, ateşleme elektrotlarında sorun olabilir. Bunun yanı sıra elektronik kart ya da gaz grubu da arıza olabilir. Net teşhis ve çözüm adına Neva Kombi Servisi’ni aramanızı öneririz.

F5 Arızası: Hava akış sorunu: Bu durumda karşılaştığınız sorun prosestat ile alakalı olabilir. Neva kombi bu durumda çalışma sağlamaz. Sorunun çözümlenmesi parça değişimine bağlı olacağından servis çağırmanız gerekir.

F6 Arızası: Tesisat devresi dönüş sensör sorunu: Peteklerin ısıtma sağlamayacağı bir arıza kodudur. Bu durum karşısında yapmanız gereken şey Demirdöküm Neva Servisi ile görüşüp yardım almaktır.

F9 Arızası: Prosestatta kısa devre sorunu demektir. Neva kombi bu arıza durumunda çalışma sağlamaz. Sorunun çözümlenmesi adına Neva Servisi’nden yardım almanız gerekmektedir.

F10 Arızası: Tesisat devresi su basınç sorunu: Neva kombi tesisatındaki suyun yetersiz olduğunu belirten arıza kodudur. Bu sorunla karşılaşıldığı zaman Neva kombiye su basmak gerekir. Su basma uygulamasını Neva kombi altında yer alan doldurma musluğu ile yapmalısınız. Su basma uygulaması 1,5 bar değerine gelecek şekilde olmalıdır. Bu değere geldikten sonra eğer düzelme durumu söz konusu olmaz ise cihaza reset atmanız gerekir. Yine de bir düzelme olmadı ise Neva Kombi Servisi’ni aramanız gerekir. Su basınç sondası arızalı olabilir ve bu sebeple de sorun yaşıyor olabilirsiniz.

F11 Arızası: Sirkülasyon sorunu: Neva kombide sirkülasyon hatası olduğunu belirten bir hata kodudur. Bu durumda sorun başta pompa olmak üzere; kalorifer filtresinin tıkalı olması, peteklerin tıkalı olması, basınç sondasının arızalı olup pompanın çalıştığını algılamıyor olması gibi durumlar söz konusu olabilir. Arızanın yerinde görülmesi daha sağlıklıdır. Bu nedenle de bu sorunla karşılaştığınız zaman Demirdöküm Kombi Servisi’nin 444 18 37 numarasını arayarak yardım almalısınız.

F12 Arızası: Düşük voltaj sorunu: Demirdöküm Neva kombiye gelen voltajın düşük olduğunu gösterir. Bu durumda voltajların düzene girmesi açısından bir süre kadar beklemenizi öneririz. Uzun süre bekleme sonrasında düzelme olmaz ise servisi arayarak yardım talep etmeniz gerekir. Voltaj sebebi ile elektronik kart hasar görmüş olabilir ve müdahalesi gerekebilir. Aynı sorunun tekrardan yaşanılmaması amacı ile önerimiz voltaj düzenleyici regülatörün kullanılmasıdır. Bu talebiniz ya da sorunun çözümlenmesi talebiniz için Demirdöküm Neva Kombi Servisi’ni aramanız gerekmektedir.

Sunulan Neva Arıza Kodları ile alakalı aklınıza takılan durumlar için de bizlere ulaşabilirsiniz. Yaşanılan Neva Arıza Kodları ndan hangisi olursa olsun yardımları da bizlerden alabilirsiniz.

footer logo
Kombitamircisi.com.tr olarak sizlere kombi servisi hizmetini daima HIZLI ve GARANTİLİ olarak sunuyor. Bizleri takip ederek güncel kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.
sosyal medyada biz
facebook twitter youtube google instagram
kredi kartı ile kapıda ödeme
visa master card
iletişim bilgileri
telefon
444 1 837
infomailkombitamircisi.com.tr
adres
Esentepe Mh. Milangaz Cd. Asia Residence A Blok K:7 D:19
biz size ulaşalım
Online Servis Talebinde Bulunarak, Bizlere Ulaşarak Kayıt Bırakabilirsiniz. talep oluştur En Kısa Sürede Dönüş Yapacağız!

E-Bültene Kayıt Olun

Kombitamircisi.com.tr adresine kayıt olarak güncel kampanyalardan ve haberlerden ilk haberdar olan siz olun!
rapid ssl

Marka ve Logolardan Bağımsız Özel Servistir.

© Copyright Tüm Hakkı Saklıdır. 2016 Kombitamircisi.com.tr