canlı destek ariza kaydi canlı destek

Nanomix Arıza Kodları

Demirdöküm Nanomix Arıza Kodları nın yer aldığı sayfamızı bilgi amacı ile sizler de inceleyebilirsiniz. Meydana gelen arızanın anlamı ne ya da yapılması gerekenler neler? Bu konudaki bilgiler aşağıdaki yazımızda yer almaktadır. Nanomix Arıza Kodları sayfamızı incelemenizi önermekteyiz.

F0 Arızası: Düşük su basıncı hatası: Nanomix kombi tesisatındaki suyun yetersiz olduğunu anlatan arıza kodudur. Demirdöküm Nanomix kombide bu hata kodu yer aldığında kullanıcı olarak cihaza su basmanız gerekmektedir. Kombi altında yer alan doldurma musluğu ile bar değerini 1,5 e getirmeniz gerekir. Bu değere geldiğinde cihaz normale dönecektir. Düzelme durumu olmaz ise en fazla 3 kez Nanomix kombiyi resetlemelisiniz. Reset sonrasında da düzelme durumu olmaz ise Demirdöküm Servisi’ni arayıp yardım almanız gerekmektedir. Sorun basınç sondası ile alakalı olabilir.

F1 Arızası: Limit termostat hatası: Nanomix kombilerde aşırı ısınma sorunu olduğu zaman ekranda bu hata kodu yer alır. Cihaz bu arıza durumunda kendini kilitler ve çalışmaz. Bu bakımdan da arızanın onarılması adına servisi aramanız gerekmektedir.

nanomix-ariza-kodlari

demirdokum nanomix hata kodlari

F2 Arızası: Kullanım suyu sensör problemi: Demirdöküm Nanomix model kombide bu hata kodu olduğu zaman sıcak su sorunu yaşarsınız. Sıcak su için görev alan sensörde sorun olduğunu belirtir. Sensör arızası sebebi ile de sıcak suyu alabilmek adına parça değişimi gerekeceğinden Nanomix Servisi ile iletişime geçerek yardım almanız gerekmektedir.

F3 Arızası: Tesisat gidiş ve dönüş suyu sıcaklık sensör problemi: Bu arıza durumunda da peteklerinizde ısıtma durumu söz konusu olmaz. Arızanın onarımı adına yapılması gereken şey sensör değişimi olmaktadır. Bu nedenle de cihaza müdahalede bulunmadan Demirdöküm Kombi Servisi’nden yardım almanız gerekmektedir.

F4 Arızası: İyonizasyon problemi: Nanomix kombide f4 sorunu alev yokluğu olarak da adlandırılabilir. Bu durum karşısında cihaz sıcak su konumunda da petek konumunda da çalışma sağlamaz. Sorunun çözümlenmesi adına servisi arayıp yardım alırsanız daha sağlıklı olur. Öncesinde tabi dairede gaz var mı diye kontrol edip vanalara bakmalısınız. Bu açıdan sorun yok ise iyonizasyon, ateşleme elektrodu, elektronik kart ya da gaz valfi sorunu olabilir. Kullanıcı olarak müdahaleniz söz konusu olmayacağından Nanomix Kombi Servisi’ni aramanız gerekir.

F5 Arızası: Baca sıcaklık sensörü sorunu: Nanomix kombide bu hata kodu yer aldığında cihazın çeşidine göre arıza durumu değişebilmektedir. Hermetik ve yoğuşmalı kombilerde fan veya prosestat arızası olurken bacalı kombilerde baca tıkalı olabilir ya da baca sensöründe sorun olabilir. Kısacası yapabileceğiniz uygulama olmadığından servis yardımı almalısınız.

F6 Arızası: Dış ortam sensör sorunudur. OTC sorunu olarak da bilinir. Demirdöküm Nanomix Servisi’ni arayarak yardım almanız gerekmektedir.

F8 Arızası: Fan hızının limit dışında olduğu hata kodudur. Nanomix kombide devirli fan sorunu diyebiliriz. Devirli demek dönüş hızı değişiyor demektir. Çoğu kombide aynı hızda çalışma mevcuttur. Devirli fanlar yanma durumuna göre çalışma sağlar. Hızı da düşerek artabilir. O fanların hızının normalinden farklı olduğunu belirten hata kodu olmaktadır. Bu durumla alakalı yardımları Nanomix Servisi numarasını arayarak alabilirsiniz.

F9 Arızası: Parametrenin yüklendiği hata kodudur. Bu durumda Nanomix Kombi Kombi Servisi’ni arayarak yardım almanız gerekir.

FF Arızası: Donanım/Topraklama/İşlemci sorunu: Nanomix kombide bu hata kodunun anlamı elektronik kart ya da topraklama sorunu olarak bilinir. Bu sorun yaşanıldığı zaman cihazda çalışma durumu söz konusu olmaz. Elektronik kart arızası olabileceğinden Demirdöküm Nanomix Kombi Servisi’nden yardım almanız gerekmektedir. Kart tamir ya da değişim işlemi gerekebilir.

Nanomix Arıza Kodları hakkında sunduğumuz bilgiler yeterli gelmedi ise bilgi için firmamıza ulaşabilirsiniz. Veya yardım amacı ile Nanomix Arıza Kodları konusunda bizleri arayabilirsiniz.

footer logo
Kombitamircisi.com.tr olarak sizlere kombi servisi hizmetini daima HIZLI ve GARANTİLİ olarak sunuyor. Bizleri takip ederek güncel kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.
sosyal medyada biz
facebook twitter youtube google instagram
kredi kartı ile kapıda ödeme
visa master card
iletişim bilgileri
telefon
444 1 837
infomailkombitamircisi.com.tr
adres
Esentepe Mh. Milangaz Cd. Asia Residence A Blok K:7 D:19
biz size ulaşalım
Online Servis Talebinde Bulunarak, Bizlere Ulaşarak Kayıt Bırakabilirsiniz. talep oluştur En Kısa Sürede Dönüş Yapacağız!

E-Bültene Kayıt Olun

Kombitamircisi.com.tr adresine kayıt olarak güncel kampanyalardan ve haberlerden ilk haberdar olan siz olun!
rapid ssl

Marka ve Logolardan Bağımsız Özel Servistir.

© Copyright Tüm Hakkı Saklıdır. 2016 Kombitamircisi.com.tr