canlı destek ariza kaydi canlı destek

Kalisto Arıza Kodları

Kalisto Arıza Kodları nın yer aldığı sayfamızı inceleyerek yaşadığınız sorunun sebebi ile alakalı bilgileri alabilirsiniz. Kalisto kombi panelinde yer alan hata kodlarının anlamaları ve açıklamaları sayfamızda sunulmuştur. Kalisto Arıza Kodları konusundaki sorularınız için de bize ulaşabilirsiniz.

F1 Arızası: Aşırı ısınma ve emniyet termostat sorunu: Kalisto kombi ekranında beliren bu hata kodunda kombide aşırı ısınma durumu söz konusudur. Aşırı limit termostatının bu anlamda devreye girdiğini belirtir. Kalisto kombi kendini kilitler ve çalışma sağlamaz. Sorunun çözümlenmesi adına da yapılması gereken şey Kalisto Servisi’ni arayarak yardım almaktır.

F2 Arızası: Kullanım suyu sensör sorunu: Demirdöküm Kalisto kombide mevcut olan bu hata kodunda sıcak su kullanımınız sınırlanır. Yani kullanım sağlayamazsınız. Kullanım suyu sensöründe bir diğer deyiş ile ntc sensörde sorun var demektir. Parça değişimi gerekeceğinden kullanıcı olarak yapabileceğiniz işlem bulunmaz ve servis müdahalesi gerekmektedir.

kalisto-ariza-kodlari

demirdokum kalisto hata kodlari

F3 Arızası: Tesisat suyu sensör sorunu: Bu arıza kodu kalorifer suyu sensöründe bir sorun olduğunu belirtir. Kullanıcı olarak bu arıza durumunda kaloriferlerin çalışması durur. Kaloriferlerinizin yeniden çalışması adına parça değişimi gerekebileceğinden kullanıcı olarak müdahalede bulunamazsınız. Bu sebeple de yardım için Demirdöküm Kombi Servisi numarasını aramanız gerekir.

F4 Arızası: İyonizasyon sorunu: Kalisto kombide f4 hata kodu yer alıyor ise bu durumda gaz yokluğu da diyebiliriz. Dairede gazın olduğundan emin olun. Gaz vanalarını kontrol edin. Gaz vanaları açıksa sorun Kalisto kombidedir. İyonizasyon ateşleme elektrotlarında sorun olabilir. Buna ek olarak gaz valfi ya da elektronik kart da arızalı olabilir. Kısacası bu arıza durumunda servis müdahalesi gerekir. Kalisto Servisi’ni aramanız gerekmektedir.

F5 Arızası: Atık gaz sensör sorunu: Bu durumda Kalisto kombinin çeşidi de önemlidir. Eğer baca tip ise baca çekiminde sorun olabilir. En başta baca kontrolü sağlamanız gerekir. Baca tıkalı değilse baca sensörü arızalı olabilir ve servis ekipleri tarafından değişimi gerekebilir. Fakat kullanılan Kalisto kombi çeşidi hermetik ise sorun ya prosestattadır ya da fandadır. Bu durum karşısında da yine parça değişimi gerekeceğinden servis ekiplerinin müdahalesi gerekmektedir.

F6 Arızası: Dış hava sensör bağlantı sorunu: Bu durum karşısında kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem olmaz. Kalisto kombide nadir arızalardan biridir. Karşılaştığınız durumlarda Demirdöküm Kalisto Servisi’nden yardım almalısınız.

F7 Arızası: Düşük su basıncı sorunu: Kalisto kombinin tesisat su basıncının düşük olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda kombi içerisinde veya tesisat içerisinde mevcut olan suyun az olduğunu söyleyebiliriz. Böyle bir durumda kullanıcı olarak Kalisto kombiye su basmanız gerekir. Su basıncını 1,5 değerine getirmeniz gerekir. Bu değere geldiğinde cihazı resetlerseniz sorun çözümlenir. Sorunun çözümlenmediği durumlarda su basınç sondası arıza olabileceğinden Demirdöküm Kombi Servisi’nden yardım almanız gerekir.

CC Arızası: Dış hava sensörünün devrede olmadığını gösterir. Bu bir arıza durumu olmamaktadır. Kombi enerjisi kesilip yeniden verildiğinde bu uyarı kodu ekranda belirir. Bir süre sonrasında silinecektir.

NOT: Göstergede F7 arızası ile birlikte eğer anahtar sembolü de ekranda yanıp söner ise bu durumda kombi su basıncı düşük değil aksine yüksek demektir. Basınç değeri Kalisto kombide 3 barı geçtiğinde bu şekilde uyarı durumu söz konusu olur. Bu durumda en basit olan yöntemi uygulayarak basıncı düşürmeniz gerekir. Kombiye yakın petekten havasını alın basıncı 1,5 bar olacak şekilde düşürün sorun çözümlenecektir.

Kalisto Arıza Kodları hakkında sunduğumuz her bir bilgiyi incelediniz. Kalisto Arıza Kodları konusunda yardıma ihtiyacınız olur ise bizleri tercih edebilirsiniz.

footer logo
Kombitamircisi.com.tr olarak sizlere kombi servisi hizmetini daima HIZLI ve GARANTİLİ olarak sunuyor. Bizleri takip ederek güncel kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.
sosyal medyada biz
facebook twitter youtube google instagram
kredi kartı ile kapıda ödeme
visa master card
iletişim bilgileri
telefon
444 1 837
infomailkombitamircisi.com.tr
adres
Esentepe Mh. Milangaz Cd. Asia Residence A Blok K:7 D:19
biz size ulaşalım
Online Servis Talebinde Bulunarak, Bizlere Ulaşarak Kayıt Bırakabilirsiniz. talep oluştur En Kısa Sürede Dönüş Yapacağız!

E-Bültene Kayıt Olun

Kombitamircisi.com.tr adresine kayıt olarak güncel kampanyalardan ve haberlerden ilk haberdar olan siz olun!
rapid ssl

Marka ve Logolardan Bağımsız Özel Servistir.

© Copyright Tüm Hakkı Saklıdır. 2016 Kombitamircisi.com.tr