canlı destek ariza kaydi canlı destek

Aden Kombi Arıza Kodları

Aden Kombi Arıza Kodları hakkındaki bilgiler için yazımızı inceleyebilirsiniz.

 F0 Arıza Kodu : Kombinin su basıncının düşük olduğunu belirten koddur. Bu kod ekrana geldiği zaman Aden kombiye 1 ile 2 bar arasında su basarak sorunu çözümleyebilirsiniz. Cihaz altında yer alan siyah doldurma musluğunu sola çevirerek işlemi yapabilirsiniz. İşlemi tamamlamak adına bar değeri 1,5 olmalıdır ve bu değeri aştığında özellikle de 2,5 barı aştığında su akıntısı olur. Bu nedenle su basımı sırasında göstergeyi takip edin. Doldurma musluğunu işlem sonrasında kapatmayı ihmal etmeyin.

aden kombi kodlari, aden ariza kodlari nelerdir

aden kombi hata kodlarinin anlamlari

F1 Arıza Kodu : Aşırı ısı termostatın da arıza olduğunu belirten koddur. Aden Kombi bu hatayı verdiği sürece cihaz herhangi bir verim sağlamaz. Bu termostatın değişimi gerekmektedir. Demirdöküm Aden Servisi çağırarak yardım almanız gerekir.

F2 Arıza Kodu : Sıcak su akmasın da etkili olan parçalardan ntc sensörün de arıza meydana geldiğini gösteren koddur. Bu kod cihazın göstergesin de olduğu sürece kombi sıcak su akıtmaz veya akıtmasın da sorunlar yaşar. Demirdöküm Kombi Servisi’nden destek alınız.

F4 Arıza Kodu : Cihazın alev almasın da arıza yaşandığını gösteren hata uyarısıdır. Yani kombi ateşleme yaptıktan sonra alev almıyor ve devreye girmiyor. Gaz gurubunda, iyonizasyonda, elektrotlar da sorun olabilir. Demirdöküm Servisi’nden destek alınız. Bu gibi durumlar sıklıkla karşımıza çıkar. Cihaza kullanıcı olarak herhangi bir müdahalede bulunmayın ve servis ekipleri gelene kadar mutlaka bekleyin.

F5/F6 Arıza Kodu : Kombinin hava akım sırasın da arıza meydana getirdiğini böylelikle cihazın F5 uyarısı verdiğini göstermektedir. Kombinin baca sensörün de yahut hava prosestatın da problem olabilir. Demirdöküm Kombi Servisi telefonunu arayarak kombiye müdahale ettiriniz.

OC Arıza Kodu : Dış hava sensörünün devreye girdiği arıza kodu olmaktadır. Bu durumda yapabileceğiniz işlem ya da uygulama yoktur. Cihaz bir süre sonrasında düzelecektir.

CC Arıza Kodu : Dış hava sensörünün devreye girmediğini belirten arıza kodudur. Bu durumda cihaza müdahale etmeyin kısa süre sonrasında düzelme durumu olacaktır.

Aden Kombi Arıza Kodları hakkındaki bilgileri yukarıdaki metinde sizler için sunmuş bulunuyoruz. Aden Kombi Arıza Kodları hakkındaki yardımları ya da sorularınızın yanıtını bizlerden alabilirsiniz. Bunun için bizlere ulaşmanız yeterli olacaktır.