canlı destek ariza kaydi canlı destek

Heiztecnihnik Arıza Kodları

Buderus markasına ait olan Heiztecnihnik Arıza Kodları ile alakalı net bilgilere ulaşmak isteyen her bir tüketicimiz sayfamızdaki metni incelemelidir. Bu yazımızda sizler için Heiztecnihnik Arıza Kodları ve anlamlarını detaylı bir şekilde sunduk.

1 Arızası: Baca çekişi yok: Cihaz eğer bacalı ise baca çekişinde sorun olduğu anlamına gelmektedir. Bu durumda baca tıkalı olabilir ve baca temizliği yaptırmanız gerekebilir. Baca temizlenmeden cihazı kullanmanız sağlık açısından tehlike arz etmektedir. Bu anlamda dikkatli olmalısınız. Cihazınız eğer hermetik ise prosestat ya da fan sorunu olabilir. Bu durum karşısında da yapmanız gereken şey servis çağırarak bu konuda yardım almaktır.

2 Arızası: Aşırı ısınma sorunu: Cihazın sisteminde hava olduğu anlamına arıza kodudur. Bu durumda cihazın sirkülasyon pompasının havasının alınması gerekebilir. Bu nedenle de diyebiliriz ki kullanıcı olarak yapmanız gereken şey servisi arayarak bu konuda yardım talep etmektir.

Heiztecnihnik Arıza Kodları

3 Arızası: Alev oluşumu yok: Kombiye gaz gelmiyor anlamını da taşıyan arıza kodudur. Bu durumda öncelikle gaz vanalarına bakmalısınız. Gaz vanaları kapalı ise açmalısınız. Açık ise cihazı resetlemenizi tavsiye ederiz. Cihazı resetlediniz fakat yine de sorun devam eder ise bu durumda yapmanız gereken şey servisi aramak olsun. Çünkü cihazın; iyonizasyon sorunu, gaz valfi sorunu ya da elektronik kart sorunu olabilir. Bu durumda da müdahale ancak Heiztecnihnik Kombi Servisi ekipleri tarafından sağlanabilir.

4 Arızası: İstenilen sıcaklığa ulaşıldı: Bu durumda cihazın altındaki vanalar kontrol edilmelidir. Petek musluklarının en az 3 tanesi açık konumda olmalıdır. Kaloriferlerin hava yapması da yine bu sorunu meydana getirmiş olabilir. Tavsiye edilen biran önce yardım için servis talep etmektir.

5 Arızası: Kullanım suyu 85 derecede: Kullanım suyu sıcaklığının aşırı yükseldiğini belirten arıza kodudur. Bu durumda üç yollu vana arızası yaşanıyor da diyebiliriz. Cihazın kalorifer konumuna su kaçırması da olabilir. Bu durum karşısında mutlaka servis talep etmeniz gerekmektedir.

6 Arızası: İyonizasyon sorunu: Kombide alev oluşmama sorunu olarak da bilinir. Bu durum eğer 3 kez tekrar ediyor ise kombide elektronik kart sorunu meydana gelmiş olabilir. Bu nedenle de diyebiliriz ki bu durumda kullanıcı olarak yapabileceğiniz herhangi bir işlem olmamaktadır. Mutlaka Buderus Servisi yardımı almalısınız.

7 Arızası: Bacada tıkanma var: Kombiniz eğer bacalı tip ise baca kontrolü yapılmalıdır. Baca çekişi yeterli değilse ya da baca tıkanmış ise bu sorun yaşanır. Eğer kombi hermetik ise bu durumda prosestat ya da fan sorunu görülebilmektedir. Her iki durum için de servisi aramalısınız. Cihazı bu şekilde kullanmanız sağlığınızı tehlikeye atacaktır.

8 Arızası: Sigorta sorunu: Kombi kartının üstünde bulunan sigortada sorun olduğunu belirten arıza kodudur bu durumda sorunun çözümlenmesi kart tamir ya da kart değişim uygulaması ile sağlanır. Bu nedenle de kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem olmamaktadır. Buderus Heiztecnihnik Servisi’ni aramalısınız.

9 Arızası: Elektronik kart sorunu: Kombide computer sorunu olarak da bilinen arıza durumudur. Bu durum karşısında kullanıcının yapması gereken bir uygulama olmadığı için mutlaka servisi aramalı yardım istemelidir. Cihaz bu durumda hiçbir konumda çalışmayacaktır. Yardım amacı ile Buderus Servisi telefonunu aramanız gerekir.

E Arızası: Voltaj düşük: Gerilimin düşük olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda diyebiliriz ki cihaza gelen şebeke voltajı düşük olduğundan cihaz arızaya geçmiş. Cihazın düzelmesi adına bir süre kadar beklemeniz gerekmektedir. eğer ki bir süre bu şekilde beklemenize rağmen düzelme olmadı ise servis talep etmelisiniz. Cihazın kartı hasar görmüş olabilir. Kart tamiri ya da değişimi gerekebilir. Servis tespit sonrası sizi bilgilendirecektir. Yalnız karta müdahale edilse bile sorun yine devam edecektir ya da bu sorunun hiç yaşanmaması adına önerimiz regülatör kullanmanızdır.

Heiztecnihnik Arıza Kodları hakkında sunduğumuz detaylı bilgiler yeterli gelmedi ise ya da daha fazla bilgi almak istiyorsanız firmamıza ulaşabilirsiniz. Çağrı merkezi ekibimiz ya da uzman teknisyenlerimiz ile sizlere Heiztecnihnik Arıza Kodları hakkında yardımcı olmaya her daim hazırız.

footer logo
Kombitamircisi.com.tr olarak sizlere kombi servisi hizmetini daima HIZLI ve GARANTİLİ olarak sunuyor. Bizleri takip ederek güncel kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.
sosyal medyada biz
facebook twitter youtube google instagram
kredi kartı ile kapıda ödeme
visa master card
iletişim bilgileri
telefon
444 1 837
infomailkombitamircisi.com.tr
adres
Esentepe Mh. Milangaz Cd. Asia Residence A Blok K:7 D:19
biz size ulaşalım
Online Servis Talebinde Bulunarak, Bizlere Ulaşarak Kayıt Bırakabilirsiniz. talep oluştur En Kısa Sürede Dönüş Yapacağız!

E-Bültene Kayıt Olun

Kombitamircisi.com.tr adresine kayıt olarak güncel kampanyalardan ve haberlerden ilk haberdar olan siz olun!
rapid ssl

Marka ve Logolardan Bağımsız Özel Servistir.

© Copyright Tüm Hakkı Saklıdır. 2016 Kombitamircisi.com.tr