canlı destek ariza kaydi canlı destek

ZWC Arıza Kodları

Bosch ZWC Arıza Kodları ile alakalı merak edilen sorunların açıklamaları bu yazımızda sunulmuştur. Bilgi için ZWC Arıza Kodları başlığı altında yer alan yazımızı inceleyebilir ya da sorunlarınıza çözüm bulmak adına bizlere ulaşabilirsiniz.

A7 Arızası: Sıcak su kullanım sensör sorunu: Sıcak su sensöründe ya da bağlantılarında sorun olduğunu belirten hata kodudur. ZWC kombi bu hata kodunu veriyor ise parça değişim işlemi de gerekeceği için servisi aramalısınız.

A8 Arızası: Termostat bağlantısı sorunu: Bu hata kodu ekranda yer aldığı zaman direk servisi aramalısınız. Cihazın termostat bağlantısında sorun var ise bu hata kodu karşınıza çıkar. Bu durumda servis ekipleri tarafından bağlantı kontrol edilerek sorun çözümlenmelidir.

ZWC Arıza Kodları

A9 Arızası: Kullanım suyu sensöründe yanlış montaj sorunu: Kullanım suyu sensörü müdahalesinde yanlış bir montaj uygulaması yapıldığını belirten hata kodudur. Bu durumda servisi aramalısınız. Sensör sökülerek yeniden takılır ise ya da montaj yeri kontrol edilir ise sorun çözümlenir.

AC Arızası: Modül algılama sorunu: Böyle bir hata kodunda kullanıcı olarak cihaza kesinlikle hiçbir müdahaleyi gerçekleştiremezsiniz. Modül ve bağlantılarının kontrol edilmesi gerekir. Bunun için de Bosch ZWC Servisi’ni aramanız gerekir.

b1 Arızası: Kod anahtarı algılama sorunu: Kod anahtarının yerine doğru şekilde takılmadığını belirten hata kodudur. Bu durumda servis ekipleri tarafından anahtar numarası kontrol edilmeli, ölçülmeli ve gerekli ise mutlaka değiştirilmelidir.

C1 Arızası: Prosestatın işlem sırasında açılma sorunu: Bu durumda Bosch Kombi Servisi’nden yardım almalısınız. Cihazın prosestatı atık gaz tahliyesi ve fanı kontrol edilmelidir. Sorun bu parçalardan kaynaklıdır.

C4 Aarızası: Prosestatın açılmama sorunu: Bu durumda sağlıklı şekilde hava akışı sağlanamaz. Prosestat, kabloları aynı zamanda silikon hortumları servis ekipleri tarafından kontrol edilmeli sorun ne ise tespit sonrası giderilmelidir. Bosch ZWC Kombi Servisi’ni aramanız gerekmektedir.

C6 Arızası: Prosestatın kapanmama sorunu: Bu durumda ya prosestat da ya da atık gaz tahliyesinde sorun olabilir. Böyle bir durumla karşılaştığınız zaman yardım için mutlaka Bosch Servisi ile görüşmelisiniz.

CC Arızası: Dış hava termostatı algı sorunu: Böyle bir hata kodu ile karşılaşıldığında dış hava termostatı aynı zamanda bağlantı kablosu kontrol edilmelidir. Bu kontrolü kullanıcı olarak sizler değil ancak Bosch Servisi uzman ekibi sağlayabilir. Bu nedenle de servisinden yardım talep etmelisiniz.

d3 Arızası: ST8 deki köprünün algılanmama sorunu: Bosch ZWC kombi ekranında böyle bir hata kodu var ise soket yerine oturmamış olabilir, köprü eksik olabilir ya da yersen ısıtma sıcaklık sınırlayıcısı devreye girmiş olabilir. Böyle bir durumda kullanıcı olarak cihaza yapabileceğiniz herhangi bir uygulama yoktur. Servis yardımı almalısınız.

d4 Arızası: Isıtma devresinde ani sıcaklık yükselme sorunu: Cihazdaki bu soruna ancak servis müdahalesi gerekmektedir. Cihazın pompasında, by pass hattında ya da sistem basıncında sorun olabilir. Bu kontrolleri uzman servis ekibi sağlayacaktır. Sorun neyden kaynaklı ise tespit sonrasında ekipler onayınızı alarak gereken müdahaleyi sağlayacaktır.

d5 Arızası: Harici sıcaklık sensör sorunu: Extem sıcaklık sensörü olarak da bilinen harici ısınma sensöründe ya da kablolarında sorun olduğunu belirten hata kodudur. Böyle bir durumda ZWC Kombi Servisi’ni arayarak yardım talep etmelisiniz.

d7 Arızası: Gaz armatörü reglaj ventili sorunu: Böyle bir hata kodu ile karşılaştığınızda servis yardımı almalısınız. Cihazın reglaj ventili kablolarında sorun olabilir. Bu kontrolü de ancak Bosch’un uzman servis ekipleri sağlayabilir. Cihaza müdahale etmeden Bosch Servisi numarasını aramanız gerekir.

E2 Arızası: Gidiş suyu sıcaklık sensör sorunu: Gidiş suyu sıcaklık sensöründe veya bağlantı kablolarında sorun olduğunu anlatan arıza kodudur. Bu durumda kullanıcı olarak sıcak su talebinize yanıt alamazsınız. Sorunun giderilmesi açısından Bosch ZWC Servisi ile görüşerek yardım almanız gerekmektedir.

E9 Arızası: Limit termostat ya da düşük basınç emniyeti şalterinin devreye girme sorunu: Bu durumun yaşanmasının birden çok sebebi bulunmaktadır. Böyle bir durumda kullanıcı olarak cihaza herhangi bir müdahalede bulunamazsınız. Cihazın tesisat basıncı, sıcak su sensörü, pompası, elektronik kart sigortası, düşük basınç emniyet şalteri veya kabloları sorunlu olabilir. Bu durum da ancak uzman servis ekibi tarafından tespit edilerek gerekli müdahale gerçekleştirilebilir. Bunun için de Bosch Kombi Servisi’nden yardım istemenizde yarar vardır.

EA Arızası: Alev algılama sorunu: Böyle bir durumla karşılaşan ZWC kombi kullanıcısı öncelikle gaz girişlerini kontrol etmelidir. Gaz girişlerinde sorun yok ve vanalar açık daireye gaz geliyor ise; şebeke bağlantılarında, ateşleme elektrodunda ve kablosunda, iyonizasyon elektrodu ve kablosunda sorun olabilir. Cihaza gereken müdahaleyi servis ekipleri sağlayabilir. Bu elektronik kart ya da gaz valfi arızası olarak da adlandırılabilir. Cihaza müdahale etmemeli servis yardımı almalısınız.

E0-F0 Arızası: Dahili sorun: Bosch ZWC kombinin elektrik soket kontaklarında, ateşleme kablolarının bağlantılarında sorun olduğunda bu hata kodlarından biri ekranda belirir. Bu durum elektronik kart arızası da olabilmektedir. Böyle bir durumda kullanıcı olarak cihaza reset atmak gibi müdahaleler işe yaramaz. Sorunun çözümlenmesi adına da servis yardımı almanız gerekmektedir.

F7 Arızası: Cihaz kapalıyken alevin algılanma sorunu: Böyle bir cihaz kapalı iken yani kullanılmıyor iken alevin hala var olduğunu gösterir. Gaz valfinin kablo bağlantılarında, gaz valfinde ya da elektrod setinde sorun olabilir. Böyle bir durumda sizler zaten kullanıcı olarak cihaza müdahale edemezsiniz. Sorunun çözümlenmesi için de Bosch Servis ile görüşmelisiniz.

FA Arızası: Gaz olmadığı halde alevin algılanma sorunu: Bu durumda cihaza gaz gelmemesine rağmen alevin hala var olduğunu anlayabiliriz. ZWC kombide böyle bir sorun var ise iyonizasyon elektrodu ya da gaz valfi arızası söz konusu diyebiliriz. Cihaza müdahale işin uzmanı tarafından yapılmalıdır. Bu nedenle de Bosch Servisi’ne ulaşmalı yardım istemelisiniz.

Fd Arızası: Reset düğmesine uzun süre basılmış olma sorunu: Cihaz arızaya geçtiğinde eğer reset butonuna bastıysanız ve bu uygulamayı uzun süre devam ettirdiyseniz veya reset butonuna yanlışlıkla uzun süreliğine bastıysanız bu hata kodu ekranda belirecektir. Bu durumda sorunu çözümlemek adına yeniden Bosch kombi reset butonuna bir kez basmanız yeterli olacaktır. Sorun bu şekilde çözümlenecektir.

ZWC Arıza Kodları hakkında sunacağımız bilgiler bu şekildedir. ZWC Arıza Kodları hakkında aklınıza takılan sorularınız ya da sorunların çözümü adına bizlere ulaşabilirsiniz.

ZWC Arıza Kodları konusunda sizlere yardımcı olmak her zaman görevimizdir. Bu görevi de uzman ekibimiz ile sunmaya hazırız.

footer logo
Kombitamircisi.com.tr olarak sizlere kombi servisi hizmetini daima HIZLI ve GARANTİLİ olarak sunuyor. Bizleri takip ederek güncel kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.
sosyal medyada biz
facebook twitter youtube google instagram
kredi kartı ile kapıda ödeme
visa master card
iletişim bilgileri
telefon
444 1 837
infomailkombitamircisi.com.tr
adres
Esentepe Mh. Milangaz Cd. Asia Residence A Blok K:7 D:19
biz size ulaşalım
Online Servis Talebinde Bulunarak, Bizlere Ulaşarak Kayıt Bırakabilirsiniz. talep oluştur En Kısa Sürede Dönüş Yapacağız!

E-Bültene Kayıt Olun

Kombitamircisi.com.tr adresine kayıt olarak güncel kampanyalardan ve haberlerden ilk haberdar olan siz olun!
rapid ssl

Marka ve Logolardan Bağımsız Özel Servistir.

© Copyright Tüm Hakkı Saklıdır. 2016 Kombitamircisi.com.tr