canlı destek ariza kaydi canlı destek

Classic Condense Arıza Kodları

Classic Condense Arıza Kodları hakkındaki bilgiler için yazımızı okumalısınız. Classic Condense Arıza Kodları ve çözümleri bu metnimizde sizlere özel olarak sunulmuştur.

A7 Arıza Uyarısı:  Sıcak su kullanım sensöründe arıza olduğu zaman ekranda beliren arıza kodududur. Ntc sensörde arıza olduğu zaman kullanıcı kombiden bu arıza kodunu alır. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem olamayıp sizlere en yakın bir servisten destek almalısınız.
Kullanım suyu sıcaklık sensörünü ve bağlantı kablosunu kontrol edin.

A8 Arıza Uyarısı: Bu arıza kombi bağlantı kablolarında sorun olduğunu gösterir. Veya termostat sorunu da yaşanıyor olabilir. Kullanıcı olarak cihaza müdahaleniz söz konusu olamaz. Bu sebeple Bosch Kombi Servisi‘ni aramanız gerekmektedir.

Classic Condense Arıza Kodları

B1 Arıza Uyarısı: Kod anahtarının algılanmadığını belirten arıza kodudur.Kod anahtarını yerine doğru bir şekilde takın, numarasını kontrol ettikten sonra gerekirse değişimininin sağlayın.

B2 veya B3 Arıza Uyarısı: Dahili hatalarda bu arıza kodu belirmektedir. Bu durumda Bosch Kombi Servis çağırmalısınız.

C6 Arıza UyarısıKombi içerindeki önemli parçalardan olan fan motoru işlevini sağlamadığı zaman bosch kombiden bu arıza kodunu alırsınız. Fanın çalışmadığını ve arıza olduğunu göstermektedir.
Bosh Teknik Servis aracılığı ile bu sorundan bir an önce kurtulmanız mümkün olacaktır.

CC Arıza Uyarısı: Dış hava sıcaklık sensörünün algılanmadığı zaman ekranda bu hata kodu çıkmaktadır. Yapmanız gereken dış hava sıcaklık termostatını ve kablo bağlantılarını kontrol ediniz. Sorun çözümlenmezse servis talebinde bulunmanız gerekir.

D3 Arıza Uyarısı: 8 ve 9 köprüsü eksik olduğunu ya da harici sıcaklık limitörünün devreye
girdiğini belirtir.Soket yerine oturmamış, köprü eksik, yerden ısıtma sıcaklık sınırlayıcısı devreye girmiş.

D5 Arıza Kodu: Harici sıcaklık sensörünün arızalı olduğunu belirtir. Denge kaybı oluşmuş olabilir bu durumda harici sıcaklık sensörünü ve kablolarını kontrol etmelisiniz.

E2 Arıza Uyarısı: Gidiş sıcaklık suyu ntc sensörü arızalı olduğunu belirtir.
Sıcaklık sensörünün değişimi gerekir.

E9 Arıza Kodu: Isı bloğunda bulunan emniyet termostatı atık gaz emniyet sensörünün düşük olması sonucunda emniyet şalterinin devreye girdiğini belirtir.

EA Arıza Kodu: Kombinin ateşleme sisteminde sorun olduğunu belirten kodlar arasındadır. Kullanıcı olarak öncelikle Classic Condense kombinin gaz vanasının açık olup olmadığından emin olmalısınız. Ardından şebeke bağlantısı gaz giriş basıncını, ateşleme elektrodu kablosunu atık gaz borusu ve iyanizasyon elektrodu Kombinizin Gaz giriş vanası açık mı ? Gaz giriş basıncını, şebeke bağlantısını, ateşleme elektrodu ve kablosunu, iyonizasyon elektrodu ve kablosunu, atık gaz borusunu ve CO2 kontrol etmeniz gerekir. Bosch Kombi servisini çağırmanızda fayda olacaktır.

F0 Arıza Kodu: Dahili hata verdiğinin göstergesidir. Genel bir arıza olduğundan dolayı Bosch Kombi Servisi numarasını arayarak yardım talebinde bulunmanız gerekir.

F1 Arıza Kodu: Dahili Hata kodudur. Servis talebinde bulunmanız gerekir.

 F7 Arıza Kodu: Kombi kapalı olduğu halde cihaz alev algılamaya devam etmektedir.
Ateşleme elektrodları kontrol edilmedi ve atık gaz yolunun açık olup olmadığına bakılmalıdır. Anakart bir diğer adı elektronik kartın nemli olup olmadığı gözlenmelidir.

FA Arıza Kodları: Gaz kesik olduğu halde alev algılanmaya devam ediyor arızasını vermektedir.
Gaz armatürü, iyonizasyon elektrodu ayrıca kondens suyu sifonunun temizliği gerekir ve kontrol edilmelidir.

FDArıza Kodları: Bu hata kodu kullanıcı ister istemez yanlışlıkla ya da uzun süreli reset butonuna bastığını belirtir.
Reset butonuna tekrar basılmalıdır.

Classic Condense Arıza Kodları yukarıdaki yazımızda sunulmuştur. Arıza durumlarında çözüm için yardımları firmamızdan alabilirsiniz.

footer logo
Kombitamircisi.com.tr olarak sizlere kombi servisi hizmetini daima HIZLI ve GARANTİLİ olarak sunuyor. Bizleri takip ederek güncel kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.
sosyal medyada biz
facebook twitter youtube google instagram
kredi kartı ile kapıda ödeme
visa master card
iletişim bilgileri
telefon
444 1 837
infomailkombitamircisi.com.tr
adres
Esentepe Mh. Milangaz Cd. Asia Residence A Blok K:7 D:19
biz size ulaşalım
Online Servis Talebinde Bulunarak, Bizlere Ulaşarak Kayıt Bırakabilirsiniz. talep oluştur En Kısa Sürede Dönüş Yapacağız!

E-Bültene Kayıt Olun

Kombitamircisi.com.tr adresine kayıt olarak güncel kampanyalardan ve haberlerden ilk haberdar olan siz olun!
rapid ssl

Marka ve Logolardan Bağımsız Özel Servistir.

© Copyright Tüm Hakkı Saklıdır. 2016 Kombitamircisi.com.tr