canlı destek ariza kaydi canlı destek

Bk Hata Kodları

Arçelik Arıza Kodları hakkında öğrenmek istediğiniz bilgilerin tümünü bu sayfamızda bulabileceksiniz. Arçelik markasına ait kombi kullanmakta olan tüketicilerimiz var ise yazımızı incelemelidir. Arçelik Arıza Kodları nı bu sayfamızdaki metinde sizler için sunmuş bulunuyoruz.

E01 Arızası: Başarısız ateşleme sorunu: Arçelik kombide ateşleme sorunu yaşandığı zaman ekranda bu hata kodu yer alır. Bu durumda öncelikle gaz girişlerine bakmalısınız. Ardından cihazı resetlemelisiniz. Sorun hala çözümlenmedi ise bu durumda yapmanız gereken servis çağırmaktır. Çünkü kombide elektronik kart, iyonizasyon-ateşleme elektrodu sorunu, gaz valfi sorunu yaşanıyor olabilir. Bu durum da ancak uzman servis ekibi tarafından tespit edilerek çözümlenebilir.

E02-F02 Arızası: Hatalı alev oluşum sorunu: Bu hata kodunda cihazın ateşlemeyi hatalı yaptığını anlayabiliriz. Bu anlamda kullanıcı olarak servis yardımı almanız gerekmektedir. Arçelik Kombi Servisi’ni aramalısınız.

Arçelik Arıza Kodları

E03 Arızası: Aşırı ısınma problemi: Kombide aşısı ısınma durumu söz konusu olduğu zaman ekranda bu hata kodu yer alır. Limit termostat sorunu yaşandığını da belirtebiliriz. Böyle bir sorunda yapmanız gereken işlem olmamaktadır. Arçelik Servisi arayarak yardım almalısınız.

E04-E05-E06-F23 Arızası: Prosestat problemi: Kombide hava akımı kontrolü sağlayan parçada sorun olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda cihazın çalışması beklenilemez. Sonuç almak adına da mutlaka servisi aramalı yardım istemelisiniz.

E08-E82 Arızası: İyonizasyon problemi: Kombide iyonizasyon sorunu demek ateşlemeyi cihazın yine başarılı yapamaması demektir. İyonizasyon elektrodunda sorun var ise kullanıcı olarak cihaza müdahaleniz söz konusu olamaz. Çözüm adına servisi mutlaka aramanız gerekir.

E09 Arızası: Gaz valfi geri besleme problemi: Bu durumda gaz valfi sorunu karşımıza çıkabilir. Sorunun çözümlenmesi servis müdahalesi sonrası sağlanabilir. Bu nedenle de böyle bir durumda mutlaka servis yardımı almalısınız.

E12-E21-F25 Arızası: Elektronik kart problemi: Kombide bütün parçaların yönetimini üstlenen parçaların çalışabilmek adına komut aldığı beyin kartında sorun olduğu zaman ekranda bu hata kodu belirir. Bu durumda kullanıcı olarak yapmanız gereken herhangi bir uygulama olmamaktadır. Parçanın tamir ya da değişim uygulanması gerekeceği için Arçelik Teknik Servisi ni arayarak yardım istemeniz gerekmektedir.

F13 Arızası: Reset kilitleme sorunu: Kombide bulunan reset düğmesinde kilitleme durumu söz konusu olduğu zaman ekranda bu hata kodu yer alır. Bu hata durumunda cihazın reset düğmesine yanlışlıkla uzun süre basıldı ya da düğme takılı kaldı diyebiliriz. Çözüm için cihazı elektrik beslemesinden kapatarak yeniden çalıştırmalısınız. Sorun düzelecektir.

F22 Arızası: Düşük voltaj problemi: Kombi şebeke voltajı ile çalışmaktadır. Özellikle de kış dönemlerinde voltajların dengesiz olması yani bir düşük bir yüksek gelmesi sebebi ile bu sorun yaşanır. Bir süre kadar voltaj düzelir düşüncesi ile beklemelisiniz. Sorun düzelmez ise servisi çağırmanız gerekmektedir. Cihazın parçaları özellikle de elektronik kartı yanmış ya da hasar görmüş olabilir. Bu sebeple de soruna müdahale edilmesi adına servis desteği almanızda fayda vardır. Bu sorunu bir daha yaşamamak ya da hiç yaşamamak için de regülatör cihazı kullanabilirsiniz.

F31 Arızası: Merkezi ısıtma sensör sorunu: Isı algılayıcı özellikteki sensör de sorun olduğu zaman Arçelik kombi ekranında bu hata kodu yer alır. Bu durumda parça değişimi gerekeceği için servisi aramanız gerekmektedir.

F32 Arızası: Dış hava sensör problemi: Kombide parça değişimi gerektirecek bir hata kodudur. Bu hata kodunda cihazı resetlemek sorunu çözümlemek anlamına gelmez. Bu sebeple de çözüm odaklı mutlaka servisi aramalısınız.

F33 Arızası: Kullanım suyu sensör problemi: Kombide sıcak su alımında algılayıcı görevde olan sensörde sorun olduğu zaman ekranda beliren hata kodudur. Bu durumda diyebiliriz ki parça değilim işlemi gerekeceğinden servisi arayarak yardım talep etmelisiniz.

F37 Arızası: Düşük su basınç problemi: Kombide bulunan suyun düşük olduğunu ve kombinin suya ihtiyacı olduğunu belirten hata kodudur. Bu durumda servis desteği almanıza gerek yoktur. Cihazın altında yer alan doldurma musluğu ile cihaza su basmanız gerekmektedir. Su basımı 1 ile 2 bar arasında olacak şekilde ayarlanmalıdır. Bu şekilde su bastığınızda kombinin normale döndüğünü göreceksiniz. Yine bir düzelme durumu olmaz ise cihazı resetlemeli sorun hala devam ederse
Arçelik Kombi Servisi iletişim
hattını aramalısınız.

F59 Arızası: Gaz valfi sorunu: Kombide ateşleme ihtiyacı olduğunda gaz yolunu sağlayan önemli bir parça olan gaz valfinde sorun olduğunu anlayabileceğimiz arıza kodudur. Bu durumda parçada bir aksama söz konusudur. Sorunun çözümlenmesi adına da cihaza müdahale etmeden mutlaka servisi arayarak yardım almalısınız.

Arçelik Arıza Kodları hakkında sunmuş olduğumuz bu bilgileri okudunuz. Anlamadığınız bir durum olduğunda ya da yardım almak istediğinizde mutlaka bizlere ulaşınız.

footer logo
Kombitamircisi.com.tr olarak sizlere kombi servisi hizmetini daima HIZLI ve GARANTİLİ olarak sunuyor. Bizleri takip ederek güncel kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.
sosyal medyada biz
facebook twitter youtube google instagram
kredi kartı ile kapıda ödeme
visa master card
iletişim bilgileri
telefon
444 1 837
infomailkombitamircisi.com.tr
adres
Esentepe Mh. Milangaz Cd. Asia Residence A Blok K:7 D:19
biz size ulaşalım
Online Servis Talebinde Bulunarak, Bizlere Ulaşarak Kayıt Bırakabilirsiniz. talep oluştur En Kısa Sürede Dönüş Yapacağız!

E-Bültene Kayıt Olun

Kombitamircisi.com.tr adresine kayıt olarak güncel kampanyalardan ve haberlerden ilk haberdar olan siz olun!
rapid ssl

Marka ve Logolardan Bağımsız Özel Servistir.

© Copyright Tüm Hakkı Saklıdır. 2016 Kombitamircisi.com.tr