canlı destek ariza kaydi canlı destek

Lambert Attivo Arıza Kodları

Lambert Attivo kombi kullanıcıları için hazırladığımız bu makalemizde yaşanılan arıza kodlarını açıklamaları ve çözümleri ile birlikte sunacağız. Lambert Attivo Arıza Kodları hakkında bilinçli olmak isteyen tüm tüketicilerimiz oluşturduğumuz bu makalemizi incelemelidir.

E01 Hatası: Ateşleme sorunudur. Dairenizdeki gaz vanalarına bakın kapalı durumda ise açın. Kombi suyuna bakın ve basınç düşük ise su ekleyin. Cihazı son olarak resetleyin. Hala sonuç alamadıysanız servisi arayarak yardım alın. Anakart, gaz armatörü, ateşleme ve iyonizasyon çubuklarında sorun olabilir.

E02-F02 Hatası: Hatalı alev oluşum sorunudur. Dairenizde gaz vardır fakat cihaz alevi algılamakta güçlük çekiyordur. Tespiti ve müdahalesi adına servis yardımı almalısınız.

E03 Hatası: Aşırı ısınma problemidir. Bu sorunda en az 3 petek vanasının açık olduğundan emin olun. Değilse mutlaka açın. Açıksa da servis yardımı almalısınız. Kalorifer filtresi tıkalı olabilir, pompa sıkışıklığı olabilir, ana eşanjörde kireçlenme olabilir, üç yollu vanada sorun olabilir.

E04-E05-E06-F23 Hatası: Prosestat arızasıdır. Prosestat kapanmıyor ya da açılmıyor olabilir. Servis yardımı alırsanız sorun çözümlenecektir.

E08 Hatası: Anakart ve iyonizasyon sorunu diyebiliriz. Bu durumda cihaz alev algılamaz ve ateşlemeyi yapamaz. Hem arıza tespiti hem de çözüm için servisi aramalısınız.

E09 Hatası: Gaz valfi geri besleme problemidir. Yardım almak adına mutlaka servisi arayınız.

E12-E21-F25 Hatası: Elektronik kart sorunudur. Böyle bir durumda cihaz çalışmaz ve çalışmasını durdurur. Sorunun çözümlenmesi adına da servis yardımı almanız gerekir.

F13 Hatası: Reset kilitlenmesidir. Yani reset düğmesine uzun süre bastınız ve düğme takılı kaldı ise bu sorun yaşanır. Düğmeye yeniden basmak yerine cihazı şalterinden kapatıp yeniden açarsanız sorun çözümlenecektir.

F22 Hatası: Düşük voltaj problemidir. Bir süre kadar beklemenizi öneririz. Voltajlar düzeldiğinde sorun da düzelebilir. Düzelme olmaz ise cihazı birkaç kez resetleyebilirsiniz. Sonuç yine de değişmiyorsa mutlaka servis yardımı alın. Anakart arızalı olabilir. Anakart müdahalesi olsun ya da olmasın kombi regülatörü kullanırsanız bu gibi sorunları yaşamak zorunda kalmazsınız.

F31 Hatası: Kalorifer sensör problemidir. Kalorifer sensörü arızalandığında, sensör kablolarında kopma ya da kısa devre olduğunda bu sorun yaşanabilir. Böyle bir durumda mutlaka servis yardımı almalısınız.

F32 Hatası: Dış hava sensör problemi olarak bilinen prosestat arızasıdır. Çözüm için mutlaka servis yardımı almalısınız.

F33 Hatası: Sıcak su sensör sorunudur. Sıcak su ntc sinde sorun olduğunda, kablolarında kısa devre ya da kopma olduğunda bu sorun yaşanabilir. Tespit ve müdahale için servisi arayınız.

F37 Hatası: Düşük su basınç sorunudur. Sağ alt kısımda yer alan bar göstergesine bakarsanız sıfıra yakındır. Sol alt kısımda yer alan mavi dolum vanası ile cihaza su basmalısınız. Bar göstergesi eğer 1 ile 2 arasına gelirse sorun işlemi sonlandırın. Sorun düzelecektir. Düzelme olmadığı taktirde birkaç kez resetleme işlemi yapın. Sorunun çözümlendiğini göreceksiniz. Sonuç değişmiyorsa da mutlaka servis yardımı alın.

F59 Hatası: Gaz grubunda sorun olduğunu belirtir. Cihaz ateşleme yapamadığı için çalışmayacaktır. Bu durumda çözüm için servisi aramanız gerekmektedir.

Lambert Attivo Arıza Kodları hakkında sunmuş olduğumuz bilgileri okumanıza rağmen anlamadığınız arıza kodları olur ise Baymak Servisi ne ulaşabilirsiniz.

 

footer logo
Kombitamircisi.com.tr olarak sizlere kombi servisi hizmetini daima HIZLI ve GARANTİLİ olarak sunuyor. Bizleri takip ederek güncel kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.
sosyal medyada biz
facebook twitter youtube google instagram
kredi kartı ile kapıda ödeme
visa master card
iletişim bilgileri
telefon
444 1 837
infomailkombitamircisi.com.tr
adres
Esentepe Mh. Milangaz Cd. Asia Residence A Blok K:7 D:19
biz size ulaşalım
Online Servis Talebinde Bulunarak, Bizlere Ulaşarak Kayıt Bırakabilirsiniz. talep oluştur En Kısa Sürede Dönüş Yapacağız!

E-Bültene Kayıt Olun

Kombitamircisi.com.tr adresine kayıt olarak güncel kampanyalardan ve haberlerden ilk haberdar olan siz olun!
rapid ssl

Marka ve Logolardan Bağımsız Özel Servistir.

© Copyright Tüm Hakkı Saklıdır. 2016 Kombitamircisi.com.tr