canlı destek ariza kaydi canlı destek

Dolcevita Arıza Kodları

Dolcevita Arıza Kodları nı merak eden Dolcevita kombi kullanıcıları hazırladığımız bu metni bilgi amacı ile incelemelidir. Dolcevita Arıza Kodları durumunda neler yapılmalı? Arızaların sebepleri neler? Çözüm neleri gerektirir? Tüm bu bilgiler için sayfamızı inceleyiniz.

E01 Arıza Kodu : Dolcevita kombi ekranında E01 uyarısının anlamı cihazın ateşlemeyi sağlamamasıdır. Kombi ateşleme yapmadığında verim de alınamaz. Bu nedenle de sizin bu durumda Dolcevita Servisi’ne ulaşmanız gerekmektedir.

E02 Arıza Kodu : Dolcevita kombi aşırı ısınma sebebi ile kendini bloke ettiğinde ekranında bu uyarı kodu belirir. Sorun aşırı ısınma termostatının arıza yapmasıdır. Baymak Dolcevita Servisi aramalı yardım istemelisiniz.

E03 Arıza Kodu : Dolcevita kombinin atık gaz sisteminin tam anlamıyla çalışmaması sebebi ile kombinin arızaya geçmesidir. Cihazın baca kontrolü gerekir. Baca çalışmasını sorunsuz gerçekleştiriyorsa fan motorunda ya da prosestatta sorun var diyebiliriz. Baymak Dolcevita Servisi ile görüşmelisiniz.

dolcevita kombi kodlari, dolcevita ariza kodlarinin anlamlari

dolcevita kombi hata kodlari

E05 Arıza Kodu : Cihazın kalorifer sensöründe sorun olduğunda ekranda beliren hata kodudur. Bu durumda peteklerinizle alakalı ısınmama sorunu yaşarsınız. Durum kalorifer sensörü ile alakalı olabilir. Bu yüzden de arıza tespiti ve müdahalesi için Baymak Servisi aramalısınız.

E06 Arıza Kodu : Dolcevita kombi ekranında beliren bu hatanın açıklaması sıcak su sensöründe sorun olduğudur. Bu durumda kombi sıcak su vermez. Kombi eğer sıcak suyu verirse belirli bir süre kadar verir sonrasında suyu soğutur. Tüketici müdahalesi gerektirmeyen bir durum olduğu için direk Dolcevita Kombi Servisi aranmalıdır.

E10 Arıza Kodu : Dolcevita kombide su basınç göstergesinin 0,3 barın altında olduğunu yani kombinin suyunun azaldığını belirten uyarı kodudur. Bu durumda tüketici olarak kombinin altında bulunan doldurma musluğunu açmalı kombiye 1,5 bara gelene kadar su basmalısınız. Sonrasında Dolcevita kombi çalışacaktır.

E25/26 Arıza Kodu : Dolcevita kombide her iki uyarıdan biri bulunuyor ise muhtemel pompa hatasıdır. Bu durumda cihazda birden fazla sorun olabilir. Mesela petekler ısınmaya bilir, kombi ses yapabilir ya da kombi hiç çalışmıyor olabilir. Bu gibi durumlarda arızanın hem tespiti hem de çözümü için Baymak Servisi’nden yardım almalısınız.

E35 Arıza Kodu : Bu uyarı kodu kombi ekranında belirdi ise cihazın ateşleme yaptığı fakat alev oluşturmadığı anlamına gelir. Kombiye üç kez reset atmanız gerekmektedir. Reset sonrasında kombi ekranında hala bu uyarı kodu beliriyor ise bu durumda Baymak Kombi Servisi’ni aramalısınız.

E96 Arıza Kodu : Daireye gelen voltaj düşüklüğü sebebi ile kombi E96 uyarı kodu verir. Bu durumda voltaj düzenleyicisi olarak bilinen regülatör cihazı kullanmanız gerekmektedir. Regülatör cihazı için 444 18 37 numaralı Baymak Dolcevita Servisi iletişim hattını arayabilirsiniz.

Dolcevita Arıza Kodları hakkında sunduğumuz bilgileri okudunuz fakat anlamadığınız arıza durumları var ise ya da yardım almak istediğiniz konular olur ise bizleri aramaktan çekinmeyin.

footer logo
Kombitamircisi.com.tr olarak sizlere kombi servisi hizmetini daima HIZLI ve GARANTİLİ olarak sunuyor. Bizleri takip ederek güncel kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.
sosyal medyada biz
facebook twitter youtube google instagram
kredi kartı ile kapıda ödeme
visa master card
iletişim bilgileri
telefon
444 1 837
infomailkombitamircisi.com.tr
adres
Esentepe Mh. Milangaz Cd. Asia Residence A Blok K:7 D:19
biz size ulaşalım
Online Servis Talebinde Bulunarak, Bizlere Ulaşarak Kayıt Bırakabilirsiniz. talep oluştur En Kısa Sürede Dönüş Yapacağız!

E-Bültene Kayıt Olun

Kombitamircisi.com.tr adresine kayıt olarak güncel kampanyalardan ve haberlerden ilk haberdar olan siz olun!
rapid ssl

Marka ve Logolardan Bağımsız Özel Servistir.

© Copyright Tüm Hakkı Saklıdır. 2016 Kombitamircisi.com.tr