canlı destek ariza kaydi canlı destek

Brötje Arıza Kodları

Brötje Arıza Kodları ile alakalı merak ettiğiniz her şey bu yazımızda sizlere özel hazırlanarak sunulmuştur. Brötje Arıza Kodları ndan biri ekranda beliriyor ve sizler bu durumla alakalı bilgi almak istiyorsanız bizlere ulaşabilirsiniz.

E10 Arıza Kodu : Ortamdaki sıcaklık seviyesini elektronik karta aktarmakta olan sensörde sorun olduğunu belirten hata kodudur. Bu durumda tüketici olarak yapabileceğiniz işlem yoktur Brötje Kombi Servisi’ni aramalısınız.

E25 Arıza Kodu : Kalorifer sensöründe sorun olduğunu belirten E25 arıza kodu Brötje kombi ekranında belirdi ise peteklerinizden verim alamazsınız. Bu durumda direk olarak Baymak Servisi ile görüşmelisiniz.

brotje kombi kodlari, brotje ariza kodlarinin aciklamalari

brotje kombi hata kodlari

E28 Arıza Kodu : Yalnızca bacalı kombilerde bulunan baca sensörü ortamın aynı zamanda kombinin sıcaklığını kontrol eder ve bunu karta aktarır. Kombi ekranında bu hata kodu belirdi ise ya bu sensörde sorun vardır ya da bağlantılarında kopukluk vardır. sensörün görevini yapmadığını belirten bu hata kodunda direk olarak Brötje Kombi Servisi’ni aramalı yardım istemelisiniz.

E50 Arıza Kodu : Brötje kombi ekranında bu hata kodu belirdi ise sıcak su sorunu yaşanıyor demektir. Bu durumda sıcak su alamazsınız. Sebebi ise sıcak su sensörünün arızalı olması ve değişime ihtiyacı olmasıdır. Böyle bir durumda cihaza müdahale etmemeli Brötje Kombi Servisi’ne ulaşmanız gerekmektedir.

E110 Arıza Kodu : Aşırı ısınma termostatı, limit termostatı (STM) Brötje kombinin içinde bulunan su aşırı ısınma yaptığında cihazı bloke eder. Göstergede bu uyarı kodu var ise aşırı ısınma termostatı arızalıdır veya atık gaz sıcaklığını elektronik karta aktaran baca sensöründe problem vardır. Baymak Servisi’ni çağırmalısınız.

E119 Arıza Kodu :  Brötje kombinin su basınç göstergesi olması gereken değerin altındadır. Kombi ekranında bu uyarı kodu belirdi ise kombiye ihtiyacı olan suyu vermek gerekir. Brötje Kombi basınç göstergesine bakarsanız 0,3 barın altında olduğunu görürsünüz. Bu durumda kombiye doldurma musluğu ile su basmalı basınç değerini 1,5 bara çıkarmalısınız. İşlem sonrası kombi çalışmasına devam edecektir.

E125 Arıza Kodu : Brötje kombi ekranında bu hata kodu varsa kombi içinde bulunan pompa kalorifer tesisatında suyu çeviremiyor demektir. Ya da tesisatta hava vardır, bu sebeple kombi aşırı ısınma sayesinde arıza uyarısı veriyordur. Sorunun çözümlenmesi için Brötje Kombi Servisi’ni aramalısınız.

E130 Arıza Kodu : Brötje kombide baca sensöründe kısacası ortam aynı zamanda kombi içindeki sıcaklığı ölçüp elektronik karta aktaran sensöründe aşırı ısınma problemi olduğunu gösterir. Sorunun ortadan kalkması için Baymak Kombi Servisi’nden yardım isteyiniz.

E133 Arıza Kodu : Kombiye gelmekte olan gaz girişinde problem olduğunu bildiren arıza kodudur. Bu durumda gaz valfinde ya da ana karta problem olduğunu söyleyebiliriz. Eğer sorun gaz valfi ile alakalı ise kombiye gaz girişi olmaz. Fakat sorun ana kartla alakalı ise bu durumda ana kart gaz valfine görevini yaptırmaz. Böyle bir durumda cihaza müdahale etmemeli Baymak Servisi’ne 444 18 37 numaralı telefondan ulaşmalısınız.

E151 Arıza Kodu : Cihazın ekranında E151 arıza kodu belirdi ise bu elektronik kartta sorun olduğunu belirtir. Bu durumda cihaza reset atmanız gerekmektedir. Reset işlemi sonrasında bir süre kadar bekleyin. Sorun eğer düzelmez ise Baymak Teknik Servis’i arayınız.

E156 Arıza Kodu : Dairedeki voltajın düşük durumda olduğunu belirten hata kodudur. Voltaj değeri 220 V a dönene kadar cihaza müdahale etmeyin. Bu durumda Baymak Brötje Servisi’ni arayın ve voltaj düzenlemeye yarayan regülatör cihazını talep edin. Voltajlarla alakalı sorunlar yaşanıyor ise kombi parçaları hasar görebilir. Bu konudaki bilgileri Baymak Servisi’nden alabilirsiniz.

E160 Arıza Kodu : Hermetik tip kombinin fan motorunda sorun olduğunu belirten hata kodudur. Bu durumda tüketicinin müdahalesi gerekmez bu yüzden de Brötje Servisi’ni aramalısınız.

E193 Arıza Kodu : Tesisatta hava olması sebebi ile cihaz buna bağlı aşırı ısınma durumu yaşatıyordur. Bu durumda teknik destek adına Brötje Servisi’ni arayınız.

Brötje Arıza Kodları ile alakalı sunulan bilgileri okumanıza rağmen yine de yardım almak istiyorsanız bizleri tercih ederek çözüm merkezimizi arayabilirsiniz.

footer logo
Kombitamircisi.com.tr olarak sizlere kombi servisi hizmetini daima HIZLI ve GARANTİLİ olarak sunuyor. Bizleri takip ederek güncel kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.
sosyal medyada biz
facebook twitter youtube google instagram
kredi kartı ile kapıda ödeme
visa master card
iletişim bilgileri
telefon
444 1 837
infomailkombitamircisi.com.tr
adres
Esentepe Mh. Milangaz Cd. Asia Residence A Blok K:7 D:19
biz size ulaşalım
Online Servis Talebinde Bulunarak, Bizlere Ulaşarak Kayıt Bırakabilirsiniz. talep oluştur En Kısa Sürede Dönüş Yapacağız!

E-Bültene Kayıt Olun

Kombitamircisi.com.tr adresine kayıt olarak güncel kampanyalardan ve haberlerden ilk haberdar olan siz olun!
rapid ssl

Marka ve Logolardan Bağımsız Özel Servistir.

© Copyright Tüm Hakkı Saklıdır. 2016 Kombitamircisi.com.tr