canlı destek ariza kaydi canlı destek

Matis Arıza Kodları

Matis Arıza Kodları ile alakalı bilgilerin mevcut olduğu sayfamız her bir Matis kombi kullanıcılarına açıktır. Bu sayfayı oluşturmamızdaki amaç sizlere yaşadığınız sorunlar karşısında yardımcı olabilecek bilgileri aktarabilmektir. Bu nedenle de yazımızı incelemenizi öneririz. Matis Arıza Kodları hakkındaki bilgilerin tamamına sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

90 Ledi Yanıyor; Aşırı ısınma arızası: Bu durumda cihazın ısı termostatının arızalı olduğun söylemek mümkün olabilir. Böyle bir durumla karşılaştığınız zaman cihaza müdahale etmeniz sorunu çözümlemeniz anlamına gelmez ki cihaza servis müdahalesi gerekmektedir. Bunun için yapmanız gereken Ariston Matis Servisi’ne ulaşmaktır.

Matis Arıza Kodları

40 ve 50 Ledi Yanıp Sönüyor; Düşük su basınç arızası (uyarı): Bu durumda yani Matis kombide böyle bir durumla karşılaşan kullanıcı cihazındaki suyun az olduğunu bilmeli ve cihaza su basmalıdır. Çünkü bu arıza durumu cihazın su basıncının yetersiz olduğunu gösterir. Cihaz suya ihtiyaç duyuyor ise kullanıcı cihazına su basmalıdır. Bu durumda cihazın altında yer alan dolum vanası ile cihaza su basmalı basınç değerini 1 ile 2 bar arasında olacak şekilde ayarlamalısınız. Su basıncı yükseldikten sonra sorun düzelecektir. Düzelme olmaz ise cihazı resetlemeli yine düzelme olmadı ise Matis Servisi’ne ulaşmalısınız.

60 ve 70 Ledi Yanıyor; Düşük su basıncı arızası (bloke durumu): Cihaz uzun süre düşük su basıncı hatası verdi ve cihaza hiçbir şekilde su basma işlemi uygulanmadı ise içerisinde yer alan suyun tamamen bittiğini ve bu durumda cihazın bloke olduğunu yani çalışamaz durumda olduğunu belirten hatadır. Bu durumda cihaza biran önce müdahale ederek susuz çalışıp farklı sorunları yaşatmaması amacı ile su basmalısınız.

60 ve 70 Ledi Yanıp Sönüyor; Isıtma sistemi çıkış sıcaklık sensör arızası: Bu durumda cihazda kısa devre durumu söz konusudur. Ya da bağlantılarında sorun olabilir. Ariston kombi kullanıcısı olarak cihaza müdahale edemeyeceğiniz için servisten yardım almanız gerekmektedir.

70 ve 80 Ledi Yanıp Sönüyor; Isıtma sistemi dönüş sıcaklık sensör arızası: Bu hata durumunda kısa devre olabilir. Veya cihazın bağlantılarında bir aksam söz konusu olabilir. Cihaza müdahale edemezsiniz. Çözüm için de biran önce Ariston Servisi’ni arayarak yardım almalısınız.

70 Ledi Yanıp Sönüyor; Anakart- Kontrol panel kartı arasında haberleşme sorunu: Cihazın beyni olan elektronik kart ile kontrol panel kartı arasında haberleşme durumunun olmadığını belirten hatadır. Bu durumda elektronik kart ya da kontrol panel kartından biri arızalı diyebiliriz. Eğer bunlardan birine daha öncesinden müdahale edildi ise bağlantıları yanlış yapılmış olabilir. Fakat hiçbir müdahale söz konusu olmadı ise elektronik kartın arızalı olabilme olasılığı yüksek diyebiliriz. Matis Servisi ile görüşmeli yardım almalısınız.

80 Ledi Yanıp Sönüyor; Eeprom arızası: Bu hatanın anlamı elektronik kart işlemcisinde sorun olmasıdır. İşlemci hatası sebebi ile cihaz hem sıcak su hem de kalorifer konumunda çalışmaz. Sorunun giderilmesi kart müdahalesine bağlıdır. Bu sebeple de önerimiz Ariston Matis Servisi ile görüşmenizdir.

70 Ledi Yanıp Sönüyor; Elektronik kart arızası: Matis kombide beyin arızası anlamını taşır. Yani cihazın kartının arızalı olduğunu ve tamir ya da değişim gibi işlemlere maruz kalması gerektiğini belirtir. Bu durumda cihaza kesinlikle müdahale etmemeli direk Ariston Matis Kombi Servisi’nden yardım istemelisiniz.

40, 60 ve 80 Ledi Yanıp Sönüyor; İlk ateşlemeden sonra alev yetersizliği: Bu durumda cihaz birinci ateşlemesinin ardından alevi yeterli şekilde hissetmiyor diyebiliriz. Alevi algılamayan cihaz da arızaya geçer. Matis Servisi’nden yardım almanız gerekmektedir.

50,60 ve 80 Ledi Yanıp Sönüyor; İkinci ateşlemeden sonra alev yetersizliği: Bu durumda Matis kombi ikinci kez ateşleme yapmasına rağmen yine de alevin yeterli şekilde gelmediğini gösterir. Cihaz arızaya geçmiş demektir ve servis müdahalesi gerekmektedir.

Alev İşareti Yanıyor; Alev gelmiyor arızası: Cihazın birkaç kez ateşleme yapmasının ardından alevin kesinlikle algılanmadığını ve bu sebeple de cihazın ateşlemeyi başarılı şekilde yapamadığını belirtir. Bu durumda gaz giriş vanalarına bakılmalıdır. Gazın olduğu durumlarda cihaz resetlenmeli. Sorun yine de devam eder ise mutlaka Ariston Matis Servisi’nden yardım alınmalıdır.

50,60 ve 70 Ledi Yanıp Sönüyor; Gaz vanası kapalıyken alev algılama sorunu: Bu hata durumunda cihazın kendi kendine alev algıladığını söyleyebiliriz. Gaz vanası kapalı ise cihaz ateşlemeyi yapamaz. Bu kendi kendine ateşleme anlamına da gelebilir. Sorunun çözümlenmesi adına Ariston Servisi telefonunu arayarak yardım almalısınız.

60,70 ve 80 Ledi Yanıp Sönüyor; Alevin kesilme arızası: Bu ledlerin yandığı durumda cihazın alevi kestiğini söyleyebiliriz. Bu cihazda oluşan teknik açıdan bir arızadır. Bu durumda kullanıcı cihaza müdahale edemez yani yapabileceği herhangi bir uygulama yoktur. Bu nedenle de önerilen sorunu çözümletmek adına Matis Kombi Servisi’ni arayarak yardım istemektir.

Baca İşareti Yanıyor; Atık gaz tahliye sorunu: Bu durumda cihaz eğer bacalı ise baca çekişinde sorun olduğunu ve atık gazın dışarı gönderilemediğini belirtir. Bu durumda cihazı kesinlikle kullanmadan kullanıma kapatarak baca çekiş kontrolü yaptırarak bacayı temizletmelisiniz. Eğer cihaz bacalı değilse atık gaz sisteminde fan problemi söz konusu olabilir. Bu sorunun giderilmesi adına da mutlaka Ariston Matis Servisi ile iletişime geçmelisiniz.

Matis Arıza Kodları hakkında merak edilenleri bu sayfamızda sunduk. Yardım alabileceğiniz konular için bizlere ulaşabilirsiniz. Matis Arıza Kodları ile alakalı sorularınız olursa da yine bizlere ulaşabilirsiniz.

footer logo
Kombitamircisi.com.tr olarak sizlere kombi servisi hizmetini daima HIZLI ve GARANTİLİ olarak sunuyor. Bizleri takip ederek güncel kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.
sosyal medyada biz
facebook twitter youtube google instagram
kredi kartı ile kapıda ödeme
visa master card
iletişim bilgileri
telefon
444 1 837
infomailkombitamircisi.com.tr
adres
Esentepe Mh. Milangaz Cd. Asia Residence A Blok K:7 D:19
biz size ulaşalım
Online Servis Talebinde Bulunarak, Bizlere Ulaşarak Kayıt Bırakabilirsiniz. talep oluştur En Kısa Sürede Dönüş Yapacağız!

E-Bültene Kayıt Olun

Kombitamircisi.com.tr adresine kayıt olarak güncel kampanyalardan ve haberlerden ilk haberdar olan siz olun!
rapid ssl

Marka ve Logolardan Bağımsız Özel Servistir.

© Copyright Tüm Hakkı Saklıdır. 2016 Kombitamircisi.com.tr