Klima Filtresi Nasıl Temizlenir?

Klima Filtresi Nasıl Temizlenir? Klima kullanımında daha temiz ortamlar için önemli olan ve bu önemde ilk sıralarda gelen filtreleridir. Filtre temizliği düzenli olarak yapılırsa daha sağlıklı, yaşanabilir ortamlar yaratılabilir ve cihaz hoş olmayan kokular vermediği gibi daha iyi sonuç alınmasına neden olur. Filtre temizliği dediğimiz uygulama basit bir uygulamadır. Servis yardımı olmaksızın her bir kullanıcı tarafından da yapılabilir. İşlemi daha öncesinde yapmayan veya bilgi almak isteyen müşterilerimiz olursa eğer işlemin uygulandığı videomuzu izleyerek bilgi sahibi olabilirler.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (4 Yorum)

 1. Hacı Güldağ dedi ki:

  Klima çalışıyor ama istediğim verimi alamıyorum çok soğutmuyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hacı Bey… Verim düşüklüğü varsa eğer klima gazı eksik olabilir veya parçalarda sorun olabilir. Tabi bu durum cihazın bakımsızlığına da bağlı olabilmektedir. Cihaza yapabileceğiniz bir müdahale söz konusu olmadığı için bu konuda teknik servis yardımı almanız gerekiyor.

 2. halıt karaca dedi ki:

  24 luk klıma (markasını yazmıyorum) 26 derecede ıken verdıgı soguk hava ıle 20 derecede verdıgı soguk hava farkı cok azz…. dıger 24 klımada (markasını vermıyorum aynı marka degıl)fark cok hatta 25. 26 dercede karsında durulmuyor.. nedenını ogrenmek ısterım. tsekkur ..

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Halit Bey… Alınan verimin diğer klimada olduğu için sıcaklık farklılıklarına göre farklı hissedilecek şekilde farklı olması gerekir. Zira 20°C klimada soğutma modunda düşük bir sıcaklıktır. Odaya uygun kapasitede bir klima ise tabir-i caizse odayı buz gibi yapması gerekir. Bu şekilde bir fark olmuyorsa klima gazı eksik olabilir veya parçalarda sorun olabilir. Uzaktan net bilgi aktarmak zor olduğu için tabi yine de sorunu yerinde görmemiz gerekiyor.