Demirdöküm Kalisto Kombi Kullanımı

Demirdöküm Kalisto Kombi Nasıl Kullanılır?

Demirdöküm Kalisto Kombi Kullanımı

 1. 1 numaralı düğme
 2. Konum seçme düğmesidir. Sırası ile kapatma/yaz/kış konumu seçilir.
 3. 2 numaralı düğme
 4. Tesisat suyu sıcaklık ayar düğmesidir.
 5. 3 numaralı düğme
 6. Kullanım suyu sıcaklık ayar düğmesidir.
 7. 4 numaralı düğme
 8. Program saatidir.
 9. 5 numara
 10. Basınç göstergesidir.
 11. 6 numara
 12. Dijital gösterge. Arıza durumu, su sıcaklık derecesi görüntülenir.

Kalisto Kombiyi Yaz Konumunda Çalıştırma

Öncelikle 1 numaralı konum düğmesini musluk simgesi olan konuma doğru çevirin. 3 numaralı düğmeyi saat yönüne doğru çevirin ve talep ettiğiniz sıcaklık ayarına getirin. Ekranda sadece musluk simgesi ve derece belirir. Düğmeyi çevirdikçe ekranda ayarladığınız sıcak su derecesi görüntülenir. Sıcak su musluğunu açtığınızda ise kombi devreye girerek suyu kısa sürede ısıtır.

Kalisto Kombiyi Kış Konumunda Çalıştırma

Öncelikle 1 numaralı düğmeyi petek ve musluk simgesi olan konuma doğru çevirin. Sonrasında 2 numaralı düğmeyi saat yönüne doğru çevirerek ısı ayarı belirleyin. Ekranda musluk simgesi ile birlikte petek simgesi ve derece de belirir. Düğmeyi çevirdiğiniz sürece ekranda ayarladığınız ısı derecesi görüntülenecektir. İsteğinize bağlı ısıtma konfor ayarını belirleyebilirsiniz. Cihazınıza oda termostatı veya program saati bağlı ise ünitenin ayarlarını yapın.

Kalisto Kombiyi Resetleme

Demirdöküm Kalisto Kombi Kullanımı sırasında direkt reset tuşu yoktur. 1 numaralı düğmeyi “0” konumuna getirerek kombiyi kapatabilir birkaç saniye sonra yeniden açabilirsiniz. Ekranda arıza kodu belirdiğinde bu işlemi uygulamalısınız. Arıza düzelmediği sürece de işlemi en fazla 3 kez tekrarlayabilirsiniz. 3 reset uygulamasından sonra da arıza durumunda düzelme olmazsa eğer Demirdöküm Kalisto Arıza Kodları linkini tıklayarak yaşadığınız sorunun sebeplerini ve çözüm önerilerini öğrenebilirsiniz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (116 Yorum)

 1. a. a dedi ki:

  Tesisat suyu eksikti, fazla açmışım, 3-3,5 bar a kadar çıktı basınç. Nereden suyu eksikti o 3 barın altına düşürebilirim? Veya bu basınçta kombi çalışır mı?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba… Kombiye fazla su bastığınız zaman basıncı düşürmek için uygulamanız gereken 2 yöntem vardır. Ayrıntılı bilgi için ilgili makalemizden bilgi alabilirsiniz; https://kombitamircisi.com.tr/kombi/yuksek-basinci-dusurme/ .

 2. Dilek küntaş dedi ki:

  12 senedir demirdokum kalisto modelinde kombi kullaniyorum.Kış icin ekonomik sicaklik dugmesinin sicakliktaki fonksiyonu hakkinda bilgi verirmisiniz?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Dilek Hanım… Her evin ısı ihtiyacı farklıdır. Her kullanıcının ısı talebi de farklıdır. Ayrıca her daire aynı özellikte, aynı büyüklükte ve aynı katta değildir. Petek adedi ve boyutları da değişkenlik göstermektedir. Bu sebeple ısı ayarları hakkında bilgi aktarmamız çok zor. Evinizin ısısını kendiniz beklentinize göre belirlemelisiniz.

 3. Dervis yilmaz dedi ki:

  Ilginiz icin tesekkurler🙋‍♂️

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Rica ederiz Derviş Bey… Yardımcı olabildiysek ne mutlu bize.

 4. Derviş yılmaz dedi ki:

  Iyi gunler demirdokum kalisto kombinin en dusuk petek isi ayari 40 dereceye gelince otamatik atesleme yapiyor bizim evimiz kucuk oldugu icin bu derece yuksek geliyor atesleme derecesini dusurmek icin yapilabilecek bisey varmi termostat ayarini 35 dereceye ayarlayip 35 derecede atesleme yapabilme ozelligi var mi acaba tesekkurler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Derviş Bey… Kombilerin en düşük en yüksek sıcaklık dereceleri otomatiktir. Yani fabrika ayarı bu şekilde olduğu için ısı derecesi minimum kaç ise o sıcaklıkta cihaz çalışmaya başlar. Daha düşük sıcaklık ayarlanamaz.

 5. Özer alagöz dedi ki:

  Merhaba kombi altındaki mavi ve kırmızı vanaları çevirmek gerekmi şekilde gösterdiğiniz gibi yaptım ama ısı gelmedi

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Özer Bey… Bahsettiğiniz tesisata ait vanalardır ve bu vanaların her zaman boru gibi dik hizada yani açık olması gerekir. Peteklerde ısı yoksa petek vanalarını kontrol etmelisiniz. Petek vanaları da açıksa, kombi su basıncı da ideal değerdeyse servis yardımı almalısınız.

Petek Yıkama