İmmergas Victrix Arıza Kodları

İmmergas Victrix Hata Kodları

 1. 01 Arıza Kodu Ateşleme problemidir.
 • Çözüm Bu arıza durumu ile karşılaştığınız zaman gaz vanalarını kontrol etmelisiniz. Victrix 01 arızası hakkında tüm detayları öğrenmek için linki tıklamalısınız.
 1. 02 Arıza Kodu Aşırı ısınma sorunu.
 • Çözüm Bu arıza durumu tesisat su sıcaklığının olması gereken dereceyi aştığını belirtir. Bu arıza durumunda önce kalorifer vanalarını ve kombi altındaki tesisat vanalarını kontrol etmelisiniz. Vanalar kapalı durumda ise açmalısınız. Buna rağmen sorun yaşanıyor ise resetleme işlemi uygulamalısınız. Arıza durumundan yine de kurtulamadıysanız eğer servisi aramalısınız. Üç yollu vananın konum değiştirmesi-ortada kalması, ana eşanjörde kireçlenme ve tıkanma olması, kalorifer filtresinin tıkanması, kalorifer tesisatında tıkanma olması, pompa sıkışıklığı gibi durumlar söz konusu olabilir. Arızanın tespit edilmesi ve onarılması için mutlaka servisi aramalısınız.

 1. 05 Arıza Kodu Kalorifer ntc sorunu.
 • Çözüm Kalorifer tesisatı için önemli parçalardan biri olan kalorifer sensöründe sorun olduğunu belirtir. Bu gibi arıza durumlarında kullanıcı olarak cihaza müdahaleniz söz konusu değildir, teknik açıdan arıza sensörün yanı sıra sensör borularında ve kablolarında da olabilmektedir. Arızanın yerinde görülmesi ve müdahale edilmesi gerektiği için mutlaka uzman yardımı almalısınız.
 1. 06 Arıza Kodu Sıcak su ntc sorunu.
 • Çözüm Sıcak su problemi yaşayabileceğiniz bir arıza durumudur. Bu sorunda sıcak su ntc si arızalı olabilir, sensör borularında nemlenme veya sensör kablolarında sorun olabilir. Tespitin yapılması ve arızanın giderilmesi amacı ile servis yardımı almalısınız.
 1. 08 Arıza Kodu Reset selektör sorunu.
 • Çözüm Harici bir problemdir. Cihazı şalterinden kapatıp açmayı deneyin. Sorunda düzelme durumu olmaz ise mutlaka İmmergas Servisi’ni aramalısınız.
 1. 09 Arıza Kodu Dar ayar işlevi aktif.
 • Çözüm Bir süre beklemeli, sorunda düzelme olmaz ise resetleme işlemi uygulanmalıdır. Arıza durumu yine de devam ediyor ise servis aranmalıdır.
 1. 10 Arıza Kodu Düşük basınç hatası.
 • Çözüm İmmergas Victrix model kombi tesisatındaki su azaldığında ekranda bu hata kodu belirir. Bu gibi durumlarda su basıncı kontrol edilmeli düşük görülür ise su basma işlemi uygulanmalıdır. Victrix model kombinin sağ alt tarafındaki siyah doldurma musluğunu sola çevirerek panelin sağ üstündeki bar göstergesi 1 ile 2 arasına gelene kadar su basılmalıdır. Bu değere geldiği zaman su basma işlemi tamamlanır ve cihaz çalışmaya kaldığı yerden devam eder. İşlemi yapamazsanız eğer veya yapmanıza rağmen arıza durumu yine de devam ediyorsa bu durumda servis yardımı almalısınız.
 1. 15 Arıza Kodu Programlama (konfigurasyon) sorunu.
 • Çözüm Bu arıza durumunda cihaza müdahale etmeden servisi aramalısınız.
 1. 16 Arıza Kodu Vantilatör hatası.
 • Çözüm Böyle bir arıza durumu ile karşılaştığınız zaman teknik açıdan bilgi ve yardımları almak üzere İmmergas Servisi’ni aramalısınız.
 1. 20 Arıza Kodu Alev engeli.
 1. 27 Arıza Kodu Devirdaim sorunu.
 • Çözüm İmmergas Victrix model kombinin yeterli devir daim yapamadığını belirtir. Bu durumda tesisat vanaları veya kalorifer vanaları kapalı olabilir. Vanalara bakmalı, kapalı ise açmalısınız. Vanalar açık olmasına karşın sorun yaşanıyor ise resetleme işlemi uygulanmalıdır. Reset sonrasında da sonuç aynı ise servis aranmalıdır. Devirdaim pompasında, elektronik kartta sorun olabilir. Net teşhis ve çözüm için mutlaka servis ekiplerinden yardım almalısınız.
 1. 31 Arıza Kodu Kumanda panelinde sorun.
 • Çözüm Uzaktan kumanda panelinde veya bağlantılarında sorun olabileceğini belirten arıza kodudur. Bu sorunda kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem bulunmaz. Arızanın tespit edilmesi ve çözümlenmesi adına servisi aramalısınız.
 1. 37 Arıza Kodu Düşük voltaj arızası.
 • Çözüm Böyle bir sorunla karşılaştığınızda cihaza müdahale etmeden bekleyin. Kısa süre bekleme sonucunda sorun düzelmez ise İmmergas Servisi’ni arayın. Daireye veya kombiye gelen voltajın düşük olduğunu ve düşük voltaj sebebi ile cihazın çalışmayacağını belirtir. Voltajlar düzeldiğinde sorun da düzelebilir. Fakat düzelme durumu olmadı ise bu durumda anakartta problem oluştuğunu anlayabiliriz. Anakarta müdahale edilmesi açısından servisi aramalısınız. Yalnız önerimiz “kombi regülatörü” kullanmanızdır. Aksi halde bu sorunu sıklıkla yaşarsınız. Üstelik yapılan müdahaleler de hiçbir zaman garantiye girmez.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (18 Yorum)

 1. iyi günler immergas vitrix24tt kombimiz var E 10 Hatası veriyor.
  vanadan su verip basıncı 1,5 a çıkartıyoruz ama10 dakika içinde tekrar basınç düşüyor.
  yardımcı olursanız memnun oluruz.
  tesisatı kontrol ettik herhangi bir kaçak görünmüyor.

  1. Merhaba Hamdi Bey… Kombi tesisat basıncının 10 dakika gibi kısa sürede düşmesi normal değildir. İllaki bir yerde kaçak vardır. Petek, tesisat veya kombide su kaçağı yoksa eğer, sıva altı tesisat kaçağı olabilir. Uzman tesisatçı çağırarak sıva altı tesisatı mutlaka kontrol ettirin.

 2. imergaz vitrıx marka tam yoguşmalı kombim e 24 hatası veriyor kambi bakımı yapıldı peteklerde yıkandı ama düzelmedi yardımci olursanız sevinirim

  1. Merhaba Ufuk Bey… Kullanım kılavuzunda belirtilmemiş ancak tuş takımı veya bir kart arızası olabilir. Sorunu yerinde görüp incelemek gerekiyor.

 3. vitrix 2621 kombinin sıcak suyu çalışmıyor. Resetledim ancak düzelme olmadı. Herhangi bir hata vermiyor. Ne olabilir.

  1. Merhaba Enver Bey… Kombide birçok parça sıcak su aksağında görev alır. Kombi bir hata kodu da vermediği için sorunu yerinde görüp incelemek lazım. Birçok parçada sorun olabilme ihtimali var. Bu yüzden bi servis çağırarak cihazı kontrol ettirmelisiniz.

 4. immergas victrix tt kombimiz üzerindeki ekranda 38 e ayarlı olmasına rağmen ekran da 40 yazıyor üzerindeki lamba sönmeden devamlı çalışıyor görünüyor 2 , 3 defa resetleme yaptım ilk başta normal gibi çalışıyor sonra ekranda lambası sönmeden devamlı 40 derece gösteriyor gibi çalışıyor.gaz saatine baktım oda dönüyor.daha sonra E96 gösteriyor.arıza ne ollabilir

  1. Merhaba Osman Bey… Kombiler yalnızca ayar yaptığınız anda birkaç saniye kadar ekranda ayarladığınız dereceyi gösterir, sonrasında ekranda beliren kombi içindeki suyun sıcaklığıdır. Kombilerde ayrıca brülör bekleme süreleri olur. Brülörde yanma olur cihaz ısıtma yapar, brülör sönene kadar ısıtma devam eder, brülör söndüğünde pompa devir daim işlemini bir süre kadar daha sürdürür ve ısı düşünce brülörde yeniden yanma olur ve bu döngü bu şekilde devam eder. Cihaz eğer uzun süre durmadan çalışıyorsa sonrasında E96 arıza kodu veriyorsa anakartta sorun olabilir. Ancak yine de soruna yerinde bakmak gerekir. Bu yüzden servis yardımı almanızı öneririz.

  2. İmmergas kombi E02 arızası veriyor .Yukarıda bahsettiğiniz problemlerin hepsi çalışıyor ve petekler temizledi tesisat temiz.Anakart değiştirildi.Fakat sıcak su çalıştığında bir yok. Peteklere sıcak su verdiğimizde kombi arızaya geçiyor.

   1. Merhaba Coşkun Bey… Tesisatta tıkanıklık, kalorifer filtresinde tıkanıklık yoksa; pompa, üç yollu vana, kart, sensör, eşanjör gibi parçalarda sorun vardır. Parçalar çalışır zaten, çalışmasına devam eder. Ancak kombi bir sebeple suyu tesisatta dolaştıramazsa kombi aşırı ısınma sebebiyle bu hatayı verir. Yani kombinizde limit sensör varsa eğer devreye girerek kombiyi bloke eder. Bu durum genelde zaten petek devresinde yaşanır. Arıza tespiti ve çözümü için servis yardımı almanızı öneririz. Can ve mal güvenliğiniz için kombiyi açıp parçaları kontrol etmemenizi ve müdahalede bulunmamanızı da tavsiye ederiz.

  1. Merhaba Fırat Bey… Genelde Victrix model kombilerde karşımıza çıkan harici bir sorundur. Arıza durumu voltaja bağlı olabilir. Harici sorunlarda genelde anakart arızası karşımıza çıkar. Cihazı birkaç kez resetleyin. Resetleme sonrası düzelme olmazsa eğer servis yardımı almanız gerekir.

 5. immergas vitrix tt24 kombim arada bir E 96 işareti veriyor ve gurultulu bir sesle çalışıyor resete basıyorum duzemiyor sartelden kapayıp açıyorum öyle duzeliyor iki gunde bir bu durum oluyor sorun ne acaba

  1. Merhaba İbrahim Bey… İmmergas Victrix tt24 model kombilerin kullanım kılavuzunda E96 arıza kodu bulunmuyor maalesef. Yani harici bir sorun olabilir. Harici sorunlarda genelde karşımıza elektronik kart yani anakart arızası çıkıyor. Ancak yine de sorunu yerinde görüp incelemek gerekir. Bu yüzden servis yardımı almanızı tavsiye ederiz.

   1. Benim de aynı sorun hergün E96 arızası veriyor şarteli açıp kapatıyorum düzeliyor sonra yine bozuluyor sorun be acaba

    1. Merhaba Ferit Bey… Genel olarak İmmergas kombilerde E96 hatası baca sistemine bağlıdır. Yani kombi yeterli hava akışı sağlayamazsa bu arızaya geçer. Bu durum; kart, fan, cihazın çeşidine bağlı olarak arızası olabiliyor. Yine de tabi sorunu yerinde incelememiz gerekiyor.

 6. isliyo bir az kecdikden sonra 27 yazyor ve kalyor fisden cikartib taktida duzeliyor ne ola bilir

  1. Merhaba Murad Bey… İmmergas kombilerde 27 arıza kodu devirdaim sorunudur. Kombinin öncelikle su basıncını kontrol edin. Basınç düşükse yani 1 bar altındaysa kombiye su basın. İşlem sonrası kombiyi resetleyin. Düzelme olmazsa eğer devirdaim pompasında sorun olabilir, kalorifer filtresinde ya da tesisatında tıkanma olabilir, ana eşanjör, üç yollu vana gibi parçalarda sorun olabilir. Yine de net teşhis için sorunu yerinde görmek gerekir. Bunun için servis çağırmalısınız.

Petek Yıkama