İmmergas Eolo Star 10 Arızası

İmmergas Eolo Star 10 Arıza Kodu Nedir?

Tesisat su basıncının düşük olduğunu belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda renk aydınlatma göstergesi sarı olur.

İmmergas Eolo Star Kombiye Su Basma

Basınç göstergesine bakacak olursanız zaten 1 barın altında olduğunu göreceksiniz. Cihaza ihtiyacı olan suyu bastığınızda sorun çözümlenecektir. İşlemi kısaca anlatmak gerekirse;

Eolo Star model kombilerin sağ alt kısmında “siyah” çevirmeli plastik bir parça olmalıdır. Parça doldurma musluğudur. Sola doğru çevirerek açarsınız. Sola çevirdiğiniz anda kombiden su sesini duymanız gerekir. Su sesi gelmezse su basımı olmaz. Su sesi geliyorsa eğer bar göstergesini takip edin. İlerleme olduğunu gözlemleyeceksiniz. Gösterge 1,5 bara geldiğinde doldurma musluğunu sağa çevirin ve işlemi sonlandırın.

İmmergas Eolo Star 10 Arızası nda su basma işlemini bu şekilde yaparak sorunu servis çağırmadan çözümleyebilirsiniz. İşlemi yapmanıza rağmen ekrandaki 10 uyarı kodu silinmez ise resetleme işlemi yapabilirsiniz.

 • Eolo Star Kombiyi Resetleme Ekranın hemen sol alt kısmında “reset” yazan bir buton vardır. Bu butona bir kez basmanız durumunda cihazı resetlemiş olursunuz. Sorun devam ederse de işlemi birkaç kez daha tekrar edebilirsiniz.

Yalnız işlem her zaman başarılı bir şekilde yapılamayabilir. Uygulama sırasında karşınıza çeşitli sorunlar çıkabilir. Bu sorunlarda da yapılması gerekenler hakkında bilinçli olmak gerekir. Sizlere karşılaşabileceğiniz durumlar ve bu durumlar karşısında yapılacakları da hemen sunalım.

 • Doldurma musluğu kırıldığında parçanın değişimi için servis yardımı almalısınız.
 • Doldurma musluğu boşa dönüyor su basımı olmuyorsa parçanın değişimi için servisi aramalısınız.
 • Doldurma musluğunu çevirdiğiniz zaman su sesi gelmesine karşın basınçta yükselme olmuyorsa gösterge arızalıdır. Servis yardımı almalısınız.
 • Basıncı yükselttiniz, resetleme işlemi yaptınız ama ekrandaki 10 arıza kodu silinmiyorsa doldurma musluğu basınç anahtarında sorun vardır. Yükseltilen basıncı algılamadığı için tam olarak göstermiyordur. Parça değişimi için servisi arayarak yardım almalısınız.
 • Doldurma musluğunu bulamıyorsanız parça kırılmış ya da plastik başlığı çıkmış olabilir teknik destek almalısınız.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (16 Yorum)

 1. Emre güney dedi ki:

  Ekranda 10 yazısı ve sarı ışık yanıp sönüyordu dediğiniz gibi yaptım siyah muslukla basıncı 1.5bar a getirdim çalışma sesi geldi ekranda iki çizgi oldu ışık söndü sorun devam ediyor ne yapmalıyım.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Emre Bey… İki çizgi bir hata kodu değildir. Doldurma musluğu, gösterge veya basınç anahtarında sorun olabilir. Arızanın tespiti ve çözümü için teknik yardım almalısınız.

 2. Yasemin Acuner dedi ki:

  Bu 1 aydır çok sık oluyor. Düzeltiyorum 10 dk sonun da yine tekrarlıyor. Su sesi geliyor ;fakat ibre yukari çıkıyor tekar 10 rakamı gosterip kırmızı ışık yanıyor. Gun için de cok sık oluyor.Bir nedeni olabilir mi

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Yasemin Hanım… Makalemizi incelediyseniz eğer kombiniz düşük su basınç hatası veriyor. Bu durum çok sık yaşanıyorsa elbette ki sorun var demektir. Ya bir tesisat kaçağı durumu söz konusudur ya kombiye uzun zamandır bakım yapılmamıştır-bakım gerekir ya da parçalarla alakalı bir sorun vardır. Bu konuda teknik yardım almalısınız.

Petek Yıkama