444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

İmmergas Eolo Star 10 Arızasıslogan
down
Paylaş:

İmmergas Eolo Star 10 Arıza Kodu Nedir?

Tesisat su basıncının düşük olduğunu belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda renk aydınlatma göstergesi sarı olur.

İmmergas Eolo Star 10 Arızası Çözümü

İmmergas Eolo Star model kombide 10 hata kodu ile karşılaşıldığında çözüm için cihaza su basmak gerekir. Basınç göstergesine bakacak olursanız zaten 1 barın altında olduğunu göreceksiniz. Cihaza ihtiyacı olan suyu bastığınızda sorun çözümlenecektir. İşlemi kısaca anlatmak gerekirse;

 • Eolo Star Kombiye Su Basma Eolo Star model kombilerin sağ alt kısmında “siyah” çevirmeli plastik bir parça olmalıdır. Parça doldurma musluğudur. Sola doğru çevirerek açarsınız. Sola çevirdiğiniz anda kombiden su sesini duymanız gerekir. Su sesi gelmezse su basımı olmaz. Su sesi geliyorsa eğer bar göstergesini takip edin. İlerleme olduğunu gözlemleyeceksiniz. Gösterge 1,5 bara geldiğinde doldurma musluğunu sağa çevirin ve işlemi sonlandırın.

İmmergas Eolo Star 10 Arızası nda su basma işlemini bu şekilde yaparak sorunu servis çağırmadan çözümleyebilirsiniz. İşlemi yapmanıza rağmen ekrandaki 10 uyarı kodu silinmez ise resetleme işlemi yapabilirsiniz.

 • Eolo Star Kombiyi Resetleme Ekranın hemen sol alt kısmında “reset” yazan bir buton vardır. Bu butona bir kez basmanız durumunda cihazı resetlemiş olursunuz. Sorun devam ederse de işlemi birkaç kez daha tekrar edebilirsiniz.

Yalnız işlem her zaman başarılı bir şekilde yapılamayabilir. Uygulama sırasında karşınıza çeşitli sorunlar çıkabilir. Bu sorunlarda da yapılması gerekenler hakkında bilinçli olmak gerekir. Sizlere karşılaşabileceğiniz durumlar ve bu durumlar karşısında yapılacakları da hemen sunalım.

 1. Doldurma musluğu kırıldığında parçanın değişimi için servis yardımı alın.
 2. Doldurma musluğu boşa dönüyor su basımı olmuyorsa parçanın değişimi için servisi arayın.
 3. Doldurma musluğunu çevirdiğiniz zaman su sesi gelmesine karşın basınçta yükselme olmuyorsa gösterge arızalıdır. Servis yardımı alın.
 4. Basıncı yükselttiniz, resetleme işlemi yaptınız ama ekrandaki 10 arıza kodu silinmiyorsa doldurma musluğu basınç anahtarında sorun vardır. Yükseltilen basıncı algılamadığı için tam olarak göstermiyordur. Parça değişimi için servisi arayarak yardım alın.
 5. Doldurma musluğunu bulamıyorsanız parça kırılmış ya da plastik başlığı çıkmış olabilir teknik destek alın.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (2 Yorum)

  1. Merhaba petekleri ilk defa açtim ama kombi su basinç göstergesi sürekli düşüyor su basıyorum yine düşüyor bana yardimci olurmusunuz

   1. Merhaba Emine Hanım… Kombilerde ısınan su genleşir, özellikle de kalorifer devresinde çalıştığında bu yüzden basınçta ufak tefek yükselmeler olması gerekir. Tam tersi düşme oluyorsa öncelikle peteklerde, tesisatta ve kombi altında su kaçağı olup olmadığına bakın. Su kaçağı varsa basınç bu yüzden düşüyordur. Sorunun giderilmesi için önce uzman yardımı almanız gerekir. Herhangi bir yerde su kaçağı yoksa da yine servis yardımı alarak cihazı kontrol ettirmeniz gerekir. Kombiye sürekli su basmak çözüm değildir. Aksine doldurma musluğunu sürekli kullanacağınız için parça çok kolay arızalanabilir. Bu durum için servis yardımı almanızı öneriyoruz.