İmmergas Eolo Star Arıza Kodları

İmmergas Eolo Star Hata Kodları

İmmergas Eolo Star model hermetik kombilerde arıza kodları ekranda yanıp sönerek belirir. Ekranda sabit duran ısı derecesidir. Yanıp sönen bir rakam görürseniz eğer cihazın arızaya geçtiğini anlamalısınız. Aşağıdaki yazımızda yanıp sönen arıza kodları ve anlamları yer almaktadır.

 1. 01 Arıza Kodu Ateşleme devresi sorunu.
 • Çözüm Aydınlatma göstergesi kırmızı renkte olur. Bu arıza durumunda alev oluşmadığı için cihaz çalışmaz. Arızayı servis çağırmadan çözümlemek için Eolo Star 01 hata kodu çözümü sayfasını inceleyebilirsiniz.
 1. 02 Arıza Kodu Aşırı ısınma (limit termostat) sorunu.
 • Çözüm Kombi içerisindeki su sıcaklığının yükseldiğini ve bu sebeple limit termostatın açıldığını belirtir. Limit termostat aşırı sıcaklık sebebi ile kombiyi bloke eder ve bu durumda cihaz çalışmaz. Önce kombi altındaki tesisat vanalarına bakın, kapalı ise açın. Daha sonrasında kombi kış modunda ise kalorifer vanalarını kontrol edin, kapalı ise açın. Buna rağmen arıza devam ediyor ise “RESET” düğmesine birkaç saniye basılı tutarak kombiyi resetleyebilirsiniz. Resetleme işlemi de işe yaramadı ise cihazın; ana eşanjöründe tıkanma-kireçlenme, sensör arızası, kart arızası, kalorifer tesisatında tıkanıklık, kalorifer dönüş borusu içindeki filtrede tıkanma, üç yollu vanada konum atlama-ortada kalma, pompada sıkışma durumları söz konusu olabilir. Tespit ve sorunun çözümü adına İmmergas Servisi’ni aramanız gerekir.
 1. 05 Arıza Kodu Sıcak su ntc sinde sorun.
 • Çözüm Sıcak su sensör arızası olarak da adlandırabiliriz. Bu arıza durumunda teknik açıdan kullanıcının yapması gereken bir işlem bulunmaz. Sıcak su sensörü arızalandığında, sensör kablolarında kopukluk-kısa devre olduğunda veya sensör borularında terleme yani nemlenme olduğunda sorun yaşanabilir. Tespit ve çözüm için servisi aramalısınız.
 1. 06 Arıza Kodu Kalorifer ntc sinde sorun.
 • Çözüm Kaloriferler ısınmaz veya verim düşük olur. Arızanın çözüm detaylarını Eolo Star 06 hatası çözümü linkini tıklamanız yeterlidir.
 1. 10 Arıza  Kodu Su basıncı düşük durumda.
 • Çözüm İmmergas Eolo Star model kombilerde en sık karşılaştığımız arıza durumudur. Bu durumda cihaza su basmak gerekir. Eolo Star kombiye su basma işlemi için linki tıklayabilirsiniz.
 1. 11 Arıza Kodu Duman basınç swich sorunu.
 • Çözüm Eolo Star model kombiler hermetik olduğu için atık gaz fan ile sağlanır. Bu sorun yaşanıyor ise hava akım borusu yerinden çıkmış olabilir, fan arızalı olabilir, prosestat ya da anakartta problem olabilir. Net tespitin yapılması ve arızanın giderilmesi adına cihaza müdahalede bulunmadan mutlaka servisi aramalısınız.
 1. 27 Arıza Kodu Yetersiz devir daim sorunu.
 • Çözüm İmmergas Eolo Star model kombinin devir daimi yeterli şekilde yapamadığını belirtir. Bu arıza durumunda önce kombi altındaki kalorifer vanalarını kontrol etmelisiniz. Vanaların kapalı şekilde olması durumunda açık konuma çevirmelisiniz. Aynı şekilde kalorifer vanaları da açık olmalı minimum 3 kalorifer mutlaka kullanılmalıdır. Arıza durumu hala devam ediyorsa; devir daim pompasında sorun olabilir, kalorifer filtresi tıkanmış olabilir, ana eşanjörde sorun olabilir. Net tespitin ve müdahalenin yerinde yapılması gerektiği için İmmergas Servisi’ni arayarak yardım almanız gerekmektedir.
 1. 28 Arıza Kodu Devrede kaçak var.
 • Çözüm Elektrik veya kalorifer tesisatında kaçak olduğu belirtir. Arızanın teşhisi ve çözümü için servis yardımı almalısınız.
 1. 31 Arıza Kodu Dijital uzaktan kumanda ile iletişim kaybı.
 • Çözüm Eolo Star model kombi ile dijital uzaktan kumanda arasındaki iletişim kopukluğu 1 dakikayı geçer ise ekranda bu hata kodu yer alır. Bu arıza durumunda “RESET” düğmesine basılı tutarak resetleme işlemi uygulayın. Arızada düzelme olmaz ise cihazı şalterinden kapatın ve yeniden açın. Sonuç değişmiyorsa ve arıza durumu devam etmekte ise mutlaka uzman yardımı aramalısınız.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (26 Yorum)

 1. Serap dedi ki:

  E44 arıza kodu veriyor bu ne demek

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Serap Hanım… Kombiyi birkaç kez resetlemeyi deneyin. Düzelme olmazsa servis yardımı almanız gerekir. Muhtemelen harici bir sorun söz konusu. Çünkü E44 arızası kullanım kılavuzunda yer almıyor ve bizim de daha öncesinde karşılaştığımız bir arıza değil. Bu yüzden sorunu yerinde görmeden tahmini de olsa bilgi aktaramıyoruz.

 2. Alican akkoç dedi ki:

  Merhabalar, Evdeki bütün musluklardan sıcak su açtığımızda su maksimum sıcaklığa çıkıp bir anda soğuyup belli bir süre sonra tekrar sıcak oluyor. Kombi de arıza kodu görünmüyor. sizce sorun ne olabilir? Teşekkürler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Alican Bey… Suda özellikle de tüm musluklarda aşırı ısınma durumu oluyorsa; sensör, kart, üç yollu vana, eşanjör gibi parçaları kontrol etmek gerekir. Bu aşamada kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem olmadığından servis yardımı almalısınız.

 3. Halil bahadır dedi ki:

  s.a hocam sıcak su ntc sinde sıkıntı var ben kombiye bakmadan sensör siparişi verdim diğer kombilere bakarak ama benim kombiyi açınca öyle biseyin olmadığını fark ettim 🙂 benim sıkıntı sıcak su veriyo ama tekrar soğuyor hep bu şekilde oluyor benim yapabileceğim bişey varmı sensör kabloları ve borusu hangisi oluyor yardımcı olursanız memnun olurum teşekkürler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Halil Bey… Kombide birçok parça sıcak su devresinde çalışır. Direk ntc sensörde sorun var denilemez. Özellikle de kombi bir hata kodu vermediği sürece bu konuda net bilgi aktarmak daha da zordur. Bu konuda bi servis yardımı almanızı öneririz. Sizi yönlendirebileceğimiz bir işlem bulunmuyor maalesef.

 4. Adem turan dedi ki:

  Benom kombine yarza kodu göstermiyor sanadece reset yazısı yanıp sönüyor sorun neden kaynaklanıyor tsk ederim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Adem Bey… Kombi muhtemelen resetlenebilir bir arıza veriyor. Ancak hata kodu yoksa sorunun neyden kaynaklı olduğunu uzaktan bilemeyiz. Cihaz reset uyarısı veriyorsa eğer bu uyarı gidene dek kombiyi maksimum 3 kez resetlemelisiniz. 3 reset sonrası da sorunda düzelme olmazsa eğer servis yardımı almalısınız.

 5. Ahmet S. dedi ki:

  Arıza kodu vermiyor. Ancak ışık yanıp sönüyor sadece. Kapatıp açınca düzeliyor, bir süre sonra tekrar yanıp sönüyor. Su basıncı 1.3 civarında. Su vanasını açıyorum ancak bar değişimi olmuyor. Bir süre sonra 30dk kadar hafiften su çıkıyor kombiden. Sorun ne olabilir. İmmergas markası

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ahmet Bey… İmmergas kombilerin geneli ekranlıdır ve ledler olmaz. Ekran mı yanıp sönüyor acaba? Kombi basıncı çok düşük değil yani olması gereken değerde. Kombide su akıtma durumu varsa bu duruma yerinde bakmak gerekir. Ancak diğer dediğiniz durumu anlayamadım yani hangi ışık yanıp sönüyor, bunu bi incelemek gerekir.

  2. Yılmaz koç dedi ki:

   İmmergaz kombi 03 hatası veriyor

   1. Kombi Tamircisi dedi ki:

    Merhaba Yılmaz Bey… Kombiniz hava akış hatası veriyor. Baca yoluyla yeterli hava akışı sağlayamadığı içi arızaya geçmiş. Düzelme olmaz ancak yine de kombiyi birkaç kez resetlemeyi deneyin. Çözüm bulamazsanız servis yardımı almanız gerekir.

 6. Murat dedi ki:

  Merhaba İmmergas Eolo Star 23 Kw Kombi hermatik midir ?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Murat Bey… İmmergas Eolo Star serili cihazlar hermetiktir.

 7. Yahya Kemal Egin dedi ki:

  İmmrrgss EOLO STAR kombinin (04) kodu yanıp duruyor.resetleme yapıyor um bir süre petekleri ısıtıyor,sonra tekrar kod yanıp sönüyor.tekrar tekrar reset yapıyorumayni hatayı gösteriyor.muhtemel sorun nedir.isinamiyoruz.Saygilar…

  1. k.tamircisi dedi ki:

   Merhaba Yahya Kemal Bey… İmmergas Eolo Star model kombilerde 04 arıza kodu: elektro mekanik kontaklarda sıkıntı olduğunu belirtir. Resetlendiğinde düzeliyorsa net bir arıza teşhisi yapmak zordur. Arka arkaya maksimum 3 resetleme işlemi yapmanıza rağmen sorun düzelmezse eğer o zaman servis çağırmanızı öneririz. Elektriksel bir sorun olduğu için bağlantı veya anakart arızası olabilir. Yine de sorunu yerinde incelemek gerekir.

   1. Hüseyin çelik dedi ki:

    Merhaba imergaz eulo star kombimizin ekranındaki ışık yanıp sönüyor. Açıp kapattığımıDa aynı şekilde devam ediyor reset işe yaramıyor

    1. Kombi Tamircisi dedi ki:

     Merhaba Hüseyin Bey… Ekranla birlikte ekranda bir uyarı kodu da yanıp sönüyor mu? Yoksa sadece mi ekran ışığı yanıp sönüyor? Bir uyarı kodu da yanıp sönüyorsa bize belirtin arıza durumunu inceleyelim. Sadece ekran ışığı yanıp sönüyorsa bir kart arızası olabilir. Tabi yine de sorunu yerinde görüp bir tespit yapmamız gerekir.

 8. Hacı Alatas dedi ki:

  Kombide 1 den 20 ye kadar olan rakam nedir. Ve kacta olmali

  1. k.tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hacı Bey… 1 den 20 ye kadar olan rakam derken neyi anlatmak istediniz tam olarak anlayamadık? Kombinin ısı ayarından bahsediyorsunuz sanırım. Bu ayarı kendiniz belirlemelisiniz. Ortam ısısına göre ve beklentinize göre bir ısıtma derecesi ayarlayabilirsiniz.

   1. Ergun koknar dedi ki:

    Merhaba kolay gelsin. Benim kombi hata vermedigi halde sorun var. Banyo yaparken birden su soguyor sonra sicaksu tekrar geliyor.yani bir soguk bir sicak oluyor sorun ne olabilir

    1. Kombi Tamircisi dedi ki:

     Merhaba Ergün Bey… Bu durum sadece banyoda oluyorsa; banyo musluk filtresi tıkalı olabilir, musluk bozuk olabilir veya tesatınızda bir sorun olabilir. Ancak bu durum mutfak banyo olarak her tarafta oluyorsa sorun kombiyle alakalıdır. Ancak kombi bir hata kodu vermediği için sorunu yerinde incelememiz gerekiyor.

 9. Mecitkarabas dedi ki:

  Ekran 27 LED ışıkları yanıp sönüyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mecit Bey… 27 uyarısı yetersiz devir daim sorunudur. Öncelikle kombi tesisat basıncına bakın. Bar değeri 1 in altında ise kombiye su basın. Normal değerdeyse cihazı birkaç kez resetleyin. Resetleme sonrası da arıza durumunda düzelme olmuyorsa eğer servis yardımı almalısınız. Birçok parçada sorun olabileceği için net teşhis için soruna yerinde bakmak gerekir.

 10. mecitkarabas dedi ki:

  imergaz kombi eolastar 23kw led ışıkları yanıp sönüyor reset almıyor sigortayı açıp kapatınca düzeliyor birsüre sonra aynı arızayı veriyor .sürekli pompa çalışıyor .bilgilendirmeleriniz için Teşekkürler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mecit Bey… Yaşadığınız sorun birçok sebebe bağlı olabilir. Arıza durumunda sigortayı kapatıp yeniden açtığınızda bir nevi anakartı resetlemiş olursunuz. Cihaz bu işlem sonrası düzeliyorsa anakart arızası olabilir. Ancak kombide anakart beyindir, her parçaya çalışmak için komut-voltaj gönderir. Bu yüzden net teşhis için soruna yerinde bakmak gerekir. Servis yardımı almalısınız.

Petek Yıkama