444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

İmmergas Eolo Star Arıza Kodlarıslogan
down
Paylaş:

İmmergas Eolo Star Hata Kodları

İmmergas Eolo Star model hermetik kombilerde arıza kodları ekranda yanıp sönerek belirir. Ekranda sabit duran ısı derecesidir. Yanıp sönen bir rakam görürseniz eğer cihazın arızaya geçtiğini anlamalısınız. Aşağıdaki yazımızda yanıp sönen arıza kodları ve anlamları yer almaktadır.

 1. 01 Arıza Kodu Ateşleme devresi sorunu.
 • Çözüm Aydınlatma göstergesi kırmızı renkte olur. Bu arıza durumunda kullanıcı olarak servis öncesi gaz vanalarını kontrol etmelisiniz. Gaz vanaları kapalı şekilde ise gaz girişi yoktur ve sorun bu sebeple yaşanıyordur. Gaz girişleri kapalı ise açın, yani tüm vanalar açık durumda olsun. Eğer vanalar açık ise cihaza reset atılması gerekir. Ekranın altında bulunan “RESET” yazılı düğmeye birkaç saniye basarak resetleme işlemini yapabilirsiniz. Resetten sonra da kombi düzelmiyor ise ana kart, gaz gurubu, elektrotlarda arıza olabilir. İmmergas Servisi tarafından müdahale edilmesi gerekir. Servisi aramanız gerekmektedir.
 1. 02 Arıza Kodu Aşırı ısınma (limit termostat) sorunu.
 • Çözüm Kombi içerisindeki su sıcaklığının yükseldiğini ve bu sebeple limit termostatın açıldığını belirtir. Limit termostat aşırı sıcaklık sebebi ile kombiyi bloke eder ve bu durumda cihaz çalışmaz. Önce kombi altındaki tesisat vanalarına bakın, kapalı ise açın. Daha sonrasında kombi kış modunda ise kalorifer vanalarını kontrol edin, kapalı ise açın. Buna rağmen arıza devam ediyor ise “RESET” düğmesine birkaç saniye basılı tutarak kombiyi resetleyebilirsiniz. Resetleme işlemi de işe yaramadı ise cihazın; ana eşanjöründe tıkanma-kireçlenme, kalorifer tesisatında tıkanıklık, kalorifer dönüş borusu içindeki filtrede tıkanma, üç yollu vanada konum atlama-ortada kalma, pompada sıkışma durumları söz konusu olabilir. Tespit ve sorunun çözümü adına İmmergas Servisi’ni aramanız gerekir.
 1. 05 Arıza Kodu Sıcak su ntc sinde sorun.
 • Çözüm Sıcak su sensör arızası olarak da adlandırabiliriz. Bu arıza durumunda teknik açıdan kullanıcının yapması gereken bir işlem bulunmaz. Sıcak su sensörü arızalandığında, sensör kablolarında kopukluk-kısa devre olduğunda veya sensör borularında terleme yani nemlenme olduğunda sorun yaşanabilir. Tespit ve çözüm için servisi aramalısınız.
 1. 06 Arıza Kodu Kalorifer ntc sinde sorun.
 • Çözüm Kalorifer sensör arızası olarak da adlandırılabilir. Bu arıza durumunda cihaza müdahalede bulunmamalısınız. Kalorifer sensöründe arıza olduğunda, sensör borularında nem durumu veya sensör kablolarında kısa devre-kopukluk olduğunda karşımıza çıkabilen bir arıza durumudur. Teknik olarak yerinde görülmesi gerekir. Tespit ve çözüm için İmmergas Servisi’nden yardım almalısınız.
 1. 10 Arıza  Kodu Su basıncı düşük durumda.
 • Çözüm İmmergas Eolo Star model kombilerde en sık karşılaştığımız arıza durumudur. Bu durumda cihaza su basmak gerekir. Panelin sağında bulunan bar göstergesine bakarsanız eğer 1 barın altında 0 değerine yakın olduğunu göreceksiniz. Basıncı yükseltmeniz gerekeceğinden doldurma musluğunu bulmalısınız. Eolo Star model kombinin sağ altındaki kare uçlu siyah doldurma musluğunu sola çevirerek su basma işlemini başlatmalı bar göstergesi 1,5 olana kadar su doldurulmalıdır. Bu değere geldiğinde ise doldurma musluğu mutlaka kapatılmalıdır. İşlem bu şekilde başarılı bir şekilde tamamlanır ve sorun da düzelmiş olur. Sorun düzelmezse eğer veya işlemi yapamazsanız servis desteği alabilirsiniz.
 1. 11 Arıza Kodu Duman basınç swich sorunu.
 • Çözüm Eolo Star model kombiler hermetik olduğu için atık gaz fan ile sağlanır. Bu sorun yaşanıyor ise hava akım borusu yerinden çıkmış olabilir, fan arızalı olabilir, prosestat ya da anakartta problem olabilir. Net tespitin yapılması ve arızanın giderilmesi adına cihaza müdahalede bulunmadan mutlaka servisi arayın.
 1. 27 Arıza Kodu Yetersiz devir daim sorunu.
 • Çözüm İmmergas Eolo Star model kombinin devir daimi yeterli şekilde yapamadığını belirtir. Bu arıza durumunda önce kombi altındaki kalorifer vanalarını kontrol etmelisiniz. Vanaların kapalı şekilde olması durumunda açık konuma çevirmelisiniz. Aynı şekilde kalorifer vanaları da açık olmalı minimum 3 kalorifer mutlaka kullanılmalıdır. Arıza durumu hala devam ediyorsa; devir daim pompasında sorun olabilir, kalorifer filtresi tıkanmış olabilir, ana eşanjörde sorun olabilir. Net tespitin ve müdahalenin yerinde yapılması gerektiği için İmmergas Servisi’ni arayarak yardım almanız gerekmektedir.
 1. 28 Arıza Kodu Devrede su kaçağı var.
 • Çözüm Bu arıza durumunda su musluklarının kapalı olduğundan ve tesisatta kaçak durumu olmadığından emin olun. Gereken kontrolleri yaptınız ve bir sorun görmediyseniz mutlaka tespit ve çözüm için uzman yardımı alın.
 1. 31 Arıza Kodu Dijital uzaktan kumanda ile iletişim kaybı.
 • Çözüm Eolo Star model kombi ile dijital uzaktan kumanda arasındaki iletişim kopukluğu 1 dakikayı geçer ise ekranda bu hata kodu yer alır. Bu arıza durumunda “RESET” düğmesine basılı tutarak resetleme işlemi uygulayın. Arızada düzelme olmaz ise cihazı şalterinden kapatın ve yeniden açın. Sonuç değişmiyorsa ve arıza durumu devam etmekte ise mutlaka uzman yardımı alın.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (10 Yorum)

  1. imergaz kombi eolastar 23kw led ışıkları yanıp sönüyor reset almıyor sigortayı açıp kapatınca düzeliyor birsüre sonra aynı arızayı veriyor .sürekli pompa çalışıyor .bilgilendirmeleriniz için Teşekkürler

   1. Merhaba Mecit Bey… Yaşadığınız sorun birçok sebebe bağlı olabilir. Arıza durumunda sigortayı kapatıp yeniden açtığınızda bir nevi anakartı resetlemiş olursunuz. Cihaz bu işlem sonrası düzeliyorsa anakart arızası olabilir. Ancak kombide anakart beyindir, her parçaya çalışmak için komut-voltaj gönderir. Bu yüzden net teşhis için soruna yerinde bakmak gerekir. Servis yardımı almalısınız.

   1. Merhaba Mecit Bey… 27 uyarısı yetersiz devir daim sorunudur. Öncelikle kombi tesisat basıncına bakın. Bar değeri 1 in altında ise kombiye su basın. Normal değerdeyse cihazı birkaç kez resetleyin. Resetleme sonrası da arıza durumunda düzelme olmuyorsa eğer servis yardımı almalısınız. Birçok parçada sorun olabileceği için net teşhis için soruna yerinde bakmak gerekir.

   1. Merhaba Hacı Bey… 1 den 20 ye kadar olan rakam derken neyi anlatmak istediniz tam olarak anlayamadık? Kombinin ısı ayarından bahsediyorsunuz sanırım. Bu ayarı kendiniz belirlemelisiniz. Ortam ısısına göre ve beklentinize göre bir ısıtma derecesi ayarlayabilirsiniz.

  2. İmmrrgss EOLO STAR kombinin (04) kodu yanıp duruyor.resetleme yapıyor um bir süre petekleri ısıtıyor,sonra tekrar kod yanıp sönüyor.tekrar tekrar reset yapıyorumayni hatayı gösteriyor.muhtemel sorun nedir.isinamiyoruz.Saygilar…

   1. Merhaba Yahya Kemal Bey… İmmergas Eolo Star model kombilerde 04 arıza kodu: elektro mekanik kontaklarda sıkıntı olduğunu belirtir. Resetlendiğinde düzeliyorsa net bir arıza teşhisi yapmak zordur. Arka arkaya maksimum 3 resetleme işlemi yapmanıza rağmen sorun düzelmezse eğer o zaman servis çağırmanızı öneririz. Elektriksel bir sorun olduğu için bağlantı veya anakart arızası olabilir. Yine de sorunu yerinde incelemek gerekir.

    1. Merhaba imergaz eulo star kombimizin ekranındaki ışık yanıp sönüyor. Açıp kapattığımıDa aynı şekilde devam ediyor reset işe yaramıyor

     1. Merhaba Hüseyin Bey… Ekranla birlikte ekranda bir uyarı kodu da yanıp sönüyor mu? Yoksa sadece mi ekran ışığı yanıp sönüyor? Bir uyarı kodu da yanıp sönüyorsa bize belirtin arıza durumunu inceleyelim. Sadece ekran ışığı yanıp sönüyorsa bir kart arızası olabilir. Tabi yine de sorunu yerinde görüp bir tespit yapmamız gerekir.