İmmergas Eolo Mini Kombide E01 Arızası

İmmergas Eolo Mini Kombide E01 Arızası Nedir?

Ateşleme başarısızlığı sorunudur. Önce E harfi daha sonrasında 01 arıza kodu sırası ile yanıp söner.

Kullanıcı Servis Öncesi Neler Yapabilir?

  1. Ocak da çalışmıyor ise
  • Kapı dışındaki gaz vanasına bakın kapalı olabilir. Gaz vanası hangi yöne doğru açık demektir? öğrenmek için linki tıklayabilirsiniz.
  • Vanada mühür var ise gazınız fatura ödenmediği için kesilmiştir. Faturanızı ödeyin, doğalgaz firmasını arayın ve mühre dokunmadan ekiplerin gelip açmasını bekleyin. Bu sırada kombiyi kapatın yanında bulunan gaz vanası da kapalı olsun.
  • Açık durumda ise bölgedeki çalışma veya gaz çalışması sebebi ile gazınız kesilmiştir. Aynı sorun komşularınızda da varsa muhtemelen gaz çalışması sebebi ile kesinti olmuştur. Doğalgaz firmasını arayarak bilgi ve yardımları alabilirsiniz.
  1. Ocak çalışıyor ise
  • Kombi yanındaki gaz vanasına bakın. Kapalı ise yani boru ile aynı hizada değilse aynı hizaya gelecek şekilde çevirin yani vanayı açın.
  • Vana açık ise kombiyi resetleyin. Resetleme işlemi İmmergas Eolo Mini model kombilerde şu şekilde yapılır: ekranın hemen altında “RESET” düğmesi yer alır. Düğmeye bir kez basmanız yeterlidir. Bu şekilde resetleme işlemi yapmış olursunuz. Sorun devam ediyorsa eğer işlemi birkaç kez daha uygulayın.

Arızanın Çözümü

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Petek Yıkama