444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

İmmergas Eolo Mini Arıza Kodlarıslogan
down
Paylaş:

İmmergas Eolo Mini Hata Kodları

Makalemizde sunacağımız bilgi İmmergas Eolo Mini model kombilerde karşılaşılan arıza kodları ve anlamları ile alakalıdır. Eolo Mini model kombilerin ekranında önce E harfi sonrasında arıza kodu yanıp söner. (Örneğin; Önce E sonra 10 arıza kodu sırası ile yanıp söner)

 1. E01 Arıza Kodu Brülörde alev yok.
 • Çözüm Yani Eolo Mini model kombinin ateşleme yapamadığını belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda önce kombiye gaz gelip gelmediğine bakmalı yani gaz vanalarını kontrol etmelisiniz. Gaz vanaları kapalı şekilde ise açmalısınız. Gaz vanaları açık durumda ise kombiye de gaz geliyordur. Bu durumda yapmanız gereken diğer işlem resetlemedir. Ekranın hemen altında bulunan “RESET” düğmesine birkaç saniye kadar basılı tutarak resetleme işlemi uygulayın. Resetleme sonrasında arıza durumu devam ederse eğer işlemi 3 kez tekrar edin. Sorunun düzelmediği durumlarda mutlaka uzman yardımı alın. Anakart, gaz valfi ya da iyon-ateşleme çubuğunda sorun olabilir. Net tespit ve müdahale için servisi aramalısınız.
 1. E02 Arıza Kodu Aşırı sıcaklık uyarısı.
 • Çözüm Eolo Mini model kombilerde limit termostatın aşırı sıcaklık sebebi ile devreye girdiğini belirtir. Cihaz bu arıza durumunda bloke şekilde kalır ve çalışma yapmaz. Önce kombi altındaki vanaları sonrasında kalorifer vanalarını kontrol etmelisiniz. Vanalar açık şekilde olmalıdır. Buna rağmen arıza durumu devam ederse eğer “RESET” butonuna birkaç saniye kadar basılı tutarak kombiyi resetleyebilirsiniz. Resetleme işlemi yaptınız ama sorunda yine de düzelme olmadı ise; kaloriferlerde tıkanma, kalorifer filtresinde tıkanma, ana eşanjörde tıkanma veya kireçlenme, üç yollu vanada arıza, pompada sıkışma durumları olabilir. Tespit ve arızanın çözümü için mutlaka İmmergas Servisi yardımı alın.
 1. E03 Arıza Kodu Vantilatör anormalliği olarak adlandırılan hava akış sorunu.
 • Çözüm Kullanılan Eolo Mini kombi hermetiktir. Bu arıza durumunda atık gaz sisteminde aktif olan fan, prosestat ya da anakart gibi parçalarda sorun olabilir.  Bu arıza durumunda uzman yardımı almalısınız.
 1. E05 Arıza Kodu Gönderme sondasında (anakart gönderme sondasında) sorun.
 • Çözüm Anakart ile alakalı olan bu sorunda önce cihaza reset atmalısınız. Resetleme sonrasında da arıza durumunda değişiklik olmaz ise mutlaka İmmergas Servisi’ni aramalı yardım almalısınız.
 1. E06 Arıza Kodu Kullanım suyu sondasın da sorun.
 • Çözüm Kullanım suyu yani sıcak su ntc sinde sorun olabileceğini belirten hata kodudur. Bu durumda yalnız sorun sadece sıcak su ntc si ile alakalı olmaz. Ntc kablolarında veya borularında sorun olabilmektedir.
 1. E08 Arıza Kodu Maksimum reset sayısı.
 • Çözüm Kısa süre içinde kombiye olması gerekenden fazla reset atıldığını belirten arıza kodudur. Sorunu çözümlemek için “RESET” butonuna birkaç saniye basılı tutun, sorun düzelmez ise şalteri kapatıp yeniden açın. Arıza durumu yine de düzelmez ise mutlaka servisi arayın.
 1. E10 Arıza Kodu Su basıncı düşük.
 • Çözüm İmmergas Eolo Mini model kombi tesisatında su olmadığını veya suyun azaldığını belirten arıza kodudur. Bu durumda tesisata su basma işlemi uygulamalısınız. Eolo Mini kombinin sağ alt tarafında kare uçlu siyah doldurma musluğunu sola çevirmeli panelin sağında yer alan bar göstergesi 1,5 olana kadar su basmalısınız. Su basma işlemi sonrasında ekranda derece belirir ve sorun düzelir. Sorun düzelmezse resetleme işlemi yapın. Arıza devam ediyorsa veya işlemi yapamadıysanız İmmergas Servisi’ni arayabilirsiniz.
 1. E11 Arıza Kodu Duman termostat arızası.
 • Çözüm İmmergas Eolo Mini model kombiler hermetiktir. Hermetik kombilerde bu sorun yaşandığında; atık gaz borusu yerinden çıktığında, prosestat, fan veya anakart arızalı olduğunda bu problem yaşanabilir. Hangi sorunun yaşanıldığı ancak uzman ekipler tarafından yerinde görüldüğünde bulunabilir. Bu sebeple çözüm için mutlaka İmmergas Servisi’ni arayın.
 1. E15 Arıza Kodu Konfigurasyon sorunu.
 • Çözüm Bu sorun elektronik kart ile alakalıdır. Elektronik kartta veya kablolarında sorun olabilir. Önce resetleme işlemi uygulayın ve arıza durumu devam etmekte ise İmmergas Servisi’ne ulaşın.
 1. E20 Arıza Kodu Parazit alev arızası.
 • Çözüm Alevin tam anlamı ile algılanmadığını belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda önce “RESET” düğmesine birkaç saniye basılı tutarak resetleme işlemi yapın. Resetleme ardından sorunda düzelme olmazsa eğer iyonizasyon elektrodunda, elektronik kartta ya da gaz valfinde sorun olabilir. Teknik açıdan net tespit için servisi aramalısınız.
 1. E24 Arıza Kodu Tuş takımı sorunu.
 • Çözüm Ekran kartında sorun olabileceğini belirtir. Cihazın tuş takımının çalışmadığını ve bir sorun olduğunu belirtir. Cihaza reset atılmaksızın servis yardımı alınmalıdır.
 1. E27 Arıza Kodu Yetersiz devir daim sorunu.
 • Çözüm İmmergas Eolo Mini kombinin altında bulunan kalorifer tesisat vanalarını kontrol edin, kalorifer vanalarına bakın. Vanaların açık durumda olması gerekir. Kapalı şekilde ise mutlaka açın. Açık konumda olmasına karşın sorun yaşanmakta ise bu durumda devir daim pompasında sorun olabilir, kalorifer filtresi tıkanmış olabilir, ana eşanjörde kireçlenme ya da tıkanma, kalorifer tesisatında tıkanma durumu söz konusu olabilir. Net teşhis ve çözüm için mutlaka servisi arayın.
 1. E31 Arıza Kodu Kumanda paneli ile iletişim kaybı.
 • Çözüm Cihazın kumanda paneli ile iletişim kurulamadığını belirtir. Bu durumda bağlantılarda sorun olabilmektedir. Tespit ve çözüm için mutlaka servisi arayın.
 1. E37 Arıza Kodu Düşük voltaj sorunu.
 • Çözüm Kombiye gelen voltajın düşük olduğunu belirtir. Cihaz otomatik reset konumuna geçeceğinden herhangi bir müdahalede bulunmadan bir süre beklemelisiniz. Uzun süre beklemenize karşın sorunun devam ettiği durumlarda İmmergas Servisi’ni aramalısınız. Muhtemel sorun elektronik kartın yanması veya hasar görmesidir. Elektronik kart tamir edilir ya da değişimi yapılır ise sorun düzelir. Fakat sorunun yeniden yaşanma olasılığını göz ardı etmemek gerekir. Bu sebeple de tavsiye edilen “kombi regülatörü” kullanımıdır.
 1. E38 Arıza Kodu Alev sinyali kaybı.
 • Çözüm Eolo Mini model kombinin düzgün çalışmasına karşın alevin aniden söndüğünü belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda kombiyi “RESET” düğmesine basılı tutarak resetlemelisiniz. 3 resetleme işlemi sonrasında da arıza durumunda düzelme olmaz ise servisi aramalısınız. İyonizasyon elektrodunda, anakartta veya gaz valfinde arıza olabilmektedir.
 1. E43 Arıza Kodu Alev sinyali kaybını engelleme.
 • Çözüm Bu durumda alev sinyalinin kaybına engel olunuyordur. Cihaz bu işlevi kendi sağlar. Bu arıza durumunda “RESET” düğmesine birkaç saniye kadar basılı tutun. Resetleme sonrasında arıza durumu hala devam etmekte ise bu durumda İmmergas Servisi’ni arayarak yardım alabilirsiniz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (14 Yorum)

  1. İMMERGAZ KOMBİDE SICAK SUYU AÇTIĞIMDA Bİ SÜRE SONRA 27 EKRANA GELİYOR VE DEVAMLI YANIP SÖNÜYOR HALİYLE KOMBİ SICAK SU VERMİYOR.BU KONUDA YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM.TEŞEKKÜRLER.

   1. Merhaba Hakan Bey… Kombiniz yetersiz devir daim sorunu veriyor. Öncelikle kombinizin basıncını kontrol edin. Basınç 1 bar altındaysa kombiye su basın. Daha sonrasında petek vanalarını ve kombi altında bulunan tesisat boruları üstündeki vanaları kontrol edin. Vanaların açık olması gerekir. Kapalıyda eğer mutlaka açın. Sorun düzelmezse kombiyi birkaç kez resetleyin. Resetleme sonrası da yine de düzelme olmuyorsa eğer servis müdahalesi gerekir. Devir daim pompası, eşanjör, üç yollu vana gibi parçalarda sorun olabilir. Tesisatta tıkanma olabilir. Yine de net arıza teşhisi için servis çağırmalısınız.

  2. merhaba kombim sürekli e43 hatası veriyor..gün içersinde sık sık veriyor. bıktım kombi servislerinden geliyor tamir ettğini söylüyor yine aynı hatayı veriyor abone mi etmeye çalışıyorlar bizi anlamıyorum.

   1. Merhaba Süleyman Bey… Kombinizde alev sinyali kaybı var. Cihaz bu yüzden arızaya geçiyor. Yani bir sebeple alev sinyali algılanmıyor. Bu durum anakart, gaz valfi, elektrotlar gibi parçalara bağlı olabilir, ancak yine de soruna yerinde bakmak gerekir.

  3. İMMERGAS marka kombimin gece şarteli kendiliğinden düşmüş sabah kaldırdığımda ise ekranda sadece 20 c yazıyor bir kaç kez resetlememe rağmen bir değişiklik olmadı ne yapabilirim şimdiden teşekkürler

   1. Merhaba Timur bey. Su basıncını tamamlayıp resetlemeniz gerekiyor. Sorun devam ederse sensörlerinde sorun olabilir.

   1. Merhaba Elif Hanım… İmmergas kombilerde 04 arızası; elektro mekanik kontak arızası. Genel olarak anakart arızası olarak belirtebiliriz. Kombiyi birkaç kez arka arkaya resetleyin. Resetleme işlemine rağmen düzelme olmazsa eğer servis yardımı almanız gerekir. Anakart arızasında tamir işlemi de yapılabilir, değişim işlemi de.

    1. Merhaba. Bizim kombi 04 arızası için kontak arızası için roleleri değiştirdik taktık yine aynı arızayı veriyor neden olabilir acaba tamirci de bulamadı

     1. Merhaba Elif Hanım… Ya kablo bağlantılarında bir sorun var ya da anakart arızası gibi görünüyor. Yine de tabi cihazı yerinde görüp incelemek lazım.

  4. mrb 2 gündür immergas kombim e 43 arıza kodu veriyor servisi aradım bakımını temizliğini yaptı resetleyince çalışıyor fakat iki saat sonra tekrar aynı hatayı veriyor ne yapmam gereklidir şimdiden teşekkürler

   1. Merhaba Şevket Bey… İmmergas kombilerde E43 arızası alev sinyali kaybına engel olma durumudur. Cihaz resetlenmesine rağmen sorun düzelmiyor ve devam ediyorsa eğer; iyon elektrodu, gaz valfi ya da anakart arızası olabilir. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem yok maalesef. Kombi bakımı ile de düzelebilecek bir arıza durumu değil. Servis çağırarak bahsettiğimiz parçaları kontrol ettirmeniz gerekir.

  5. Merhaba bizim kombi de herşey normal musluktan sıcak suyu açtığımızda kombiden ıslık sesi çıkıyor nedendir acaba sorun olur u

   1. Merhaba İsa Bey… Kombi çalışmaya zorlandığı için bu gibi sesleri çıkarır. Bu durumda pompa, fan, üç yollu vana, gaz valfi gibi parçalarda sorun olabilir. Kombiniz yoğuşmalı ise yoğuşma gideri tıkalı olabilir. Bu durum için bi servis çağırarak cihazı kontrol ettirmenizi öneririz.