444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

İmmergas Eolo Maior Arıza Kodlarıslogan
down
Paylaş:

İmmergas Eolo Maior Hata Kodları

Önemli Bilgi: Makalemizde bulunan bilgiler İmmergas Eolo Maior 24/28/32 kW hermetik kombilerde karşılaşılan arıza durumları ve çözüm bilgileridir.

İmmergas Eolo Maior Arıza Kodları

 1. 30°C LED i Yanıp Sönüyorsa Ateşleme problemi.
 • Çözüm Öncelikle kombiye gaz gelip gelmediğine bakın. Kombinize gaz geliyorsa (gaz vanaları açıksa) kombiyi resetleyin. Açma-kapama/konum seçme düğmesini “RESET” yazan konuma getirin ve birkaç saniye sonra yeniden bir önceki çalışma konumuna (yaz veya kış konumuna) getirin. İşlemi birkaç defa tekrarlayın. Arızada düzelme olmuyorsa eğer servisi çağırmanız gerekir. Elektrotlarda, elektronik kartında veya gaz valfinde sorun olabilir. Kesin tespit ve çözüm için servis ekibinin yerinde görmesi gerekir.
 1. 40°C LED i Yanıp Sönüyorsa Atık gaz sistem sorunu.
 • Çözüm Hava akış sorunu olarak adlandırılabilir. Maior model kombiler hermetik olduğu için atık gaz devresinde çalışan birçok parçada sorun olabilir. Cihaz bu durumda çalışmayacaktır. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz herhangi bir işlem de yoktur. Prosestat, elektronik kart veya fan arızası olabilir. Arıza tespiti ve çözümü için servis yardımı almalısınız.
 1. 50°C LED i Yanıp Sönüyorsa Sistem su basıncı yetersiz.
 • Çözüm Tesisat su basıncını panelin sağında yer alan bar göstergesinden (manometre) takip etmelisiniz. Basıncın 1 bar altını gösterdiği durumlarda cihaza su basmak gerekir. 50 LED ışığının yanıp sönmesindeki sebep de tesisattaki su basıncının yeterli olmaması yani 1 bar altında olmasıdır. Kombinin sağ altında monteli durumda olan doldurma musluğu yardımı ile kombiye su basmanız gerekir. Doldurma musluğunu çevirdiğinizde kombiden su sesini duymanız gerekir. Su sesi geliyorsa bar göstergesini takip edin. Bar değeri 1 ile 2 arasına geldiğinde işlemi sonlandırmak için doldurma musluğunu kapatın. Sorun düzelecektir. Düzelme olmazsa kombiye reset atın. İşlemi yapamazsanız, arıza sıkça tekrar ederse ya da işlem sonrası sorun düzelmezse mutlaka servisi arayın.
 1. 60°C LED i Yanıp Sönüyorsa Yetersiz devir daim sorunu.
 • Çözüm Devir daim sağlama görevinde olan pompa ile alakalı bir sorun olabileceğini belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda kullanıcı olarak herhangi bir işlem yapmaksızın İmmergas Servisi’ni aramanız gerekir.
 1. 70°C LED i Yanıp Sönüyorsa Çıkış suyu sensör arızası.
 • Çözüm Kalorifer ntc arızası olarak adlandırabiliriz. Kalorifer devresinde görev alan sensörün arızalanması veya sensör bağlantılarında sorun olması sebebi ile bu durum yaşanır. Arıza durumunda kullanıcı olarak yapabileceğiniz işlem yoktur. Uzman yardımı almanız gerekir.
 1. 80°C LED i Yanıp Sönüyorsa Kullanım suyu sensör arızası.
 • Çözüm Sıcak su ntc arızası diyebiliriz. Ntc sensörde ya da bağlantılarında sorun olabilmektedir. Sıcak su sorunu yaşamanıza neden olur. Arızanın teşhis edilerek çözümlenmesi açısından uzman yardımı almanız gerekir.
 1. 90°C LED i Yanıp Sönüyorsa Aşırı sıcaklık sorunu.
 • Çözüm Öncelikle kombi tesisatında su olduğundan emin olun. Panelin sağında yer alan bar göstergesini kontrol edin. 1 barın altını gösteriyorsa eğer kombiye su basın. Su basıncı normal değerde (1 ile 2 bar arası) ise kombi altındaki boru üzerindeki vanalara bakın. Tesisat boruları üzerindeki vanalar kapalı ise açın. Vanalar açık konumda ise kombinize reset atın. Resetleme işlemini birkaç kez uygulayın. Yine de bir sonuç alamıyorsanız servis desteği almanız gerekmektedir. Bu gibi arıza durumlarında ana eşanjör, pompa, üç yollu vana gibi parçalarda sorun olabilir. Tesisatta tıkanma, kalorifer filtresinde tıkanma veya kombide hava olabilir. Kesin tespit ve çözüm için mutlaka İmmergas Servisi yardımı alın.

DİP NOT: LED ler sadece yanıyorsa set edilen (ayarlanan) veya çıkış suyu sıcaklık derecesini belirtir. LED ler yanıp sönüyorsa cihazda arıza var demektir. LED lerin yanma durumuna göre arıza kodları, açıklamaları ve çözüm bilgileri yukarıdaki metinde detaylı sunulmuştur.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (4 Yorum)

  1. Merhaba..
   İmmergas Eolo Maior 24 kw de pilot ilk açtığımda ışığı yanıyor ve devreye giriyor, sonra devreden çıkıyor. Bilgi verirseniz sevinirim
   Saygılar
   Bahri yıldırım

   1. Merhaba Bahri Bey… Kombiler ateşleme yapmadan önce alev denemesi yapar. Brülörde alev oluşmadığı zaman arızaya geçer ya da devreden çıkar. Muhtemelen böyle bir sorun söz konusu. Kombiyi birkaç kez resetleyin, düzelmezse servis yardımı almanız gerekir. Anakart, gaz valfi, elektrotlar, fan gibi birçok parçada sorun olabilir. Cihazı yerinde görüp incelemek lazım.

  2. Sular az alıyor şu kesintisinden dolayı su alma işlemini yaparken basınç bi anda sıfıra indi ve 50 yanıp sonmektedir.Su alma musluğunu açınca hiç bir hareket yok nasıl bir yol işlemli.Suyun tazyikli akması mi gerekiyor acaba??

   1. Merhaba Hazan Hanım… Kombi tesisata basılan suyu direk şebekeden alır. Şebeke su tazyiği yani basıncı düşükse eğer su basma işlemi yapılamaz. Yapılsa bile bu durum epey bir zaman alır. Su tazyiğini artırmak için tesisatçıdan yardım alabilirsiniz. Su tazyiği yükselmeden işlemi yapmanız çok zor.

Diğer Yorumlar