İmmergas 01 Arızası

İmmergas 01 Arızası Nedir?

İmmergas Nike Star bacalı kombilerde, Victrix yoğuşmalı kombilerde, Eolo Star hermetik kombilerde 01 Arıza kodu ateşleme problemidir.

Kullanıcı Ne Yapmalı?

 • Gaz Kontrolü Daireye doğalgaz gelip gelmediğini kontrol edebilir. Bunun için yapılması gereken öncelikle ocak doğalgazlı ise çalışıp çalışmadığını kontrol etmektir. Çalışmadığı durumlarda dairede gaz girişleri kapalı ya da gaz kesintisi var demektir. Kapı dışında yer alan gaz vanası kontrol edilerek kapalı ise açılır. Gaz vanası hangi yönde açık demektir? öğrenmek için linki tıklayabilirsiniz. Gaz vanasının açık olmasına rağmen ocağın ve İmmergas kombinin çalışmamasının 2 sebebi bulunur. Bunlardan biri bölgede gaz kesintisi olması ve bu sebeple gazın bölge olarak kesilmesi, ikincisi ise faturanın ödenmemesi ve gazın bu sebeple kesilmesidir. Ocağın çalışır vaziyette olduğu durumlarda ise sorun sadece İmmergas kombi ile alakalıdır.
 • Resetleme İşlemi İmmergas kombinize karşılaştığınız bu arıza durumunda yapmanız gereken son uygulama cihazı resetlemektir. Cihazınızın ekranının hemen alt kısmında yer alan “reset” düğmesine birkaç saniye basmanız halinde cihazı resetlemiş arızadan çıkarmış olursunuz. Sorun 1 resetleme işlemi sonrasında düzelmez ise uygulamayı birkaç kez daha tekrar edebilirsiniz.

Arızalı Parçalar Nelerdir?

Yine de net teşhis ve çözüm için mutlaka servis yardımı almalısınız. Cihaza yapacağınız her tür müdahale can ve mal güvenliğiniz için tehlike arz edecektir. Bunu kesinlikle unutmamalısınız.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (14 Yorum)

 1. Hüseyin Şahin dedi ki:

  Victrixttkombi devamlı e16istiyor resetliyom olmuyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hüseyin Bey… Daha önce karşılaşmadığımız, harici bir arıza kodu olduğu için cihazın yerinde görülüp sorunun tespit edilmesi gerekiyor.

 2. şafak durmuş dedi ki:

  merhaba
  immergas victrix kombim var sürekli olarak e 4 arızaya geçiyor.bunun sebebi nedir.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Şafak Bey… Daha önce karşılaşmadığımız ve kullanım kılavuzunda da yer almayan bir hata kodu olduğu için net bir şey söyleyemiyoruz. Sorunun tespiti için uzman yardımı almalısınız.

Petek Yıkama