444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

İmmergas 01 Arızasıslogan
down
Paylaş:

İmmergas 01 Arıza Kodu Nedir?

İmmergas Nike Star bacalı kombilerde, Victrix yoğuşmalı kombilerde, Eolo Star hermetik kombilerde 01 Arıza kodu ateşleme problemidir.

İmmergas 01 Arızası nda Servis Öncesi Kullanıcı Neler Yapmalıdır?

 • Gaz Kontrolü Daireye doğalgaz gelip gelmediğini kontrol edebilir. Bunun için yapılması gereken öncelikle ocak doğalgazlı ise çalışıp çalışmadığını kontrol etmektir. Çalışmadığı durumlarda dairede gaz girişleri kapalı ya da gaz kesintisi var demektir. Kapı dışında yer alan gaz vanası kontrol edilerek kapalı ise açılır. Gaz vanasının açık olmasına rağmen ocağın ve İmmergas kombinin çalışmamasının 2 sebebi bulunur. Bunlardan biri bölgede gaz kesintisi olması ve bu sebeple gazın bölge olarak kesilmesi, ikincisi ise faturanın ödenmemesi ve gazın bu sebeple kesilmesidir. Ocağın çalışır vaziyette olduğu durumlarda ise sorun sadece İmmergas kombi ile alakalıdır.
 • Eolo Star Kombide Basınç Kontrolü Kullanıcı olarak bu arıza durumunda yapmanız gereken bir diğer kontrol uygulaması cihazın basıncı ile alakalıdır. Basıncın sıfır değerine yaklaşmış olması halinde de basıncı 1,5 bar değerine kadar yükseltmeli ve bunun için de cihaza su basmalısınız. Su basma işlemi sonrasında sorunun düzelebilme ihtimali bulunmaktadır.
 • Resetleme İşlemi İmmergas kombinize karşılaştığınız bu arıza durumunda yapmanız gereken son uygulama cihazı resetlemektir. Cihazınızın ekranının hemen alt kısmında yer alan “reset” düğmesine birkaç saniye basmanız halinde cihazı resetlemiş arızadan çıkarmış olursunuz. Sorun 1 resetleme işlemi sonrasında düzelmez ise uygulamayı birkaç kez daha tekrar edebilirsiniz.

İmmergas 01 Arızası nın Yaşanmasına Sebep Olabilecek Parçalar

 • Elektronik kart
 • Gaz armatörü
 • İyonizasyon elektrodu
 • Ateşleme elektrodu

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (2 Yorum)

  1. Merhaba,
   İmmergaz kombi kullanmaktayım ekranda 01 arızası yanıp sönüyor nedeni ne olabilir ve tamir ücreti ne kadardır
   iyi günler

   1. Merhaba Engin Bey… İmmergas kombilerde 01 uyarısı gaz yokluğu yani ateşleme sorunudur. Öncelikle dairenizde gaz olduğundan, kombiye gaz geldiğinden emin olun. Bu kontrollerden sonra cihazınızı birkaç kez resetleyin. Yine de sorun düzelmiyorsa eğer sorunu yerinde incelemek, tespit yapmak gerekir. Bu arıza durumu anakarta, elektrotlara veya gaz valfine bağlı olarak yaşanır. Hangi parçada sorun olduğunu net bilemediğimiz için buradan fiyat bilgisi de sunamıyoruz maalesef. Bu yüzden servis yardımı almalısınız.