İmmergas 01 Arızası

İmmergas 01 Arızası Nedir?

İmmergas Nike Star bacalı kombilerde, Victrix yoğuşmalı kombilerde, Eolo Star hermetik kombilerde 01 Arıza kodu ateşleme problemidir.

Kullanıcı Ne Yapmalı?

 • Gaz Kontrolü Daireye doğalgaz gelip gelmediğini kontrol edebilir. Bunun için yapılması gereken öncelikle ocak doğalgazlı ise çalışıp çalışmadığını kontrol etmektir. Çalışmadığı durumlarda dairede gaz girişleri kapalı ya da gaz kesintisi var demektir. Kapı dışında yer alan gaz vanası kontrol edilerek kapalı ise açılır. Gaz vanası hangi yönde açık demektir? öğrenmek için linki tıklayabilirsiniz. Gaz vanasının açık olmasına rağmen ocağın ve İmmergas kombinin çalışmamasının 2 sebebi bulunur. Bunlardan biri bölgede gaz kesintisi olması ve bu sebeple gazın bölge olarak kesilmesi, ikincisi ise faturanın ödenmemesi ve gazın bu sebeple kesilmesidir. Ocağın çalışır vaziyette olduğu durumlarda ise sorun sadece İmmergas kombi ile alakalıdır.
 • Resetleme İşlemi İmmergas kombinize karşılaştığınız bu arıza durumunda yapmanız gereken son uygulama cihazı resetlemektir. Cihazınızın ekranının hemen alt kısmında yer alan “reset” düğmesine birkaç saniye basmanız halinde cihazı resetlemiş arızadan çıkarmış olursunuz. Sorun 1 resetleme işlemi sonrasında düzelmez ise uygulamayı birkaç kez daha tekrar edebilirsiniz.

Arızalı Parçalar Nelerdir?

Yine de net teşhis ve çözüm için mutlaka servis yardımı almalısınız. Cihaza yapacağınız her tür müdahale can ve mal güvenliğiniz için tehlike arz edecektir. Bunu kesinlikle unutmamalısınız.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (4 Yorum)

 1. Ayşe YILMAZ dedi ki:

  kombimize oda termostatotaktırdık.Termostatta ateşleme işareti görüldüğü halde zaman zaman kombide ateşleme olmuyor.Ne yapmalıyız. teşekkürler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ayşe Hanım… Kombinin devreye girmemesi ya da geç devreye girmesi sizin için iyidir. Yani fatura açısından iyidir. Ancak alev sembolü görünmesine rağmen veya petekler soğumasına rağmen cihaz devreye girmiyorsa kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem yok maalesef. Servis çağırmanız gerekir.

 2. engin doğan dedi ki:

  Merhaba,
  İmmergaz kombi kullanmaktayım ekranda 01 arızası yanıp sönüyor nedeni ne olabilir ve tamir ücreti ne kadardır
  iyi günler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Engin Bey… İmmergas kombilerde 01 uyarısı gaz yokluğu yani ateşleme sorunudur. Öncelikle dairenizde gaz olduğundan, kombiye gaz geldiğinden emin olun. Bu kontrollerden sonra cihazınızı birkaç kez resetleyin. Yine de sorun düzelmiyorsa eğer sorunu yerinde incelemek, tespit yapmak gerekir. Bu arıza durumu anakarta, elektrotlara veya gaz valfine bağlı olarak yaşanır. Hangi parçada sorun olduğunu net bilemediğimiz için buradan fiyat bilgisi de sunamıyoruz maalesef. Bu yüzden servis yardımı almalısınız.

Petek Yıkama