İmmergas Victrix TT Kombi Kullanımı

İmmergas Victrix TT Kombi Nasıl Kullanılır?

İmmergas Victrix TT Kombi Kullanımı

 1. Musluk simgeli buton
 2. Kullanım suyu sıcaklık ayar düğmesi
 3. Kalorifer simgeli buton
 4. Kalorifer sıcaklık ayar düğmesi
 5. İnfo butonu
 6. O anki çalışma bilgisini verir
 7. Şemsiye/kardan adam
 8. Yaz/kış konumu seçme düğmesi
 9. Açma/kapama butonu
 10. Kombiyi çalıştırır ya da kapatır
 11. RESET butonu
 12. Kombiyi arızadan çıkarmak için kullanılır.

Victrix TT Kombiyi Yaz Konumunda Çalıştırma

Konum seçme düğmesine ekranda şemsiye resmi görüntülene kadar arka arkaya basmalısınız. Şemsiye resmi ekranda belirdiği zaman kombi sadece sıcak su konumunda yani yaz konumunda çalışacaktır. Musluk simgeli düğmeyi saat yönünde çevirirseniz eğer ısı derecesini artırmış olursunuz. Tam tersi çevirdiğinizde ise ısı derecesi düşecektir. Ekranda aynı zamanda ayarladığınız sıcaklık derecesini görüntüleyebilirsiniz.

Victrix TT Kombiyi Kış Konumunda Çalıştırma

Konum seçme düğmesine ekranda kardan adam resmi görüntülenene kadar basın. Kış konumu aktif olur cihaz aynı zamanda sıcak su konumunda da çalışma yapar. Kalorifer ısı derece ayarını petek simgeli düğmeyi kullanarak yapabilirsiniz. Düğmeyi saat yönünde çevirirseniz eğer ısı derecesi yükselir, tam tersi çevirirseniz ısı derecesi düşer. Ekranda ayarladığınız derece gösterileceğinden beklentinize göre bir ısıtma ayarı seçebilirsiniz.

Kış konumunda sıcak su musluğunu açtığınız zaman kombi sıcak su talebine yanıt verirken kalorifer konumunu kapatır. Sıcak su musluğunu kapattığınız zaman ise kalorifer konumu yeniden devreye girer.

Victrix TT Kombiyi Resetleme

İmmergas Victrix TT Kombi Kullanımı sırasında arıza ile karşılaştığınızda ekranın üst solunda yer alan RESET isimli düğmeye bir kez basarak kombiye reset atabilirsiniz. Bu işlemi yalnızca ekranda arıza kodu olduğunda uygulamalısınız. Diğer durumlarda servis çağırmalısınız.

İnfo Düğmesi

Bilgi işlem düğmesidir. Kombinin o anki değerlerini gösterir. Kullanıcı tarafından değil servis ekipleri tarafından kullanılan bilgi menü düğmesidir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (15 Yorum)

 1. Halil İbrahim tuzdelen dedi ki:

  İmmergas VictrixTT model yoğuşmalı kombim petek devirdaimfilitresini temizledim,tahliye filitresini temizledim,yanma odasını süpürge ile temizledim,fanı temizledim halen takriben12 saat arayla kendiliğinden durup tekrar resetleyip çalışıyor neden?

 2. Ünal İLELİ dedi ki:

  Kombim 50 derecede dahi neredeyse ısıtmıyor. Yakın 2 petek ısıtıyor ama diğer petekler çok az ısıtıyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ünal Bey… Ya tesisat tıkalıdır ya da kombi yetersizdir. Eşanjör kireçlenmesi de aynı probleme yol açabilir. Tam teşhis için cihazı yerinde incelemek gerekiyor. Teknik destek almalısınız.

 3. Mehmet Işık dedi ki:

  İmmergaz yoğuşmalı vıctrıx TT kombinin kapağını açtığında sağ altta yuvarlak kırmızı bir düğme var. Bu düğmenin sol üstünde 3bar sağ tarafta da PN10 yazılı. Bu düğme ne işe yarıyor. Sağa çevirince 3bara sola çevirince de PN10 a geliyor.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mehmet Bey… Parça 3 bar emniyet ventilidir. Kombi tesisat su basıncı 3 barı geçerse eğer parça otomatik açılır ve fazla suyu tahliye eder. Yani fazla suyu akıtır. PN 10 dediğiniz de parçanın kodudur.

Petek Yıkama