İmmergas Eolo Maior Kombi Kullanımı

İmmergas Eolo Maior Kombi Nasıl Kullanılır?

İmmergas Eolo Maior Kombi Kullanımı

 1. 1 numaralı LED
 2. Elektrik LED i (yeşil)
 3. 2 numaralı LED
 4. Alev LED i
 5. 3 numaralı LED
 6. Sıcak su modu LED i
 7. 4 numaralı LED
 8. Kalorifer LED i
 9. 5 numaralı LED
 10. 30°C sıcaklık LED i
 11. 6 numaralı LED
 12. 40°C sıcaklık LED i
 13. 7 numaralı LED
 14. 50°C sıcaklık LED i
 15. 8 numaralı LED
 16. 60°C sıcaklık LED i
 17. 9 numaralı LED
 18. 70°C sıcaklık LED i
 19. 10 numaralı LED
 20. 80°C sıcaklık LED i
 21. 11 numaralı LED
 22. 90°C sıcaklık LED i
 23. 12 numaralı düğme
 24. Konum seçme / Açma-kapama / Reset düğmesi
 25. 13 numaralı düğme
 26. Kullanım suyu sıcaklık ayar düğmesi
 27. 14 numaralı düğme
 28. Kalorifer sıcaklık ayar düğmesi
 29. 15 numaralı gösterim
 30. Manometre (bar göstergesi)

Eolo Maior Kombiyi Yaz Konumunda Çalıştırma

Yaz konumunda çalıştırma sadece sıcak suda kullanım demektir. Bunun için 12 numaralı konum seçme düğmesini “musluk” simgesine getirmeniz gerekir. Daha sonrasında ise sıcak su derecesini ayarlamalısınız. Bunun için de 13 numaralı musluk simgeli düğmeyi sağa doğru çevirmelisiniz. Sağa çevirdikçe kullanım suyu derecesini artırabilir sola çevirdikçe düşürebilirsiniz. Ekran olmadığı için yukarıdaki LED lerin yanma durumlarına göre sıcaklık derecesini belirleyebilirsiniz. LED ler 30°C den 90°C ye kadardır. Düğmeyi sağa çevirdikçe LED ler ayarladığınız dereceye kadar yanacaktır.

Eolo Maior Kombiyi Kış Konumunda Çalıştırma

Bunun için kalorifer konumuna geçmeniz gerekir. 12 numaralı konum seçme düğmesini “musluk ve petek simgesi” bulunan konuma çevirmelisiniz. Bu şekilde kış konumuna geçmiş olursunuz. Kalorifer sıcaklık ayarı yapmak için de 14 numaralı petek simgeli düğmeyi sağa çevirmelisiniz. Sağa çevirdiğiniz süre kalorifer sıcaklık ayarı yükselir, sola çevirdikçe düşer. LED lerin yanma durumuna göre ayarladığınız sıcaklık ayarını görebilirsiniz.

Eolo Maior Kombiyi Resetleme

İmmergas Eolo Maior Kombi Kullanımı sırasında arıza durumunda cihazı resetlemek için 12 numaralı düğmeyi “RESET” yazan konuma getirmeniz gerekir. Bu şekilde birkaç saniye kadar bekleyerek cihazı yeniden mevcut konumuna (yaz veya kış konumuna) alabilirsiniz. Arıza tekrarında işlemi birkaç kez daha deneyebilirsiniz. Birkaç deneme sonrası arızada değişiklik olmazsa İmmergas Eolo Maior arıza kodları linkini tıklayarak arızanın sebepleri ile çözümlerini öğrenebilirsiniz.

DİP NOT: LED ler sadece yanıyorsa ayarladığınız ya da çıkış suyu sıcaklık derecesini belirtir. LED ler yanıp sönüyorsa bir arıza var demektir. Hangi LED yanıyorsa LED karşılığı olan arıza durumu söz konusu demektir. Bu gibi durumlarda uzman yardımı almak gerekir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Petek Yıkama