General HT 300 SET Oda Termostatı

General HT 300 SET Oda Termostatı Nasıl Kullanılır?

Kombinizi daha ekonomik kullanmak ister misiniz? O halde General HT 300 SET Oda Termostatı hakkında sunulan bilgileri inceleyiniz.

General HT 300 SET Oda Termostatı Özellikleri

 • Kablosuz oda termostatıdır. Bağlantı için kablo gerektirmez.
 • Günlük 12 aç-12 kapa şeklinde programlanabilir.
 • Haftanın 7 günü için ayrı programlama özelliğindedir.
 • Tatil, ekonomi ve konfor gibi çeşitleri çalışma modları bulunur.
 • Talebe bağlı otomatik ve manuel kullanılabilir.
 • Çalışma sıcaklığı 5°C ile 30°C arasında ayarlanabilir.
 • Çalışma hassasiyeti 0.5°C dir.

Sıcaklık Ayarı Belirleme

HT 300 model oda termostatlarında kullanılan sensör hassastır. Bu hassaslığı yaşam alanınızda kullanılan diğer termostatlarda bulamazsınız. Diğer termometrelerdeki sıcaklığı baz almak istiyorsanız eğer oda termostatınızı kalibre etmeniz gerekir.

 1. Öncelikle cihaz açık durumda iken Mod düğmesine basılı tutmalısınız.
 2. Sonrasında istediğiniz sıcaklığı görmek adına + ve – tuşlarını kullanarak ısı farkını ayarlamalısınız.
 3. Son olarak mod tuşuna basın ve menüden çıkın.

Sıcaklık ayarını değiştirmek istediğinizde yine aynı işlemleri uygulayabilirsiniz.

General HT 300 SET Oda Termostatı

Haftalık ve Günlük Programlama

Bu model oda termostatta ekonomi ve konfor modu olarak 2 farklı ısı belirleyerek bu ısılara göre günde 12 aç-12 kapa yani toplamda 24 kez programlama yapabilirsiniz. Günün her saatini farklı modu seçerek ayarlama yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra haftanın her gününü farklı şekilde programlayabilmeniz mümkündür. Bu iki mod dışında tatil modu vardır. Tatil modunda da evde olmadığınız dönemlerde bir ayar belirleyebilirsiniz.

Saat ve Mod Ayarı Yapma

 • HT 300 SET model oda termostatı üzerinde bulunan KUR düğmesine uzun süre basılı tutmalısınız.
 • Karşınıza ilk olarak dakika ayarı çıkar. + ve – düğmelerine basarak dakikayı ayarlamalısınız. Sonrasında KUR düğmesine basarak ilerlemelisiniz.
 • Karşınıza sonrasında saat ayarı çıkacaktır. Dakikayı ayarladığınız gibi + ve – düğmelerini kullanarak saat ayarı yapmalısınız. Sonrasında KUR düğmesine basarak ilerlemelisiniz.
 • Ekranın hemen sağ üst tarafında 1 yazısı görünür. Bu haftanın 1.günü anlamına gelir. + ve – düğmelerine basarak gün seçmelisiniz. Sonrasında yeniden KUR düğmesine basarak ilerlemelisiniz.
 • Karşınıza tatil modu sıcaklık değeri çıkar. İsterseniz sıcaklığı + ve – düğmelerini kullanarak değiştirebilirsiniz. Ayarlama sonrasında KUR düğmesine basarak ilerleyebilirsiniz.
 • Karşınıza ekonomi modu sıcaklık değeri çıkar. Ekonomi modu için istediğiniz sıcaklık ayarı belirleyin sonrasında KUR düğmesine basın.
 • Son olarak konfor modu sıcaklık değeri çıkar. Yine + ve – düğmelerini kullanarak evde olduğunuz saatlerde istediğiniz sıcaklık ayarını seçerek KUR düğmesine basabilirsiniz.

Bu işlemin sonrasında menüden çıkarsınız. Saat ayarı, tatil modu, ekonomi modu ve konfor modu sıcaklık değerleri ayarlanmış olur.

Haftalık program kullanmak istemediğiniz durumlarda mod düğmesine basabilir modlar arasında geçiş yapabilirsiniz. Ayrıca bu modda manuel (program dışı) çalışma da sağlayabilirsiniz.

Mod Seçme

Bunun için öncelikle MOD düğmesine basmalısınız. Termostatın çalışma modunu seçmelisiniz. Haftalık program yaptığınız ekonomi modunda olması gereken yaşan alanınızda program dışına çıkıp konfor moduna geçebilmeniz mümkündür. Yeniden programa geçmek adına yalnızca mode duşundan program moduna geri dönmeniz yeterlidir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (34 Yorum)

 1. Bekir coşar dedi ki:

  General htc300 set ekranda rakamlar gözükmüyor 188 ayarladigim rakamı görmek için sağa sola yamultarak görüyoruz pilleri yeni uzun zamandır da kullanıyorum on yıl ömrü biti nerde Tamir yaptırım sagilar

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Bekir Bey… Makalemiz sadece bilgi amaçlıdır. Ürün sorunu yaşıyorsanız satın aldığınız yer ile görüşebilirsiniz.

Petek Yıkama