Termostatik Vana Nasıl Kullanılır?

Termostatik Vana Nasıl Kullanılır? Termostatik vana her kalorifere takılarak kullanılabilir mi? Termostatik vana kullanmak tasarruf yaşatır mı? Termostatik vananın çalışma sistemi hakkındaki tüm bilgileri videomuzda sunduk. Kalorifer peteğine takılarak oda içerisini talep edilen derecede ısıtan termostatik vanalarının çalışma sistemini merak edenler veya kullanmayı bilmeyip öğrenmek isteyenler hazırlayarak sunduğumuz videomuzu izleyerek bu konudaki sorularına yanıt alabilirler. Videomuzda termostatik petek vanasının kullanım talimatları detaylı olarak anlatılmıştır.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (2 Yorum)

  1. Fatma Telim dedi ki:

    10 ay önce Wisman marka kombi aldım. Evim 300 m2 kombi 35kw LİK yoğuşmalı kombi. Ancak evim yeteri kadar ısınmıyor. 55 derecenin altında çalıştırırsanız yoğuşmalı devreye girmez dediler. 55 te yaktım saatte 1 m3lük gaz tüketimi var. 39 da yaktığımız 24 saatte 15 m3 gaz tüketimi oluyor. Geçtiğimiz ay günlük 22 m3 gaz tüketmişiz faturam 1467 TL geldi. Nasıl bir çözüm üreteceği i bilmiyorum. Tüm petekler tek tek temizlendi. Bazı odaların peteklerini kapatmıştım. Lütfen bana bir çözüm sunarmısınız? Tşk ederim

    1. Kombi Tamircisi dedi ki:

      Merhaba Fatma Hanım… Daireniz baya büyük ve ısıtılması elbette ki güçtür. Tüketim de çoğu zaman düşük olmaz. Ancak günlük 15 m³ ten fazlası yüksek fatura demektir. Kullanmadığınız odaların petek vanalarını ve kapılarını kapalı tutabilirsiniz. Harici olarak termostatik vana, oda termostatı gibi cihazlar da kullanabilirsiniz. Tesisatınız ve kombiniz temizse cihazın ayarlarını da kontrol etmek gerekir.