Oda Termostatının Yararları Nelerdir?

Oda Termostatının Yararları Nelerdir? Kombi ve kazanlara bağlantısı yapılarak kullanılan oda termostatı cihazını birçok konut içerisinde kullanıyoruz. Kullanmamızdaki en temel sebeplerden biri konfor ve tasarruf sağlamasıdır. Ancak oda termostatı bilinenin aksine sadece konfora ve tasarrufa neden olmaz. Oda termostatının bilinmeyen birçok yararı bulunmaktadır. Bu videomuzda oda termostatı hakkında bilinmeyen ve daha öncesinde duyulmamış birçok bilgiye ulaşabileceğinizden emin olabilirsiniz. Oda termostatı kullanan veya kullanmak isteyen herkes videomuzu izleyebilir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (4 Yorum)

 1. Engin Yazıcı dedi ki:

  Viessmann Kombi üzerinde petek sıcaklık anahtarını sıfırladığın yani kapattığım zaman petekler yine ısınıyor ve mecburen yazın peteklerin vanalarını kapatıyoruz servis çağırdım oda termostatı almanız lazım dedi ana kartta sorun olduğunu söyledi ne gibi yol izlemem lazım . ayda 4.50 ile 4,80 arası ödeme yapıyorum diş cephe mantolama yapılmış ve alt katta pek duran yok, ne yapmam konusunda bilgi verirseniz memnun olurum.
  Viessmann Vitodens 100 W 26 Kombi

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Engin Bey… Düğme boşa döndüğü için kart arızası demiş olabilirler ki bu sorunun en temel sebebidir. Yine de tabi sorunu yerinde incelemek gerekir. Oda termostatı kullanımı tabi düşük oranda da olsa tasarruf yaşatabilmektedir. Mantolama olması da avantaj. Ancak alt katta oturan yoksa bu bir ısı kaybıdır. Bu durum alacağınız verimi her şekilde etkiler ve tasarruf oranını da düşürür. Bu açıdan oda termostatı da avantaj sağlar mı net bilemeyiz maalesef. Çünkü alt kat dolana dek veya birileri olup kombi kullanılana dek ısı kaybınız hep olacak.

 2. Erhan Arsoy dedi ki:

  Kombi Model ve Markam: Demirdöküm Nurtomix P28
  Kablosuz önereceğiniz dijital oda termostatı markası var mıdır ? Ayrıca alırken nelere dikkat etmek gerekir? Teşekkür Ederim. ( General ht 300 modeli nasıldır)

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Erhan Bey… Demirdöküm Nitromix model kombilere hangi oda termostatı uyum sağlar bilemeyiz. Çünkü firma olarak maalesef ki oda termostatı hizmeti vermiyoruz. Ürünü satın alacağınız yerle veya direk Demirdöküm Servisi ile görüşerek bu konuda daha net bilgiler alabilirsiniz.