Kombiye Nasıl Reset Atılır?

Kombiye Nasıl Reset Atılır? Kombi arızaya geçtiğinde, ekranda hata kodu verdiğinde veya arıza led uyarısı verdiğinde resetleme işlemi nasıl yapılır? Videomuzda uzman teknisyenimiz tarafından kombi resetleme işlemi uygulanarak gösterilmektedir. Kombiniz arızaya geçtiğinde servis öncesi cihazı arızadan çıkarmak için yapılması gereken resetleme işlemi hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız yapmanız gereken şey videomuzu izlemektir. Videomuzda kombinin resetlenmesi işlemi detaylı olarak anlatılmıştır. İşlemi uygulayarak kombinizde yaşadığınız sorunu servise gerek kalmadan çözümleyebilirsiniz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (8 Yorum)

 1. İsmail avcı dedi ki:

  Alarko carier marka combi 2 gündür f4 arızası veriyor reset atıyorum 10dk çalışıyor tekrar f4 kodu veriyor sebebi nedir acaba

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhabalar İsmail Bey
   Elektronik kartta sorun olabilir, iyonizasyon elektrodunda sorun olabilir, ateşleme elektrodunda sorun olabilir, gaz valfinde sorun olabilir.Hangi parçada net sorun olduğunu bilmek için arıza durumunu yerinde görmek gerekir. Bu gibi durumlarda yerinde tespit ve uzman yardımı önemlidir.

 2. Ramazan V dedi ki:

  Komi normal olarak calışıyor fakat calışırken kombide ki fandan pervane gibi sesler geliyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ramazan Bey… Kombiden gelen sesi yerinde duymamız gerekiyor. Fandan ses geliyorsa eğer parçanın tamiri-değişimi gerekebilir. Teknik yardım almak isterseniz; 0850 811 88 22 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.

 3. kombi servisi dedi ki:

  cok başarılı

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba… Değerli yorum ve görüşünüz için teşekkür ederiz.

 4. Vedat Engin dedi ki:

  Merhabalar, Vaillant Turbotec plus kullanıyorum. Musluk sıcak su ayarını 40 derecede ayarlıyorum Fakat musluktan sıcak suyu açtığımda 40 dereceyi geçiyor 50 60 diye gidiyor bu normal mi ben 40 dereceyi geçmesin istiyorum.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Vedat Bey… Kombiler tesisatta suyu dolaştırırken ısı kaybı olur. Bu ısı kaybının önüne geçmek için her zaman sıcaklığı ayarlanan derecenin üstüne çıkarır. Yani kombiyi 40°C ye ayarladığınızda musluğu açın ve kombi ekranını takip edin, su ısındıkça bu değer yükselecektir. Musluğu kapattığınızda ekrandaki değere bakın yavaş yavaş düşecektir. Ekranda gördüğünüz 50-60°C ler kombi içinde bulunan suyun sıcaklık derecesidir. Yani sizin ayarladığınız sıcaklık derecesi değildir. Kombiler sadece ayar yapıldığı an, ayarladığınız sıcaklığı görebilmeniz için ekranda birkaç saniyeliğine gösterir. Birkaç saniye sonrasında ekranda beliren derece kombi içindeki suyun sıcaklığı oluyor. Bu yüzden ekranda beliren dereceye aldanmayın. Siz kombiyi 40°C ye ayarladıysanız kombi 40°C de ısıtma yapar ayrıca yakıt tüketimini de yine ayarladığınız dereceye göre yapar. Bu her kombinin çalışma sistemidir. Bu duruma engel olunamaz ya da herhangi bir işlem yapılamaz.