Ferroli DOMItech F 24 Arıza Kodları

Ferroli DOMItech F 24 Hata Kodları

 1. A01 Arıza Kodu Brülörde alev yok.
 1. A02 Arıza Kodu Brülör kapalı fakat alev var.
 • Çözüm Brülörün kapalı olmasına karşın alevin hala devam ettiğini yani algılandığını belirtir. İyonizasyon sorunu olarak adlandırmak mümkündür. Bu arıza durumunda servis öncesi Reset düğmesine basarak kombinizi resetlemelisiniz. Resetleme işlemini yaptıktan sonra da sorunda düzelme olmuyor ise; anakart, iyonizasyon elektrodu ya da gaz armatöründe problem olabilir. Arızanın teşhis edilerek çözümlenmesi için mutlaka servis yardımı almalısınız.

 1. A03 Arıza Kodu Aşırı sıcaklık koruması devrede.
 • Çözüm Aşırı ısınma durumlarına karşı emniyet termostatının devreye girdiğini belirtir. Bu arıza durumunda cihaz çalışmaz. Bu sorunda önce cihaza Reset düğmesine basarak reset atmalısınız. Resetleme uygulamasından sonra sorun düzelebilir. Sorunda düzelme olmaz ise kalorifer ve tesisat vanalarını kontrol edebilirsiniz. Vanaları kapalı görürseniz eğer açmalısınız. Yine de arıza durumunda düzelme olmaz ise; ana eşanjörde, üç yollu vanada sorun olabilir. Pompa sıkışmış olabilir. Sensörde veya kartta bir sorun olabilir. Tesisatta tıkanma veya hava olabilir. Kalorifer filtresinde tıkanma olabilir. Arızanın teşhis edilerek çözümlenmesi açısından uzman desteği almalısınız.
 1. F05 Arıza Kodu Prosestat fanı açtıktan sonra 20 sn içinde kontakları kapatmıyor.
 • Çözüm Prosestat arızası söz konusu olabilir. Bu gibi durumlarda dışarı uzanan hava akım borusu yerinden çıkmış olabilir, ebatı uzun olabilir. Prosestatın yanı sıra fan ya da anakart arızası da söz konusu olabilir. Arıza yerinde teşhis edilmeli ve onarılmalıdır. Bu yüzden uzman yardımı almanızı öneriyoruz.
 1. A06 Arıza Kodu Ateşleme sonrası alev yetersizliği.
 • Çözüm Gaz sistem basıncı düşük olabilir, iyonizasyon elektrodunda, anakartta ya da gaz grubunda sorun olabilir. Bu arıza durumunda önce cihaza Reset düğmesine basarak reset atmalısınız. Uygulama sonrası sorun çözümlenmiyor ise cihaza müdahale etmeden servisi aramalısınız.
 1. F10 Arıza Kodu Çıkış ntc 1 sorunu.
 • Çözüm Çıkış sensörü 1 arıza durumudur. Sensör arızalı olabilir. Kablolarda ya da borularda sorun olabilir. Arızanın tespit edilerek onarılması için servisi aramanız gerekmektedir.
 1. F11 Arıza Kodu Sıcak su devresi ntc sorunu.
 • Çözüm Sıcak su devresinde görev alan ntc de problem olabileceğini, ntc kablolarında ya da borularında sorun olabileceğini belirtir. Bu arıza durumunda cihaza müdahale etmeyiniz. Arızanın tespit edilerek çözümlenmesi için servis yardımı almalısınız.
 1. F14 Arıza Kodu Çıkış ntc 2 sorunu.
 • Çözüm Çıkış sensörü 2 arıza durumudur. Bu sorunla karşılaştığınız zaman cihaza müdahale etmeden servisi aramalısınız. Sensör ile birlikte sorun kablolarda ya da sensör borularında olabilir. Arızanın tespit edilmesi ve çözümlenmesi için uzman yardımı almanız şarttır.
 1. F34 Arıza Kodu Besleme gerilimi 170 V altında.
 • Çözüm Elektrik şebeke geriliminde sorun olduğunu belirtir. Cihaza gelen voltaj 170 V altında ise cihaz bloke konumdadır yani çalışmaz. Voltajlar düzelene kadar cihaza müdahale etmeden bir süre kadar beklemelisiniz. Uzun süre beklemenize rağmen ve konuta gelen voltaj normal değerde olmasına rağmen yine de arıza durumu devam etmekte ise anakart yanmış olabilir. Anakarta müdahale edildiğinde arıza çözümlenir ancak sorun yine yaşanabilir. Bu ihtimal de söz konusu olabileceği için Kombi Regülatörü cihazı kullanmanızı tavsiye ederiz.
 1. F35 Arıza Kodu Şebeke frekansı anormalliği.
 • Çözüm Elektrik şebekesi ile alakalı bir sorun olduğunu belirtir. Bu arıza durumunda bir süre beklemeli sorun düzelmez ise mutlaka Ferroli Servisi yardımı alınmalıdır.
 1. F37 Arıza Kodu Sistemdeki su basıncı düşük.
 • Çözüm Kombi su basıncının düşük olduğunu belirten bu arıza durumunda cihaza su basmanız gerekmektedir. DOMItech F 24 model kombinin sağ altında monteli olan mavi uzun doldurma musluğunu sağa doğru getirin ve sisteme 1,5 bar kadar su basın. Su basma işleminden sonra mavi doldurma musluğunu yeniden sola çevirin ve işlemi sonlandırın. Uygulama sonrası arıza düzelir. Düzelme olmadığında Reset düğmesine basmanız yeterlidir. Arızanın devam ettiği, sıkça yaşandığı veya işlemin yapılamadığı durumlarda Ferroli Servisi desteği alabilirsiniz.
 1. A41 Arıza Kodu Sensör konumlandırılmasında sorun var.
 • Çözüm Çıkış sensörünün ya da sıcak su sensörünün boru bağlantısı kesildiği zaman bu sorun yaşanır. Sensörler düzgün çalışmıyor olabilir ya da konumlandırılmasında sorun olabilir. Arızanın onarımı için mutlaka uzman yardımı almalısınız.
 1. F42 Arıza Kodu Isıtma sensör arızası.
 • Çözüm Kalorifer sensöründe sorun olabilir. sensörün yanı sıra kablolarda ya da sensöre ait borularda da sorun olabilir. Arızanın teşhis edilerek çözümlenmesi açısından uzman yardımı almanız şarttır.
 1. F43 Arıza Kodu Eşanjör koruması devreye girmiş.
 • Çözüm Kombi tesisatında su devir daimi olmadığı zaman, sistemde hava olduğu zaman genelde bu sorun yaşanır. Kalorifer filtresi tıkalı, tesisat tıkalı veya pompa arızalı olabilir. Net teşhis ve arıza onarımı için servisi aramalısınız.
 1. F50 Arıza Kodu Modereg sorunu.
 • Çözüm Kablolarda kopma durumu söz konusu olabilir. Bu arıza durumu ile karşılaşırsanız eğer cihaza müdahale etmeden direk servisi aramalısınız.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (8 Yorum)

 1. Tekin yıldız dedi ki:

  Ferroli domitech F24 kombi kullanıyorum esanjör arızalı parçayı bulamıyorum bulduğumda çok pahalı bir öneriniz var mı teşekkürler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Tekin Bey… Ferroli Domitech F24 model kombiler tek eşanjörlüdür. Yani sadece ana eşanjör vardır. Ana eşanjör maliyeti de maalesef dediğiniz gibi yüksek. Cihazınız sağlamsa, sürekli sorun çıkarmıyorsa işlem yaptırabilir, cihaz eski ve sürekli arızalanıyorsa yeni kombi tercih edebilirsiniz.

 2. Kadir Aral dedi ki:

  Ferroli F 24 D kombimiz var genelde şu basıncını 1,5 ile 2 arası yapıyoruz derecesi 35 ve üzereyken basıncı 2yi geçiyor 2,5 – 3 oluyor ve bazende su tahliye borusundan su damlatiyor kombiyi 30dereceye getirince zamanla kendisi düşüyor birde çok sık bir şekilde D2 arızası veriyor.
  Yardımcı olurmusunuz.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Kadir Bey… Öncelikle D2 bir arıza kodu değildir. Kombi dinlenmeye geçtiğinde bekleme süresince ekranda belirebilir. Kombi devreye girdiğinde kendiliğinden düzelir yani ekran normale döner. Basıncın sıcaklık yükseldikçe yükselmesi ve akabinde yüksek basına bağlı su akıntısı olması bize kalırsa eşanjöre bağlıdır. Yine de tabi sorunu yerinde görmemiz gerekiyor.

 3. Cuneyt ozdamar dedi ki:

  Kombi suyu isitmiyor ve alttaki vana kapali oldu halde su gostergesi yukselmeye devam ediyor kombi kapatilinca saat asaya dusuyor tekrar

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Cüneyt Bey… Kombi hem suyu ısıtmıyor hem de basınç yükseliyorsa bu bir eşanjör arızası olabilir. Su basıncı kombi kapatıldığında yeniden düşüyorsa genleşme tankında da sorun olabilir. Tabi bu durumların dışında sıcak su arızası farklı sebeple de yaşanıyor olabilir. Arızanın teşhisi yerinde yapılmalıdır. Bu yüzden servis çağırmanızı öneririz.

 4. kerim bedir dedi ki:

  FERROLİ DOMITECH F24 KOMBİMİZ VAR.SIK SIK A03 HATASI VERİYOR VE KOMBİ KAPALI İKEN BİLE KOMBİ BASINÇ GÖSTERGESİ YÜKSELİYOR.UYGUN FİYATA ÇÖZÜMÜ VAR MIDIR?YOKSA KOMBİYİ Mİ DEĞİŞTİRMELİYİM?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Kerim Bey… Ferroli Domitech F24 model kombilerde A03 arıza kodu aşırı sıcaklık sorunudur. Bu durum genelde suyun tesisatta yeterince dolaşamaması sebebi ile yaşanır. Kombi basıncı yüksek değil de düşük olduğunda karşımıza çıkabilir. Ancak sizdeki durum farklı. Kombi yüksek basınç halindeyken de aşırı sıcaklık uyarısı veriyor. Kombinizde iki farklı arıza durumu var. Maliyet tutarı konusunda sorunu net yerinde görmeden ve bir tespit yapmadan net bilgi vermek de maalesef doğru değil. Servis çağırarak net çıkacak masrafı tespit ettirebilir, ona göre yaptırma ya da yeni kombi alma kararı verebilirsiniz.

Petek Yıkama