Ferroli DOMIproject F24 Arıza Kodları

 1. Kırmızı Işık Hızlı Yanıp Sönüyor, Yeşil Işık ve Sarı Işık Yanmıyor Brülörde ateşleme sorunu.
 • Çözüm Dairede gaz olmadığı ya da cihaza gaz gelmediğini belirten arıza durumudur. Bu durumda gaz kontrolü sağlamalısınız. Dairede gaz girişlerine bakmalı (gaz vanalarını kontrol etmeli kapalı ise açmalısınız) gaz var ise cihazı resetlemelisiniz. Sorun eğer yine de devam eder ise cihazda sorun olabilir. Bu durumda servisi aramanız gerekmektedir. Cihazın elektronik kartı ile birlikte gaz valfinde sorun olabilir. Bunun yanı sıra iyonizasyon ve ateşleme elektrotlarında sorun da olabilir. Bu durum karşısında mutlaka servis desteği almanız gerekmektedir.
 1. Yeşil Işık Yanmıyor, Sarı Işık Yanıyor ve Kırmızı Işık Hızlı Yanıp Sönüyor Aşırı ısınma sorunu.
 • Çözüm Cihaz su sıcaklığında ani artış olduğunu ve cihazın aşırı ısınma sorunu sebebi ile bloke olduğunu belirtir. Bu durumda önce kombi altındaki kalorifer gidiş ve dönüş hattına ait olan borulardaki vanaları kontrol edin, kapalı durumda ise vanaları açın. Petek konumunda sorun yaşandı ise petek vanalarına bakın, kapalı ise açın. Son olarak kombiyi resetleyin. Sonuç değişmiyorsa eğer; üç yollu vana arızalı olabilir, ana eşanjörde sorun olabilir, tesisat tıkalı olabilir, kalorifer filtresi tıkalı olabilir veya pompa sıkışmış olabilir. Net teşhis ve çözüm için servis yardımı alınız.

Ferroli DOMIproject F24 Arıza Kodları

 1. Yeşil Işık Yanıyor, Sarı ve Kırmızı Işık Yanmıyor Brülör kapalıyken alev devam ediyor.
 • Çözüm İyonizasyon sorunu olarak adlandırdığımız arıza durumudur. Bu durumda birkaç kez resetleme işlemi uygulamalısınız. Reset sonrasında da sorun düzelmiyor ise servis yardımı almalısınız. İyonizasyon elektrodunda, anakartta ya da gaz armatöründe sorun olabilir. Net teşhis ve müdahale adına servisi arayın.
 1. Yeşil Işık Hızlı Yanıp Sönüyor, Sarı ve Kırmızı Işık Yanmıyor Hava basınç swichi sorunu.
 • Çözüm Hava swichi olarak adlandırdığımız proestat; fanı açtıktan sonra 60 saniye içinde kontaklarını kapatmıyor. Prosestat kontakları açık kaldığı için prosestat arızalı olabilir. Bunun yanı sıra sorun fan veya elektronik kartta olabilir. Hava akışına yardımcı olan hava akım borusu (dışarı uzanan boru) tıkalı ya da ebatları yanlış (uzun veya kısa) olabilir. Net tespit ve çözüm için mutlaka servis aranılmalı ve yardım talep edilmelidir.
 1. Sarı Işık Hızlı Yanıp Sönüyor, Yeşil ve Kırmızı Işık Yanmıyor Düşük su basınç uyarısı.
 • Çözüm Bu durumda cihazın suyunun az olduğunu ve düşük su basıncı ile çalışmayacağını anlayabiliriz. Böyle bir durumda cihaz zaten verim sağlamayacaktır. Cihaza su basmanız gerekmektedir. DOMIproject F24 kombide sağ alt tarafta mavi uzun bir parça göreceksiniz. Parça doldurma musluğudur ve sağa çevirdiğinizde açılır Açıldığı zaman su sesi gelir. Panel üzerindeki ledler düzelene kadar işlemi devam ettirin. Sorun düzeldiğinde doldurma musluğunu sola çevirerek kapatın. İşlemi yapamadıysanız servisi arayın.
 1. Sarı ve Kırmızı Işık Hızlı Yanıp Sönüyor,Yeşil Işık Yanmıyor Çıkış sensör sorunu.
 • Çözüm Kombide böyle bir sorun yaşanıyor ise kalorifer sensör arızası var demektir. Kablolarda kopukluk veya kısa devre var ise ayrıca borularda nemlenme var ise yine bu sorun yaşanabilir. Kesin olarak sorunun tespiti ve müdahalesi için mutlaka sizlerin Ferroli Kombi Servisi’ni aramanız gerekmektedir.
 1. Yeşil ve Sarı Işık Hızlı Yanıp Sönüyor, Kırmızı Işık Yanmıyor Sıcak su sensör sorunu.
 • Çözüm Bu durumda kesinlikle sıcak su elde edemezsiniz. Veya kombi suyu beklediğiniz şekilde ısıtmaz. Sıcak su sensöründe, sensör kablolarında sorun olabilir. Bunun yanı sıra sensör borularında nemlenme olabilir. Tespit ve müdahale için servisi arayın.
 1. Sarı ve Kırmızı Işık Hızlı Yanıp Sönüyor, Yeşil Işık Yanmıyor Eşanjör korumasının devrede olduğunu belirtir.
 • Çözüm Bu durumda sirkülasyon sağlanmıyor veya sistem hava yapmış diyebiliriz. Eşanjör bu sebeple korumaya geçmiş. Sistem kontrol edilir. Hava yapmış ise havası alınır. Pompada sorun var ise değişimi veya tamiri ile sorun çözümlenir. Mutlaka uzman yardımı alınız.

Yorumlar (5 Yorum)

 • Kombi Tamircisi Kombi Tamircisi

  kombi sıcaklığını artırdıkca barda artıyor,du zaman zaman yeşil ışık hızlı hızlı yanıp sönüyor, kombi üstündeki pilastik kapağı aralayınca çalışıyor,idi,,,ğenleşme tankını değiştirdim barı düzeldi fanı kompile söktüm temizledim hava sivincinide değiştirdim……ŞİMDİ zaman zaman durmuyor belirli bir süre ıstmıya devam ediyor dururğibi oluyor tekrar çalışıyor.ama arada bir yeşil ışık hızlı hızlı yanıp sönüyor,,bazende sarı ,kırmızı ışık üçü birden yanıp sönüyor.bu yuzden tam randıman alamıyorum..sıkı ne ola bilir…YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM TEŞEKKÜRLER,SAYĞILAR

  cengiz kamanlı

 • Kombi Tamircisi Kombi Tamircisi

  pardon kombi markası FEROLİ DOMİNİK F24 markası

  cengiz kamanlı

  • Kombi Tamircisi Kombi Tamircisi

   Merhaba Cengiz Bey… Kombide ısınan su genleşir, yani çoğalır. Özellikle de kış döneminde peteklerin de kullanılması ile birlikte kombi içindeki suyun ısınarak çoğalması sebebiyle basınç değerinde ufak tefek artışlar olabilir. Bu normal bir durumdur. Her kombi bu şekilde çalışır. Basınçta ani yükselişler oluyorsa genleşme tankının havası bitmiş olabilir, tankın membranı delik olabilir, eşanjör ya da doldurma musluğunda sorun olabilir. Fan veya hava swichi ile alakalı bir arıza durumu değildir. Cihazda tüm ledler birden yanıp sönüyorsa eğer elektronik kart arızası olabilir. Yine de arızanın net teşhisi için yerinde görülmesi gerekir.

   Kombi Tamircisi

   • Kombi Tamircisi Kombi Tamircisi

    çok teşekür ederim .bilgilerinsden dolayı. peki bir sorumdaha olaçak kombi ısıtma yaparken ilk açtıgımda uzun süre ısıtma yapıyor durması lasımken uzun süre sonra duruyor. normalden fazla ısınıyor petekler bende sıcak suyu açıp kapatarak normale döderiyorum .bence calışmasını bu neden olur .duraçak ğibi oluyor .ama durmuyor. saygılar kolay gelsin

    cengiz kamanlı

    • Kombi Tamircisi Kombi Tamircisi

     Rica ederiz Cengiz Bey… Peteklerde uzun süre ısınma oluyorsa ve ısı ayarladığınız derecenin üstünde oluyorsa kalorifer ısı ayar düğmesinde sorun olabilir. Düğmeler anakart potansına bağlıdır. Anakart tamiri gerekebilir. Bu arıza durumu için net bilgi vermek adına sorunu yerinde görmek gerekir.

     Kombi Tamircisi

Uzmanına Sor / Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Faydalı Olabilir

Arızanı Çöz Pratik Bilgiler

Anketimize Katılın

Hangi Marka Kombi Kullanıyorsunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Görüşleriniz

Sitemiz Hakkında Görüşleriniz

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Ödeme Kolaylığı

Kredi Kartı ile Ödme

Benzer Yazılar