Ferroli DOMIproject F24 Arıza Kodları

Ferroli DOMIproject F24 Hata Kodları

 1. Kırmızı Hızlı Yanıp Sönüyor, Yeşil-Sarı Yanmıyor Ateşleme sorunu.
 • Çözüm Dairede gaz olmadığı ya da cihaza gaz gelmediğini belirten arıza durumudur. Bu durumda gaz kontrolü sağlamalısınız. Dairede gaz girişlerine bakmalı (gaz vanalarını kontrol etmeli kapalı ise açmalısınız) gaz var ise cihazı resetlemelisiniz. Sorun eğer yine de devam eder ise cihazda sorun olabilir. Bu durumda servisi aramanız gerekmektedir. Cihazın elektronik kartı ile birlikte gaz valfinde sorun olabilir. Bunun yanı sıra iyonizasyon ve ateşleme elektrotlarında sorun da olabilir. Bu durum karşısında mutlaka servis desteği almanız gerekmektedir.
 1. Yeşil Yanmıyor, Sarı Yanıyor, Kırmızı Yanıp Sönüyor Limit sorunu.
 • Çözüm Cihaz su sıcaklığında ani artış olduğunu ve cihazın aşırı ısınma sorunu sebebi ile bloke olduğunu belirtir. Bu durumda önce kombi altındaki kalorifer gidiş ve dönüş hattına ait olan borulardaki vanaları kontrol edin, kapalı durumda ise vanaları açın. Petek konumunda sorun yaşandı ise petek vanalarına bakın, kapalı ise açın. Son olarak kombiyi resetleyin. Sonuç değişmiyorsa eğer; üç yollu vana arızalı olabilir, ana eşanjörde sorun olabilir, sensör arızası olabilir, kart arızası olabilir, tesisat tıkalı olabilir, kalorifer filtresi tıkalı olabilir veya pompa sıkışmış olabilir. Net teşhis ve çözüm için servis yardımı almalısınız.

 1. Yeşil Yanıyor, Sarı ve Kırmızı Yanmıyor Brülör kapalı, alev devam ediyor.
 • Çözüm İyonizasyon sorunu olarak adlandırdığımız arıza durumudur. Bu durumda birkaç kez resetleme işlemi uygulamalısınız. Reset sonrasında da sorun düzelmiyor ise servis yardımı almalısınız. İyonizasyon elektrodunda, anakartta ya da gaz armatöründe sorun olabilir. Net teşhis ve müdahale adına servisi aramalısınız.
 1. Yeşil Yanıp Sönüyor, Sarı-Kırmızı Yanmıyor Hava basınç swichi sorunu.
 • Çözüm Hava swichi olarak adlandırdığımız prosestat; fanı açtıktan sonra 60 saniye içinde kontaklarını kapatmıyor. Prosestat kontakları açık kaldığı için prosestat arızalı olabilir. Bunun yanı sıra sorun fan veya elektronik kartta olabilir. Hava akışına yardımcı olan hava akım borusu (dışarı uzanan boru) tıkalı ya da ebatları yanlış (uzun veya kısa) olabilir. Net tespit ve çözüm için mutlaka servis aranılmalı ve yardım talep edilmelidir.
 1. Sarı Yanıp Sönüyor, Yeşil ve Kırmızı Yanmıyor Düşük su basınç uyarısı.
 • Çözüm Bu durumda cihazın suyunun az olduğunu ve düşük su basıncı ile çalışmayacağını anlayabiliriz. Böyle bir durumda cihaz zaten verim sağlamayacaktır. Cihaza su basmanız gerekmektedir. DOMIproject F24 kombide sağ alt tarafta mavi uzun bir parça göreceksiniz. Parça doldurma musluğudur ve sağa çevirdiğinizde açılır. Açıldığı zaman su sesi gelir. Panel üzerindeki ledler düzelene kadar işlemi devam ettirin. Sorun düzeldiğinde doldurma musluğunu sola çevirerek kapatın. İşlemi yapamadıysanız servisi aramalısınız.
 1. Sarı ve Kırmızı Yanıp Sönüyor, Yeşil Yanmıyor Çıkış sensör sorunu.
 • Çözüm Kombide böyle bir sorun yaşanıyor ise kalorifer sensör arızası var demektir. Kablolarda kopukluk veya kısa devre var ise ayrıca borularda nemlenme var ise yine bu sorun yaşanabilir. Kesin olarak sorunun tespiti ve müdahalesi için mutlaka sizlerin Ferroli Kombi Servisi’ni aramanız gerekmektedir.
 1. Yeşil ve Sarı Yanıp Sönüyor, Kırmızı Yanmıyor Sıcak su sensör sorunu.
 • Çözüm Bu durumda kesinlikle sıcak su elde edemezsiniz. Veya kombi suyu beklediğiniz şekilde ısıtmaz. Sıcak su sensöründe, sensör kablolarında sorun olabilir. Bunun yanı sıra sensör borularında nemlenme olabilir. Tespit ve müdahale için servisi aramalısınız.
 1. Sarı-Kırmızı Yanıp Sönüyor, Yeşil Yanmıyor Eşanjör koruması devrede.
 • Çözüm Bu durumda sirkülasyon sağlanmıyor veya sistem hava yapmış diyebiliriz. Eşanjör bu sebeple korumaya geçmiş. Sistem kontrol edilir. Hava yapmış ise havası alınır. Pompada sorun var ise değişimi veya tamiri ile sorun çözümlenir. Mutlaka uzman yardımı almalısınız.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (32 Yorum)

 1. özgür tekin dedi ki:

  ferroli kombide sarı ışık sabit, yeşil yanıp sönüyor ve kırmızı yanmıyor. öncesinde üçü birden bir saniye yanıp sönüyordu. elektriği kesip tekrar açtığımda bazen kendiliğinden ateşliyor ve suyu ısıtıyor. çoğunlukla bu da olmuyor ama. yardımcı olabilir misiniz?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Özgür Bey… Kullanım kılavuzunda yer almıyor ancak bir kart arızası olabilir. Yine de sorunu yerinde görüp incelememiz gerekiyor.

  2. Baris Gündoğdu dedi ki:

   Hocam aynı sorun bende de var sadece sıcak su dalgalanması yaşıyorum. Sorununuzu çözdünüz mü acaba ? Çözdüyseniz problem nedir yazabilir misiniz ?

 2. Seda irencin dedi ki:

  Sarı ışık sabit yanıyor yeşil ışık yanıp sönüyor ateşleme ışığı

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Seda Hanım… Kombinizde bir de kırmızı ışık var. Kırmızı ışığın yanma durumu hakkında bilgi aktarmadığınız için net olarak sorunu bilemiyoruz. Ancak kombi basıncını kontrol edin. Basınç düşükse 1.5 bara kadar su basma işlemi uygulayın. Petek ve tesisat vanalarını kontrol edin, vanalar kapalı durumdaysa açın. Daireye gaz geldiğinden emin olun. Gaz vanaları kapalıysa açın, ocak doğalgazlıysa ocağın yandığından emin olun. Kombiyi birkaç kez resetleyin. Arıza durumu devam etmekte ise yapabileceğiniz işlem kalmadığı için servis yardımı almalısınız.

 3. Erdal Hanoğlu dedi ki:

  Merhaba Ferroli marka kombimiz petekleri ısıtmıyor. Tesisat daha önce Tadilat görmüş Yeni proje çizdirirdi test ölçümü yapıldı iç tesisatta kaçak olduğu tespit edildi sorun giderildi ve gaz açıldı. Petek ve filtre temizliği yapıldı. Gaz ve su Vanaları açık fakat peteklere hiç bir şekilde ısı gelmiyor ayrıca sıcak su da gelmiyor . Ekranda sürekli yeşil ışık yanıp yanıp sönüyor . Resetleme yapıldı değişen bir durum olmadı. Sorun ne olabilir? Teşekkürler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Erdal Bey… Kombi hem sıcak su vermiyor hem de petekleri ısıtmıyorsa; kombide her iki devrede de çalışan ortak parçalarda sorun olabilir. Mesela; fan, kart, pompa gibi parçalar. Tabi sensör gibi birçok parçayı da yerinde görüp kontrol etmek gerekiyor.

 4. Mustafa TORUCU dedi ki:

  Ferroli Domiproject F24 Kombide herhangi işlem olmamaktadır. Sanki elektrik yok gibi. Sigortanın sağlam olduğu görüldü. Olabşlecek muhtemel arıza ne olabilir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mustafa Bey… Dairede elektrik kesintisi yoksa, şaltere elektrik geldiğinden eminseniz, şalter açık olmasına karşın veya kombi fişi prize takılı olmasına karşın yine de ekrana elektrik gelmiyorsa bu bir kart arızası olabilir. Yine de sorunu yerinde incelememiz gerekiyor.

 5. İlkay karakaş dedi ki:

  Kombim devamlı devreye giriyor termostatta 23 dereceye ayarlı ama ne hikmetse durup durup çalısıyor yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba İlkay Karakaş… Oda termostatı kullanıyorsanız eğer kombi kalorifer ayarının en yüksek derecede olması gerekir. Yüksek derecede değilse eğer kombi termostattan bağımsız çalışır. Kafasına göre değişik bir çalışma sergiler. Bu yüzden çok sık devreye giriyor olabilir. Kalorifer ayarını en yükseğe alarak cihazı kontrol edin. Yine aynı durum oluyorsa oda termostatı arızalı olabilir, termostat bağlantılarında sorun olabilir ya da anakart arızası olabilir. Yine de sorunu yerinde görüp incelemek gerekir.

 6. Murat Çelik dedi ki:

  Merhaba benim Şikayetim kombinin 40 dereceye alınca su bar seviyesi 3 seviyesine kadar çıkıyor yardimci olursanız sevinirim tesekkur ederim

  1. k.tamircisi dedi ki:

   Merhaba Murat Bey… Anladığım kadarıyla kombi derecesini yükselttiğiniz sürece basınçta yükselme oluyor. Bu durum kombide doldurma musluğu, eşanjör, genleşme tankı gibi parçalara bağlıdır. Ancak sorunu net belirtmek için yerinde görmek gerekir. Bu yüzden servis çağırmanızı öneririz.

 7. MAHMUT ARABACI dedi ki:

  Kombim ferroli f24 su basıncı 2 gösteriyor ve su damlatıyor basıncın 1 olması gerekiyor herhalde nasıl basıncı indirecegimi bilmiyorum saygılarımla

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mahmut Bey… Öncelikle kombinizin basıncı yüksek değil. 2,5-3 bar üzeri yüksek basınçtır. Kombinizin su akıtması yüksek basınca bağlı bir durum değil. Öyle bir şey olsa zaten kombi basıncı yükselir emniyet ventili öyle açılarak su tahliyesi yapar. Su akıtma sorunu için servis yardımı almanız gerekir.

 8. Galip ozbas dedi ki:

  Restleyince sarı yaniyor sonra suyu açınca sarı yeşil birlikte yanıp sönüyor daha sonra kirmizi yaniyor sıcak şu ve kalorifer çalışmıyor tesekkurler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Galip Bey… Sensör veya elektronik kart arızası olabilir. Yine de arızanın net teşhis edilmesi açısından yerinde görülmesi gerekir. Bu konuda servis yardımı almalısınız.

 9. cem atlı dedi ki:

  Merhaba,
  Ferroli Domiproject F24 sorunsuz çalışıyordu ve ısıtmasında sorun yok ama dün resetleme yaparken üç led ışığı hızlı yanıp sönmeye başladı ve durmuyor (elektriği kesmediğim sürece) ama hem radyatör ısıtma hem de sıcak su çalışıyor ayarlandığında. Sebebi ne olabilir? Teşekkürler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Cem Bey… Ferroli Domiproject F24 model kombilerde 3 ledin de aynı anda yanıp sönmesi anakart arızası olabilir. Ancak cihazınızın çalışmasında bir sorun yok yani sıcak su da alabiliyorsunuz kaloriferleriniz de ısınıyor. Teknik bir sorun olabilir veya cihazın koruma fonksiyonları devreye giriyor olabilir. Net teşhis için durumu yerinde görmek gerekir. Bunun için bir servis yardımı almalısınız.

 10. nejdet uslu dedi ki:

  cevabınız için teşekkürler , tavsiyenize uyucam ,bu konuda yakın çevreme soru sorduğumda bana kombi gazının bitmiş olabileceğini söylediler daha öncede kombim arızalandığı için tam olarak emin olamadım teşekkürler cevabınız için

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Tekrardan Merhaba Nejdet Bey… Tesisatla alakalı bir sorun yoksa eğer kombide genleşme tankının havası bitmiş olabilir ya da tank delik olabilir. Ancak bu kadar kısa sürede basıncın 0 değerine ulaşması genel olarak tesisat sorunudur. Yine de öncelikle uzman bir tesisatçıdan yardım almanızı tavsiye ederiz. Önce tesisatınızı kontrol ettirin sorun yoksa kombi servisinden yardım alın.

 11. nejdet uslu dedi ki:

  ferroli domiproject marka kombim var benim sorunum basıncı 2 ye yükseltiyoru ve 1 gün sonra basınç 0 a yakın bir seviyede veya 0 lanıyor , her gün kombiye su basmak zorunda kalıyorum , kombimin sorunu nedir ? konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim … teşekkürler şimdiden …

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Nejdet Bey… Kombi basıncının bu kadar kısa sürede 0 değerine ulaşması tesisatla alakalı bir sorundur. Öncelikle peteklerde, kombide, kombi altındaki borularda veya tesisata bağlı borularda su kaçağı olup olmadığına bakın. Su kaçağı kombi dışında diğer yerlerde varsa tesisatçıdan yardım alın. Kombide su akıntısı varsa kombi servisi yardımı almalısınız. Ancak gözle görülür bir su kaçağı yoksa eğer önce tesisatçıdan yardım alın. Basınç bu kadar kısa sürede 0 değerine geliyor veya 0 lanıyorsa eğer sıva altı kaçağı olabilir. Sıva altı kaçakları gözle görülmez, duvarda çoğu zaman nemlenme de olmaz. Uzman bir tesisatçı çağırırsanız sorun kısa sürede tespit edilip onarılacaktır. Sıva altında da kaçak yoksa bu durumda kombi servisi çağırmanız gerekir.

 12. mustafa dedi ki:

  merhaba
  ferroli domiprojekt f24 önce su sıcaklıgı degişmiyordu.başka saglam bir kartla denedim. o kart da aynı sıkıntı var. benim kartı tekrtar taktım sıcak su hic vermiyor.ISIKLARINDA BİR ANORMALLİK GÖRULMÜYOR.KENDİ KENDİME AKIS SENSÖRÜMÜ ARIZALI DİYORUM. yARDIMCI OLURSANIZ MEMNUN KALIRIM.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mustafa Bey… Yaşadığınız soruna göre net olarak şu parçada sorun vardır gibi bir bilgi aktaramayız maalesef. Cihaz herhangi bir uyarı vermeden size bu sorunu yaşattırıyor. Bu yüzden önerimiz servis çağırmanız yönündedir. Ancak bu şekilde net bir arıza tespiti yapılarak sorun giderilebilir. Cihaza kullanıcı olarak müdahalede bulunmamalısınız.

 13. ibrahim can dedi ki:

  Ferroli konbi yeşil ışık devamlı yanıp sönüyor. Ama sıcak su ve petekler ısınmıyor. Ses geliyor çalışıyor gibi ama bir alev sesi değil.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba İbrahim Bey… Ferroli kombide yeşil ışık sürekli yanıp sönüyorsa eğer bu cihazın beklemede olduğunu belirtir. Yani çalışmaya hazır olup ateşleme yapmadığını belirtir. Ateşleme yaptığında yeşil ışık sabit bir şekilde yanar. Ancak cihaz ateşlemeye geçmiyor sanırım. Bu yüzden yeşil ışık sabit yanmak yerine cihaz bekleme yani standy-by konumunda kalıyor. Bu gibi durumlarda cihazı resetlemeli, dairede gaz olduğundan emin olmalısınız. İşlem ve kontrollerden sonra da sorunda düzelme olmuyorsa eğer servis çağırmalısınız.

 14. cengiz kamanlı dedi ki:

  pardon kombi markası FEROLİ DOMİNİK F24 markası

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Cengiz Bey… Kombide ısınan su genleşir, yani çoğalır. Özellikle de kış döneminde peteklerin de kullanılması ile birlikte kombi içindeki suyun ısınarak çoğalması sebebiyle basınç değerinde ufak tefek artışlar olabilir. Bu normal bir durumdur. Her kombi bu şekilde çalışır. Basınçta ani yükselişler oluyorsa genleşme tankının havası bitmiş olabilir, tankın membranı delik olabilir, eşanjör ya da doldurma musluğunda sorun olabilir. Fan veya hava swichi ile alakalı bir arıza durumu değildir. Cihazda tüm ledler birden yanıp sönüyorsa eğer elektronik kart arızası olabilir. Yine de arızanın net teşhisi için yerinde görülmesi gerekir.

   1. cengiz kamanlı dedi ki:

    çok teşekür ederim .bilgilerinsden dolayı. peki bir sorumdaha olaçak kombi ısıtma yaparken ilk açtıgımda uzun süre ısıtma yapıyor durması lasımken uzun süre sonra duruyor. normalden fazla ısınıyor petekler bende sıcak suyu açıp kapatarak normale döderiyorum .bence calışmasını bu neden olur .duraçak ğibi oluyor .ama durmuyor. saygılar kolay gelsin

    1. Kombi Tamircisi dedi ki:

     Rica ederiz Cengiz Bey… Peteklerde uzun süre ısınma oluyorsa ve ısı ayarladığınız derecenin üstünde oluyorsa kalorifer ısı ayar düğmesinde sorun olabilir. Düğmeler anakart potansına bağlıdır. Anakart tamiri gerekebilir. Bu arıza durumu için net bilgi vermek adına sorunu yerinde görmek gerekir.

 15. cengiz kamanlı dedi ki:

  kombi sıcaklığını artırdıkca barda artıyor,du zaman zaman yeşil ışık hızlı hızlı yanıp sönüyor, kombi üstündeki pilastik kapağı aralayınca çalışıyor,idi,,,ğenleşme tankını değiştirdim barı düzeldi fanı kompile söktüm temizledim hava sivincinide değiştirdim……ŞİMDİ zaman zaman durmuyor belirli bir süre ıstmıya devam ediyor dururğibi oluyor tekrar çalışıyor.ama arada bir yeşil ışık hızlı hızlı yanıp sönüyor,,bazende sarı ,kırmızı ışık üçü birden yanıp sönüyor.bu yuzden tam randıman alamıyorum..sıkı ne ola bilir…YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM TEŞEKKÜRLER,SAYĞILAR

Petek Yıkama