Domiproject Arıza Kodları

Domiproject Arıza Kodları hakkındaki bilgiler bu yazımızda açıklanmıştır. Domiproject Arıza Kodları hakkında sunulan bilgileri okuduğunuzda sizler de sebepler ve çözümler konusundaki bilgilere ulaşabileceksiniz. Makalemizi incelediğinizde Ferroli Domiproject model kombiler hakkındaki arızalar ve bu arızaların sebepleri ile birlikte çözümlerini de bulabileceksiniz. Domiproject model kombiniz arızaya geçtiğinde makalemizi mutlaka okuyun. Bilinçli tüketiciler yaratmak amacı ile sunduğumuz yazımız sizlere özeldir.

Domiproject Arıza Kodları

Önemli Bilgi: Makalemizde sunduğumuz bilgiler DOMIproject F24 model kombiler için geçerlidir.

Kırmızı Işık Hızlı Yanıp Sönüyor, Yeşil Işık ve Sarı Işık Yanmıyor: Brülörde ateşleme sorunu.

Çözüm: Dairede gaz olmadığı ya da cihaza gaz gelmediğini belirten arıza durumudur. Bu durumda gaz kontrolü sağlamalısınız. Dairede gaz girişlerine bakmalı (gaz vanalarını kontrol etmeli kapalı ise açmalısınız) gaz var ise cihazı resetlemelisiniz. Sorun eğer yine de devam eder ise cihazda sorun olabilir. Bu durumda servisi aramanız gerekmektedir. Cihazın elektronik kartı ile birlikte gaz valfinde sorun olabilir. Bunun yanı sıra iyonizasyon ve ateşleme elektrotlarında sorun da olabilir. Bu durum karşısında mutlaka servis desteği almanız gerekmektedir.

Yeşil Işık Yanmıyor, Sarı Işık Yanıyor ve Kırmızı Işık Hızlı Yanıp Sönüyor: Aşırı ısınma sorunu.

Çözüm: Cihaz su sıcaklığında ani artış olduğunu ve cihazın aşırı ısınma sorunu sebebi ile bloke olduğunu belirtir. Bu durumda cihazınızın basıncına bakın, düşük ise su basın. Petek konumunda sorun yaşandı ise petek vanalarına bakın, kapalı ise açın. Son olarak kombiyi resetleyin. Sonuç değişmiyorsa eğer; üç yollu vana arızalı olabilir, ana eşanjörde sorun olabilir, tesisat tıkalı olabilir, kalorifer filtresi tıkalı olabilir veya pompa sıkışmış olabilir. Net teşhis ve çözüm için servis yardımı alınız.

Yeşil Işık Yanıyor, Sarı ve Kırmızı Işık Yanmıyor: Brülör kapalıyken alev devam ediyor.

Çözüm: İyonizasyon sorunu olarak adlandırdığımız arıza durumudur. Bu durumda birkaç kez resetleme işlemi uygulamalısınız. Reset sonrasında da sorun düzelmiyor ise servis yardımı almalısınız. İyonizasyon elektrodunda, anakartta ya da gaz armatöründe sorun olabilir. Net teşhis ve müdahale adına servisi arayın.

Yeşil Işık Hızlı Yanıp Sönüyor, Sarı ve Kırmızı Işık Yanmıyor: Hava akış sorunu.

Çözüm: Bu durumda hava basınç swichi kontağı kapalı diyebiliriz. Yani prosestat kontağı kapatmıyor, fan veya anakartta sorun var diyebiliriz. Bu yoğuşmalı ve hermetik tip kombilerde karşılaşılan sorundur. Bacalı tip kombilerde bacanın tıkanması, bacanın yerinden çıkması veya baca sensörü arızası durumları söz konusu olabilir. Kullanıcı olarak cihaza müdahale etmemeli mutlaka servis yardımı almalısınız.

Sarı Işık Hızlı Yanıp Sönüyor, Yeşil ve Kırmızı Işık Yanmıyor: Düşük su basınç uyarısı.

Çözüm: Bu durumda cihazın suyunun az olduğunu ve düşük su basıncı ile çalışmayacağını anlayabiliriz. Böyle bir durumda cihaz zaten verim sağlamayacaktır. Cihaza su basmanız gerekmektedir. Domiproject kombide sağ alt tarafta mavi uzun bir parça göreceksiniz. Parça doldurma musluğudur ve sağa çevirdiğinizde açılır. Açıldığı zaman su sesi gelir. Panel üzerindeki ledler düzelene kadar işlemi devam ettirin. Sorun düzeldiğinde doldurma musluğunu sola çevirerek kapatın. İşlemi yapamadıysanız servisi arayın.

Sarı ve Kırmızı Işık Hızlı Yanıp Sönüyor,Yeşil Işık Yanmıyor: Çıkış sensör sorunu.

Çözüm: Kombide böyle bir sorun yaşanıyor ise kalorifer sensör arızası var demektir. Kablolarda kopukluk veya kısa devre var ise ayrıca borularda nemlenme var ise yine bu sorun yaşanabilir. Kesin olarak sorunun tespiti ve müdahalesi için mutlaka sizlerin Ferroli Kombi Servisi’ni aramanız gerekmektedir.

Yeşil ve Sarı Işık Hızlı Yanıp Sönüyor, Kırmızı Işık Yanmıyor: Sıcak su sensör sorunu.

Çözüm: Bu durumda kesinlikle sıcak su elde edemezsiniz. Veya kombi suyu beklediğiniz şekilde ısıtmaz. Sıcak su sensöründe, sensör kablolarında sorun olabilir. Bunun yanı sıra sensör borularında nemlenme olabilir. Tespit ve müdahale için servisi arayın.

Yeşil Işık Yanmıyor, Sarı ve Kırmızı Işık Hızlı Yanıp Sönüyor: Eşanjör korumasının devrede olduğunu belirtir.

Çözüm: Bu durumda sirkülasyon sağlanmıyor veya sistem hava yapmış diyebiliriz. Eşanjör bu sebeple korumaya geçmiş. Sistem kontrol edilir. Hava yapmış ise havası alınır. Pompada sorun var ise değişimi veya tamiri ile sorun çözümlenir. Mutlaka uzman yardımı alınız.

Domiproject Arıza Kodları ile alakalı merak edilenleri sizler için sunduk. Yazımızı okudunuz ve Domiproject Arıza Kodları hakkında anlamadığınız bir şey olur ise bizlere ulaşabilirsiniz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?