Ferroli Domicompact Arıza Kodları

Ferroli Domicompact Hata Kodları

Sayfamızda sunacağımız arıza kodları Domicompact F 24D-F30D / Domicompact F 24-F30 ve Domicompact F 24B-F30B model kombiler için geçerlidir.

 1. F1 Arızası Brülörde ateşleme yok.
 • Çözüm Kullanıcı olarak önce gaz kontrolü sağlayın. Dairenizdeki gaz girişlerini (gaz vanalarını) kontrol edin. Gaz vanalarının hepsi açık durumda olmalıdır. Kapalı ise açın. Sonuç aynı ise cihazı birkaç kez resetleyin. Resetleme sonrasında da eğer düzelme durumu olmuyor ise; elektronik kart, gaz grubu, iyonizasyon ve ateşleme çubuklarında sorun olabilir. Mutlaka Ferroli Servisi yardımı almalısınız.

 1. F2 Arızası  Brülörde yanma olmamasına rağmen alev var.
 • Çözüm  Bu sorunun en temel sebeplerinden biri elektronik kart arızasıdır. Diğer muhtemel sebep ise iyonizasyon elektrodu sorunudur. Bunun yanı sıra sorun gaz grubu ile alakalı da olabilmektedir. Önce birkaç resetleme işlemi deneyin. Sonuç alamıyorsanız mutlaka servis yardımı almalısınız.
 1. F3 Arızası  Emniyet termostat sorunudur.
 • Çözüm Bu gibi durumlarda önce kombi altında bulunan kalorifer tesisat vanalarını kontrol etmenizi öneriyoruz. Vanaları kapalı görürseniz eğer mutlaka açın. Dairede en az 3 petek vanasının açık olduğundan emin olun. Sorun hala devam etmekte ise resetleme işlemi uygulayabilirsiniz. Arıza durumunda yine bir düzelme olmaz ise; tesisatta hava olabilir, pompa sıkışmış olabilir, üç yollu vana konum değiştiriyordur, üç yollu vana ortada bir yerde kalıyordur, sensör arızalı olabilir, kart arızalı olabilir, kalorifer filtresi tıkalıdır ya da ana eşanjör kireçlenmiş veya tıkanmış olabilir. Birçok sebep sıralanacağı için soruna yerinde müdahale etmek gerekir. Mutlaka servisi arayınız.
 1. F5 Arızası Hava basınç anahtarı sorunudur.
 • Çözüm Bacanın yerinden çıktığı durumlarda, fan, prosestat ya da elektronik kart gibi önemli parçaların arızalandığı durumlarda bu sorun karşımıza çıkabilmektedir. Kullanıcı olarak bu arıza durumunda yapabileceğiniz bir uygulama ya da işlem bulunmaz. Arızanın onarılması ve sorunun çözümlenmesi adına Ferroli Servisi’nden yardım almanız gerekmektedir.
 1. F7 Arızası Kalorifer sensörü sorunudur.
 • Çözüm Böyle bir hata kodu aldığınızda kaloriferleriniz ya hiç ısıtmaz ya da beklediğiniz sıcaklıkta olmaz. Bu arıza durumunda kalorifer ısı algılayıcı sensörde yani ntc dediğimiz parçada sorun var demektir. Bu parçanın arızalı olması dışında; kablolarda kısa devre ya da kopma da söz konusu olabilir. Borularda nemlenme durumu olabilir. Yardımları servis ekiplerinden almalısınız.
 1. F9 Arızası Sıcak su sensör sorunudur.
 • Çözüm Bu durumda kullanıcı olarak sıcak su sorunu yaşarsınız. Su ya hiç sıcak akmaz ya da ara sıra soğumaya geçer. Çünkü sıcak su algılayıcı sensör adını verdiğimiz ntc de oluşan arızayı belirtir. Ntc nin yanı sıra kablolarda kısa devre ya da kopma, borularda nemlenme olduğu zaman da bu sorun yaşanabilir. Teknik açıdan yardım amacı ile servisi aramalısınız.
 1. F37 Arızası Düşük sistem basınç sorunudur.
 • Çözüm Domicompact model kombilerin genelinde karşılaşılan sık arızalardan biridir. Sistem su ile çalıştığından su azaldığında bu sorun yaşanabilmektedir. Domicompact model kombinin sol alt tarafında siyah doldurma musluğu olduğunu göreceksiniz. Sola doğru çevirin ve açın. Kombiden su sesi gelecek ve paneldeki göstergeyi (basınç göstergesini) takip ederseniz eğer yükselme olduğunu göreceksiniz. Bu şekilde basıncı 1 ile 2 arasına gelecek şekilde ayarlayın. İdeal konuma geldiğinde ekrandaki F37 hata kodu silinecektir. Cihaz çalışmaya devam edecektir. Düzelme olmaz ise resertleme işlemi yapın. Yine de sonuç alamadıysanız veya işlemi yapamadıysanız Ferroli Servisi yardımı almalısınız.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (15 Yorum)

 1. Aziz Apaydın dedi ki:

  Ana Eşanjör delinmiş.Fiyatı ve tamiri toplam ne olur.Bildirirseniz sevinirim.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Aziz Bey… Bize 0850 811 88 22 numaralı hattımızdan ulaşırsanız, yardımcı olmaya çalışırız.

 2. Levent Oğuz dedi ki:

  Merhaba levent ben kombi sadece sıcak su kullanımı için devredeyken yani peteklere kapalı ama yeşil ışık yine çalışıyormuş gibi yanıp yanıp sönüyor.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Levent Bey… Kombide bir talep olduğu sürece yani sıcak su musluğu açık olduğu sürece veya petekler devrede olduğu sürece yeşil ledin yanması veya yanıp sönmesi normaldir. Ancak petek devresi kapalı ve sıcak su musluğu da açık olmadığı halde cihaz çalışıyormuş gibi devreye giriyor, ses yapıyorsa sensör, kart gibi birçok parçanın kontrol edilmesi gerekiyor.

Petek Yıkama