Ferroli Domicompact Arıza Kodları

Ferroli Domicompact Hata Kodları

Sayfamızda sunacağımız arıza kodları Domicompact F 24D-F30D / Domicompact F 24-F30 ve Domicompact F 24B-F30B model kombiler için geçerlidir.

 1. F1 Arızası Brülörde ateşleme yok.
 • Çözüm Kullanıcı olarak önce gaz kontrolü sağlayın. Dairenizdeki gaz girişlerini (gaz vanalarını) kontrol edin. Gaz vanalarının hepsi açık durumda olmalıdır. Kapalı ise açın. Sonuç aynı ise cihazı birkaç kez resetleyin. Resetleme sonrasında da eğer düzelme durumu olmuyor ise; elektronik kart, gaz grubu, iyonizasyon ve ateşleme çubuklarında sorun olabilir. Mutlaka Ferroli Servisi yardımı almalısınız.

 1. F2 Arızası  Brülörde yanma olmamasına rağmen alev var.
 • Çözüm  Bu sorunun en temel sebeplerinden biri elektronik kart arızasıdır. Diğer muhtemel sebep ise iyonizasyon elektrodu sorunudur. Bunun yanı sıra sorun gaz grubu ile alakalı da olabilmektedir. Önce birkaç resetleme işlemi deneyin. Sonuç alamıyorsanız mutlaka servis yardımı almalısınız.
 1. F3 Arızası  Emniyet termostat sorunudur.
 • Çözüm Bu gibi durumlarda önce kombi altında bulunan kalorifer tesisat vanalarını kontrol etmenizi öneriyoruz. Vanaları kapalı görürseniz eğer mutlaka açın. Dairede en az 3 petek vanasının açık olduğundan emin olun. Sorun hala devam etmekte ise resetleme işlemi uygulayabilirsiniz. Arıza durumunda yine bir düzelme olmaz ise; tesisatta hava olabilir, pompa sıkışmış olabilir, üç yollu vana konum değiştiriyordur, üç yollu vana ortada bir yerde kalıyordur, sensör arızalı olabilir, kart arızalı olabilir, kalorifer filtresi tıkalıdır ya da ana eşanjör kireçlenmiş veya tıkanmış olabilir. Birçok sebep sıralanacağı için soruna yerinde müdahale etmek gerekir. Mutlaka servisi arayınız.
 1. F5 Arızası Hava basınç anahtarı sorunudur.
 • Çözüm Bacanın yerinden çıktığı durumlarda, fan, prosestat ya da elektronik kart gibi önemli parçaların arızalandığı durumlarda bu sorun karşımıza çıkabilmektedir. Kullanıcı olarak bu arıza durumunda yapabileceğiniz bir uygulama ya da işlem bulunmaz. Arızanın onarılması ve sorunun çözümlenmesi adına Ferroli Servisi’nden yardım almanız gerekmektedir.
 1. F7 Arızası Kalorifer sensörü sorunudur.
 • Çözüm Böyle bir hata kodu aldığınızda kaloriferleriniz ya hiç ısıtmaz ya da beklediğiniz sıcaklıkta olmaz. Bu arıza durumunda kalorifer ısı algılayıcı sensörde yani ntc dediğimiz parçada sorun var demektir. Bu parçanın arızalı olması dışında; kablolarda kısa devre ya da kopma da söz konusu olabilir. Borularda nemlenme durumu olabilir. Yardımları servis ekiplerinden almalısınız.
 1. F9 Arızası Sıcak su sensör sorunudur.
 • Çözüm Bu durumda kullanıcı olarak sıcak su sorunu yaşarsınız. Su ya hiç sıcak akmaz ya da ara sıra soğumaya geçer. Çünkü sıcak su algılayıcı sensör adını verdiğimiz ntc de oluşan arızayı belirtir. Ntc nin yanı sıra kablolarda kısa devre ya da kopma, borularda nemlenme olduğu zaman da bu sorun yaşanabilir. Teknik açıdan yardım amacı ile servisi aramalısınız.
 1. F37 Arızası Düşük sistem basınç sorunudur.
 • Çözüm Domicompact model kombilerin genelinde karşılaşılan sık arızalardan biridir. Sistem su ile çalıştığından su azaldığında bu sorun yaşanabilmektedir. Domicompact model kombinin sol alt tarafında siyah doldurma musluğu olduğunu göreceksiniz. Sola doğru çevirin ve açın. Kombiden su sesi gelecek ve paneldeki göstergeyi (basınç göstergesini) takip ederseniz eğer yükselme olduğunu göreceksiniz. Bu şekilde basıncı 1 ile 2 arasına gelecek şekilde ayarlayın. İdeal konuma geldiğinde ekrandaki F37 hata kodu silinecektir. Cihaz çalışmaya devam edecektir. Düzelme olmaz ise resertleme işlemi yapın. Yine de sonuç alamadıysanız veya işlemi yapamadıysanız Ferroli Servisi yardımı almalısınız.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (9 Yorum)

 1. Sinan Evren Yıldız dedi ki:

  Merhabalar
  Ferolli Domina C24 kombim var sıcak su ve petekler ısınıyo ışıkları yanıyor ama ne ateşleme yapıyor nede ateşleme hata kırmızı ışığı yanıyor neden acaba yarımcı olursanız sevinirim.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Sinan Bey… Kombi ateşleme yapmasa sıcak su da vermez petekleri de ısıtmaz. Kombideki ateşleme; brülörde alev oluşması yani yanma olması demektir. Bu yanma olmasa, alev oluşmasa kombi suyu ısıtamaz, aynı şekilde petekleri de ısıtamaz. Yani kombiniz ateşleme yapıyor. Ben yaşadığınız sorunu anlamadım. Ateşleme yapan ve çalışan bir kombi neden kırmızı ışık uyarısı versin ki ya da neden hataya düşsün ki?

 2. Emre dedi ki:

  Merhaba su basıncı 2-2.5 arası değişkenlik gösteriyor aceba bu basıncı nasıl düşürebilirim veya düşürmeme gerek varmıdır.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Emre Bey… Basınç kendi kendine yükseliyorsa öncelikle bu bir sorundur. Bu durum için servis yardımı almanız gerekir. Ancak basınç değeri 2.0 iken en fazla 2.5 bara kadar çıkıyorsa daha da yükselmiyorsa ayrıca bu yükseltme işlevini de haftada bir kez yapıyorsa bu bir sorun değildir. Cihazı bu şekilde kullanmanızın bir sakıncası da yoktur. Yine de basıncı düşürmek isterseniz kombiye en yakın peteğin üst yan kısmını açarak su alabilirsiniz. Basınç bu şekilde düşecektir.

   1. Emre dedi ki:

    İlginiz için teşekkürler

 3. Kamer Gülcan dedi ki:

  Iyi günler kombimde F 1 arızası bulunmakta reset yaptım ama sıkıntı çözülmedi. Evdeki ısınma şuan yok o yüzden teknik servis gelene kadar ne yapmam gerekir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Kamer Bey… Ferroli Domicompact model kombilerde F1 gaz yokluğu arızasıdır. Öncelikle dairenizde gaz olduğundan emin olmanızda fayda var. Gaz vanalarını kontrol ederek dairenizde gaz kesintisi olmadığından emin olun. Kombiye gelen gaz vanasını da kontrol edip açık durumda olduğundan emin olun. Kombiyi sorun düzelmediği sürece 3 kez arka arkaya resetleyin. Yine de arıza durumunda düzelme olmuyorsa yapabileceğiniz başka bir işlem yok maalesef. Servisi beklemeniz gerekir.

 4. Bahar dedi ki:

  Çeşmeler sıcak su verdiğinde turuncu led ve kırmızı led yanıp sönüyor bu neden olabilir.peteklerde sorun yok ısınıyor.Ayrıca banyo da ilk açıldığında ısıtıyor sonra su soğuyor.ve yine turuncu ve kırmızı ledler yanıp sönüyor.Ne yapmalıyım?

  1. k.tamircisi dedi ki:

   Merhaba Bahar Hanım… Ferroli kombinizde turuncu ve kırmızı ledinin yanıp sönmesi aşırı ısınma sorunudur. Yani cihaz içindeki suyun sıcaklığı maksimum değeri geçtiğinde cihaz bu arızaya geçer. Dairenizde en az 3 petek vanası mutlaka açık olsun, petekler kullanılır durumda olsun. Cihazın su basıncına bakın 1 barın altını gösteriyorsa su basarak basınç değerini 1,5 bara kadar çıkarın. Cihazı son olarak resetleyin. Ancak arıza durumunda düzelme olmuyorsa servis yardımı almanız gerekir. Birçok parçada sorun olabilme ihtimali vardır.

Petek Yıkama