İmmergas Eolo/Nike Star Kombi Kullanımı

İmmergas Eolo/Nike Star Kombi Nasıl Kullanılır?

Önemli Bilgi: Makalemizde yer alan bilgiler İmmergas Eolo Star hermetik, İmmergas Nike Star bacalı kombiler için geçerlidir.

İmmergas Eolo/Nike Star Kombi Kullanımı

 1. 1 numaralı düğme
 2. Reset düğmesi
 3. 2 numaralı düğme
 4. Yaz-kış konum seçme / açma-kapama düğmesi
 5. 3 numaralı düğme
 6. Kullanım suyu (sıcak su) sıcaklık artırma düğmesi (+)
 7. 4 numaralı düğme
 8. Kullanım suyu (sıcak su) sıcaklık azaltma düğmesi (-)
 9. 5 numaralı düğme
 10. Kalorifer suyu sıcaklık artırma düğmesi (+)
 11. 6 numaralı düğme
 12. Kalorifer suyu sıcaklık azaltma düğmesi (-)
 13. 7 numaralı gösterge
 14. Manometre (kalorifer devresi basınç göstergesi)

Kombiyi Sadece Sıcak Suda (Yaz Konumunda) Kullanma

2 numaralı konum seçme düğmesine ekranda “şemsiye” simgesini görene kadar bastığınızda kombi sadece sıcak su verecektir. Daha sonrasında 3 ve 4 numaralı düğmeler ile sıcaklık derecesi belirlemeniz gerekir. 3 (+) düğmesi ile sıcak su ayarını artırabilir 4 (-) düğmesi ile sıcak su ayarını düşürebilirsiniz. Düğmeleri kullandığınız zaman ekranda ayarladığınız sıcak su derecesi kısa süreliğine görüntülenir.

Kombiyi Kış Konumunda Kullanma

Hem sıcak su alabileceğiniz hem de petekler ile ısınabileceğiniz konumdur. Bu konumu ayarlamak için 2 numaralı konum seçme düğmesine ekranda musluk ve petek simgesi belirene kadar arka arkaya basmalısınız. Ekranda musluk ve petek simgesi belirdiğinde artık kalorifer sıcaklık derecesini belirlemeniz gerekir. Bu ayarı da 5 ve 6 numaralı düğmeleri kullanarak yapabilirsiniz. 5 (+) düğmesi ile kalorifer ayarını yükseltebilir 6 (-) düğmesi ile kalorifer ayarını düşürebilirsiniz. Beklentinize göre istediğiniz ayarı seçebilirsiniz. Düğmeleri kullandıkça ekranda kalorifer sıcaklık derecesi görüntülenir.

Kombiyi Resetleme

İmmergas Eolo/Nike Star Kombi Kullanımı sırasında ekranda arıza kodu belirdiği zaman 1 numaralı “reset” düğmesine bir kez basmanız yeterlidir. Cihazı arızadan çıkarabilmek için servis öncesi kullanmanız gereken bir düğmedir. Arıza durumunda sorun düzelmediği sürece max. 3 resetleme işlemi uygulamalısınız. Uygulama sonrası sorun düzelmezse İmmerhas Eolo Star model kombiler için İmmergas Eolo Star arıza kodları linkini tıklayarak bilgi alabilirsiniz. İmmergas Nike Star model kombiler için İmmergas Nike Star arıza kodları linkini tıklayarak bilgiler alabilirsiniz.

Oda Termostatı Seçimi

Bu modelle uyumlu oda termostatları:

 1. CRD kablo bağlantılı oda termostatı
 2. Mini CRD kablo bağlantılı oda termostatıdır.

Manometre

Kalorifer devresi basınç göstergesidir. 1 den başlayarak 4 bara kadar sıralanmıştır. Bar değeri 1 in altına düştüğünde kombiye su basmanız gerekir. 2,5-3 barın üzerine çıkarsa fazla suyu tahliye etmeniz gerekir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (80 Yorum)

 1. Ahmet dedi ki:

  Bende immer haz eolo star kombi var mesela kombi 2.5 dakka 3 dakka yaniyor 3 dakka gbi beklemede duruyor ve daha sonra bir alewleme meydana geliyor 10 saniye yanmadan maxsimum degerde bir alew verip kapatiyor 3 dakkaya yakin bekliyor gene aynk sekil maxaimum degerde bir alew veriyor 10 dakka oldugunda yanmasi gerektigi sure yaniyor bu sekil devam ediyor bu kombilerin kendine has yanma özelligimi yoksa bir sorunmu var bir com kombi kullandim bu markada bu tur tepmi gordum bunun bir alt modelide bu sekilde yaniyor bu ara ara yanmalari engellemek icin bir ayari varmi acaba kart uzerinde

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ahmet Bey… Kombiler aslında sürekli ateşleme yapmaz. Sadece ateşleme denemesi yapar. İyonizasyon elektrodu, gaz valfi veya elektronik kartta yaşanan arıza bu tip bir soruna yol açabilir. Net teşhis için cihazın yerinde incelenmesi gerekir.

 2. İsim Soyisim dedi ki:

  Merhaba, eola star kombime oda termostatı bağladım. Termostatın çalışmasında problem yok, sıcaklığı kontrol edebiliyoruz. Fakat uzun bir süre dinlenme durumunda kaldıysa yani (derece uzun süre düşmemişse) kombideki su basıncı düşüyor. Termostat kombiyi ateşliyor ama su basıncı düştüğünden devreye giremiyor. Ben bunu termostattan sonra yaşamaya başladım. Nasıl çözebiliriz? Örneğin gündüz 21’e ayarlıyken gece 19 olmasını sabaha doğru çalışmasını istiyorum. Termostat kontrolü bunu sağlıyor ama su basınç probleminden dolayı devreye giremiyor.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba… Oda termostatının kombi tesisat basıncı ile alakası olmaz. Basınç düşme durumunda; tesisatta, kombide veya borularda su kaçağına bakılır. Su kaçağı yoksa eğer sorun kombide veya sıva altında olabilir. Kombiye bakım gerekebilir, tankın havası bitmiş olabilir, tank delik-patlak olabilir, eşanjör kireçlenmesi olabilir veya dediğimiz gibi sıva altı tesisat kaçağı olabilir. Bu incelemeyi yerinde yapmamız gerekiyor.

Petek Yıkama