İmmergas Eolo Mini Kombi Kullanımı

İmmergas Eolo Mini Kombi Nasıl Kullanılır?

İmmergas Eolo Mini Kombi Kullanımı

 1. 1 numaralı buton
 2. Reset butonu
 3. 2 numaralı buton
 4. Açma-kapama / konum seçme butonu
 5. 3 numaralı düğme
 6. Sıcak su ayarını artırma (+)
 7. 4 numaralı düğme
 8. Sıcak su ayarını düşürme (-)
 9. 5 numaralı düğme
 10. Kalorifer ayarını artırma (+)
 11. 6 numaralı düğme
 12. Kalorifer ayarını düşürme (-)

Eolo Mini Kombiyi Yaz Konumunda Çalıştırma

2 numaralı düğmeyi kullanarak öncelikle konum seçmelisiniz. Kombi yaz konumunda yani sadece sıcak su konumunda olmalıdır. Düğmeye ekranda “şemsiye” resmi görünene kadar basın. Bu simge kombide yaz konumunu ifade etmektedir. Bu konuma geçildiğinde sıcak su ayarı belirlemeniz gerekir. Bu işlemi de 3 ve 4 numaralı düğmeler ile yapabilirsiniz. 3 (+) sıcak su derecesini artırma 4 (-) sıcak su derecesini düşürmenize yardımcı olur. Ekranda ise ayarladığınız sıcak su derecesi görüntülenecektir. Beklentinize göre sıcaklık ayarlaması yapabilirsiniz.

Eolo Mini Kombiyi Kış Konumunda Çalıştırma

2 numaralı konum seçme butonuna ekranda “kardan adam” resmi görünene kadar basmalısınız. Bu kış konumunu ifade eder. Yani kombi hem petek hem de sıcak su konumunda aktif olur. Kış konumuna aldığınızda kalorifer sıcaklık ayarı yapmanız gerekir. Bunun için de 5 ve 6 numaralı düğmeleri kullanabilirsiniz. 5 (+) düğmesi kalorifer sıcaklığını artırır, 6 (-) düğmesi kalorifer sıcaklığını düşürür. Ekranda ayarladığınız sıcaklık derecesi görüntülenir. Beklentiniz olan ısıtma ayarını bu şekilde belirleyebilirsiniz.

Eolo Mini Kombiyi Resetleme

İmmergas Eolo Mini Kombi Kullanımı sırasında 1 numaralı “RESET” butona bir kez basmanız halinde cihazı resetlemiş olursunuz. Resetleme işlemi yalnızca ekranda hata kodu belirdiğinde yapılmalıdır. Arızada düzelme olmadığı sürece en fazla 3 kez yapılmalıdır. 3 resetleme işleminden sonra arıza düzelmezse İmmergas Eolo Mini arıza kodları linkini tıklayarak arızanın sebeplerini öğrenebilir ve çözüm için önerileri inceleyebilirsiniz.

*** Eolo Mini model kombilerde ekran LED ışığı bazı durumlara göre değişmektedir.

 • Ekran LED ışığı yeşil ise; normal çalışmadır.
 • Ekran LED ışığı turuncu ise; resetlenecek arıza durumudur. Cihaza 1 numaralı reset butonu ile reset atmalısınız.
 • Ekran LED ışığı kırmızı ise; ikaz durumudur. Cihazı resetlemeden ve müdahale etmeden servis çağırmalısınız.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (4 Yorum)

 1. Sinan Şahin dedi ki:

  Kombiyi yaz konumuna almama rağmen halen peteklerde ısınma oluyor kombi arzalımı

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Sinan Bey… Kombiye yakın durumda olan birkaç peteğin ısınması normaldir. Çünkü kombi içinde bulunan su sıcaklığı yükseldiğinde kendine zarar vermemek için sıcak olan suyu tesisata gönderir. Dolayısı ile özellikle de uzun süre sıcak su kullanımlarında kombiye yakın bir ya da birkaç petekte ısı durumu olabilir. Bu geçici bir durum olmakla birlikte tüm peteklerin ısınması durumu bir arızayı ifade eder. Üç yollu vana, anakart veya ntc sensörden kaynaklanan bir arıza yaşanıyor olabilir.

 2. Ayşe Erdi dedi ki:

  Merhaba, immergas eola mini 24 kombi kullanıyoruz kışlık kullanımda en düşük derece 38 bunu daha aşağıya indirmek mümkün mü ? Şimdiden tşk ederim🙋🏼‍♀️

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ayşe Hanım… Kombilerin minimum maksimum sıcaklık değeri fabrika çıkışlıdır. Düzeltme veya bir değişiklik yapılamıyor maalesef.

Petek Yıkama