Baymak Eco5 24 Fi Kombi Kullanımı

Baymak Eco5 24 Fi Kombi Nasıl Kullanılır?

Baymak Eco5 24 Fi Kombi Kullanımı

 1. Sol tarafta bulunan düğme
 2. Kullanım suyu ayar/yaz konumu iptal/servis bilgi düğmesi
 3. Sağ tarafta bulunan düğme
 4. Kalorifer ayar/yaz konumu/açma-kapama/reset düğmesi

Kombiyi Yaz Konumunda Çalıştırma

Kombiyi yaz konumuna almak için sağ tarafta bulunan kalorifer simgeli düğmeyi “güneş simgesi” ne getirmeniz gerekir. Güneş simgesi yaz konumunu ifade etmektedir. Kombi yaz konumunda yalnızca sıcak su beklentinizi karşılar. Petek devresini kapatır.

Sıcak Su Ayarı Nasıl Yapılır?

Sıcak su ayarı yapmak için sol tarafta bulunan musluk simgeli düğmeyi sağa doğru çevirmelisiniz. Ayarladığınız ısı derecesini ekranda görebilirsiniz. Düğmeyi sağa çevirdiğinizde ayar yükselir, sola çevirdiğinizde ayar düşer. Ayarlama yaptıktan sonra set edilen (ayarlanan) sıcaklık birkaç saniyeliğine ekranda belirir. Sonrasında ekranda beliren çıkış suyu sıcaklık değeridir.

Sıcak suda ısı ayarı min. 35°C dir. Max. 60°C dir.

Kombiyi Kış Konumunda Çalıştırma

Kış modu hem peteklerin hem de sıcak suyun devrede olduğu konumdur. Kombiyi kış konumuna almak için sağ taraftaki petek simgeli düğmeyi sağa çevirmeniz yeterlidir. Kış modunda kombi aynı anda sıcak su ve ısınma beklentisini karşılamaz. Yani sıcak su musluğunu kullanım için açtığınızda sıcak su verir ancak petek konumunu kapatır. Sıcak su musluğunu kapattığınız zaman da petek konumu yeniden devreye girer ve petekler ısınmaya devam eder.

Kalorifer Ayarı Nasıl Yapılır?

Kalorifer simgeli düğmeyi sağa çevirdiğinizde ısı ayarlaması yapmış olursunuz. Küçük ekranda ayarladığınız sıcaklık derecesini gözlemleyebilirsiniz. Ekrandaki derece siz düğmeyi kullandıkça düşer veya yükselir. Düğmeyle ayarı bıraktığınız an ekranda birkaç saniye sonrasında çıkış suyu sıcaklık derecesi görüntülenecektir. Beklentinize göre kalorifer simgeli düğmeyi kullanarak ısı ayarını düşürebilir veya yükseltebilirsiniz.

Kalorifer konumunda ısı ayarı min. 30°C dir. Max. 85°C dir.

Kombiyi Sadece Isınmada Kullanma

Yani sıcak su iptal konumudur. Sıcak su kullanımını iptal edip kombiyi yalnızca ısınmada kullanmak isterseniz eğer sol tarafta bulunan musluk simgeli düğmesi “musluk üzerine / işareti” konumuna getirin. Bu konumda sıcak su talebi kapanır yani iptal edilir. Kombi de sadece ısınma konumunda çalışır. Tabi ısınma modu için de sağ tarafta bulunan kalorifer simgeli düğmeyi sağa çevirerek ısı ayarlaması yapmanız gerekir. Ekranda ayarladığınız ısınma derecesini görebilirsiniz.

Eco5 24 Fi Kombiyi Resetleme

Baymak Eco5 24 Fi Kombi Kullanımı sırasında ekranda “A” veya “E” harfi bulunan arıza kodları belirdiğinde cihaz arızaya geçmiş demektir. Beliren her bir arıza kodunun farklı açıklaması vardır. Açıklamaya göre resetleme uygulaması gerekiyorsa eğer sağ tarafta bulunan kalorifer simgeli düğmeyi off/reset yazan konuma getirin. Birkaç saniye sonra yeniden önceki çalışma konumuna getirin. Arıza devam ederse işlemi birkaç defa tekrar edin. Sorun düzelmezse eğer Baymak Eco5 24 Fi Arıza Kodları linkini tıklayabilirsiniz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (42 Yorum)

 1. Volkan Gülmez dedi ki:

  Kombi üzerindeki tüm göstergeler yanıp sönüyor. Kombi ne sıcak su veriyor ne de evi ısıtıyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Volkan Bey… Cihazın muhtemelen ana kartında sorun var. Cihazı en fazla üç kez resetleyin. Herhangi bir düzelme olmazsa kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir şey yok. Teknik yardım almalısınız.

 2. Gökhan tuncay dedi ki:

  Yeni aldığımız evin combisi baymak eco 5.ocak ayındayız, eve taşınmadık kombinin donmaması için hangi ayarda bırakmalıyım.Ben en sola kadar çevirip bırakıyorum.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Gökhan Bey… Kalorifer konumunda en düşük ayarda bırakabilirsiniz.

 3. Veysel Özdemir dedi ki:

  Baymak eco5 kullanmaktayım. Bu kombi sayesinde kombi ustası oldum. Çok yakan az kaçan berbat bir kombi.
  Baymak kadar kötü bir ürün yok sakın evinize sokmayın.
  Evim ara kat + ısı yalıtımlı + Pimapen var. Günlük 16-20 M3 yakıyor.
  Komşularımın 2 katı bazılarına göre 3 katı fazla fatura ödüyorum.
  Baymak mı ? Adını bile duymak istemiyorum

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Veysel Bey… Her marka modelden memnun kalan müşterilerimiz de oluyor, mağduriyeti yaşayan müşterilerimiz de oluyor. Deneyimlerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz.

Petek Yıkama