Baymak Eco 3 Compact-Falke HC Kombi Kullanımı

Baymak Eco 3 Compact-Falke HC Kombi Nasıl Kullanılır?

Önemli Bilgi: Sayfamızda Baymak Eco 3 Compact 24 Fi ve Baymak Falke HC/BC model kombilerin kullanım kılavuzu bilgileri yer almaktadır.

Baymak Eco 3 Compact-Falke HC Kombi Kullanımı

 1. 1 numaralı düğme
 2. Sıcak su ısı ayar düğmesi
 3. 2 numaralı düğme
 4. Kalorifer ısı ayar düğmesi
 5. 3 numara
 6. Ekran (arıza kodu, sıcaklık gösterimi)
 7. 4 numaralı düğme
 8. Açma-kapama/yaz-kış modu seçim/reset düğmesi

Ekranda Beliren Göstergelerin Anlamları

 • Petek sembolü: Isıtma konumunda çalışma
 • Musluk sembolü: Sıcak su konumunda çalışma
 • Alev sembolü: Brülör devrede
 • Alev üzerine x işaretli sembol: Brülör devre dışı
 • Üçgen içinde ! işaretli sembol: Jenerik hata
 • R sembolü: Reset gerektiren arıza durumu
 • Kap içinde aşağı doğru ok sembolü: Düşük su basıncı sorunu

Kombiyi Yaz Konumunda Çalıştırma

4 numarası ile ifade ettiğimiz konum seçme düğmesini sağ tarafta yer alan “güneş sembolü” bölümüne getirin. Kombi bu konumda iken sadece sıcak su verir. Petek devresini kapatır.

Sıcak Su Ayarını Yapmak

 • 1 numarası ile ifade ettiğimiz musluk sembollü düğmeyi sağa doğru çevirin. Sağa çevirdiğinizde ısı derecesi yükselir. Sola çevirdiğinizde ısı derecesi düşer. Beklentinize göre ısı ayarlaması yapabilirsiniz. Ayrıca ekranda ayarladığınız sıcak su derecesi de görüntülenir. Bir süre sonra çıkış suyu sıcaklık derecesi belirir.

Kombiyi Kış Konumunda Çalıştırma

4 numaralı konum seçme düğmesini sol tarafa doğru “kar sembolü” bölümüne getirin. Bu şekilde kış moduna geçmiş olursunuz. Kış modunda kombi ısınma ve sıcak su talebinizi karşılar. Öncelik sıcak su konumudur. Bu yüzden kombi siz sıcak su musluğunu açtığınız zaman sıcak su beklentinizi karşılarken petek konumunu kapatır. Sıcak su musluğunu kapattığınız anda petek konumu devreye girer.

Kalorifer Isı Ayarını Yapmak

 • 2 numarası ile ifade ettiğimiz kalorifer sembollü düğmeyi sağa çevirerek ısı ayarlaması yapabilirsiniz. Düğme sağa çevrildiğinde ısı ayarı yükselir, sola çevrildiğinde ısı ayarı düşer. Düğmeyi çevirdiğinizde ekranda ayarladığınız dereceyi görebilirsiniz. Beklentinize bağlı ısı ayarı seçtikten sonra düğme hareketi birkaç saniyeliğine durur ise ekranda çıkış suyu sıcaklık derecesi belirir. Kaloriferleriniz kısa sürede ısınmaya başlar.

Kombiyi Resetleme

Baymak Eco 3 Compact-Falke HC Kombi Kullanımı sırasında kombi arızaya geçtiği zaman ekranda “E” harfi ile başlayan ve yanında 2 rakam bulunan arıza kodu belirir. Bu gibi durumlarda önce arıza kodu açıklamasını incelemeniz gerekir. Her arıza durumunda resetleme işlemi yapılmaz, yapılsa dahi sorun çözümlenmez. Arıza kodu açıklamasında resetleme uygulaması öneriliyor ise servis öncesi 4 numarası ile gösterdiğimiz düğmeyi aşağıda yer alan “R” konumuna getirmeniz gerekir. Birkaç saniye bekledikten sonra kombiyi bir önceki konumuna (yaz-kış konumu) getirin. Arıza durumunda değişiklik yoksa eğer bu işlemi birkaç kez daha uygulayın. Sonuçta bir değişiklik olmazsa yani arıza düzelmezse;

Baymak Eco 3 Compact serili modeller için; Baymak Eco 3 Compact Arıza Kodları linkini tıklayarak arızanın sebep ve çözümleri hakkında bilgi alabilirsiniz.
Baymak Falke HC serili modeller için; Baymak Falke HC Arıza Kodları linkini tıklayarak arızanın sebep ve çözümleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (40 Yorum)

 1. Şenol Atila dedi ki:

  Baymak boxi eco3 kombi on off cikislimidir?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Şenol Bey… Cihazın elbette 0N/OFF yani açma/kapama düğmesi vardır ve diğer düğmelerin en altında yer alır. Aynı zamandan bu düğme resetleme ve yaz-kış modu seçimi için kullanılan düğmedir.

 2. Güray Taşcı dedi ki:

  Maxi eco3 compact kombimiz bazı zamanlar petekleri birden bire çok ısıtıyor ve göstergesi 78-80 e çıkıyor ve kombinin altından su akıtıyor , böyle olduğunda korkup sigortadan kapatıp sabaha kadar açmıyoruz, bunun bir tehlikesi olurmu, biz kapatmasak kendi otomatik kapanırmı

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Güray Bey… Kombi muhtemelen yüksek sıcaklığa bağlı olarak basıncı da yükseltiyor. Basınç 2.5 veya 3 barı geçtiği için kombi fazla suyu tahliye edip su akıtıyor. Buradaki asıl sorun sıcaklığın yükselmesi. Bu sorunun giderilmesi gerekir. Kombi bu durumda otomatik kapanmaz ancak kendini emniyete alıp yüksek sıcaklık arızasına geçebilir. Yaşadığınız bu sorun da birçok sebebe bağlıdır. Filtre, tesisat tıkanıklığı haricinde kombide; sensör, kart, pompa, eşanjör, üç yollu bana gibi birçok parçada sorun olabilmektedir. İncelemeyi yerinde yapmamız gerekiyor.

 3. Elif Beyza Can dedi ki:

  Baymak Eco 3 kombilere termostat takılıyor mu

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Elif Hanım… Bu soru bize çok sık soruluyor ancak biz firma olarak oda termostatı satış ve sonrası hizmeti sunmadığımız için bilemiyor ve size bu konuda yardımcı olamıyoruz. Oda termostatı satışı yapan veya servis hizmeti sunan bayilerle-servislerle görüşerek net bilgi alabilirsiniz.

Petek Yıkama