444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Eca Confeo Premix Arıza Kodlarıslogan
down
Paylaş:

Eca Confeo Premix Hata Kodları

Sıcaklık Sorunları

 1. 01 Arızası Aşırı sıcaklık kilitlemesidir.
 • Çözüm Bu durumda kalorifer devresi su sıcaklığının 105°C nin üstüne çıktığında aşırı sıcaklık kilitlenmesi olur. Bu durumda cihazın su basıncına bakmalısınız. Basınç düşük ise su basmalısınız. Cihazı resetlemelisiniz. Kombi altındaki tesisat vanalarını ve cihaz eğer kalorifer konumunda çalışmakta ise kalorifer vanalarını kontrol etmelisiniz. Vanaları kapalı şekilde ise açmalısınız. Uygulamalardan sonra arıza düzelmez ise mutlaka Eca Servisi’ni arayarak yardım almalısınız. Bu gibi durumlarda; ana eşanjörde, üç yollu vanada, devir daim pompasında sorun olabilir. Kalorifer filtresindeki tıkanma ya da kalorifer tesisatındaki tıkanma durumu sebebi ile de sorun yaşanabilir. Tespit ve onarım adına servisi aramalısınız.
 1. 06 Arızası Aşırı ısınma uyarısı.
 • Çözüm Kalorifer devresi su sıcaklığı 95°C nin üzerine çıktığında sistem bloke olur ve ekranda bu hata kodu yer alır. Bu arıza durumunda cihaza müdahale etmeden servis yardımı almalısınız.
 1. 07 Arızası Baca gazı aşırı sıcaklık kilitlemesi demektir.
 • Çözüm Yetersiz baca çekişi olduğunda, su akışı olmadığında, baca gazı sensörünün işletme değerinin yükselmesi gibi durumlarda bu sorun yaşanır. Bu durumda baca bağlantıları kontrol edilmelidir. Cihazı suyu kontrol edilmeli düşük ise su basılmalıdır. Cihaz resetlenmelidir. Bu işlemlerden sonra da düzelme olmaz ise servisi arayarak yardım almalısınız.

 1. 12 Arızası Kalorifer devresi gidiş suyu sensör sorunudur.
 • Çözüm Kalorifer sensöründe sorun olduğunda, kablolarda kopma-kısa devre ya da temas durumu söz konusu olduğunda bu sorun yaşanabilmektedir. Teknik açıdan sorunun net tespiti ve çözümü adına mutlaka servis yardımı alınmalıdır.
 1. 13 Arızası Baca gazı sensör sorunudur.
 • Çözüm Bu arıza durumunda kablolarda sorun olabilir ya da baca gazı sensöründe sorun olabilir. Teknik açıdan soruna müdahale adına mutlaka uzman yardımı almalısınız.
 1. 14 Arızası SKS sensöründe sorun olduğunu belirtir.
 • Çözüm Yalnızca harici bir boyler bağlanabilen kazanlarda bulunan parçadır. Kablolarda sorun olduğunda da bu arıza durumu yaşanabilmektedir. Bu gibi durumlarda mutlaka uzman yardımı alınmalıdır.
 1. 16 Arızası Kalorifer devresi dönüş suyu sensör sorunudur.
 • Çözüm Kalorifer dönüş suyu sensöründe arıza olabilir. Bu durumda kablolarda da kopma, kısa devre gibi durumlar söz konusu olabilmektedir. Yardım için mutlaka Eca Servisi aranılmalıdır.

Alev Denetimi Sorunları

 1. 04 Arızası Alev sinyali yok sorunudur.
 • Çözüm Ateşleme sorunu olarak da adlandırabiliriz. Bu gibi durumlarda cihaz 3 ateşleme denemesi yapar brülörde alev oluşmadığı için arızaya geçer. Eca Confeo Premix model kombinize gaz geldiğinden emin olmalısınız. Gaz girişleri açık ve dairenizde gaz var ise cihaza reset atabilirsiniz. Maksimum 3 resetleme uygulaması sonrasında da sonuç değişmez ise Eca Servisi yardımı almalısınız. Anakart, elektrotlar ya da gaz valfinde sorun olabilir.
 1. 05 Arızası Alev kaybı sorunudur.
 • Çözüm Confeo Premix kombi çalışırken brülörde alev kaybı olduğunu belirtir. Bu gibi durumlarda cihazı öncelikle resetlemeye çalışın. Resetleme uygulamasını maksimum 3 kez yapın. Uygulama sonrasında sorun düzelmez ise servisi aramalısınız.
 1. 11 Arızası Alev devresi sorunudur.
 • Çözüm Yanlış alev sinyali diye de bilinir. Gaz valfinin kapalı olmasına rağmen brülörde alevin algılandığını belirtir. Bu gibi durumlarda cihazı resetlemek gerekir. Resetleme ardından düzelme olmaz ise Eca Servisi’ni aramalısınız.

Elektrik Sorunları

 1. 32 Arızası Voltaj sorunudur.
 • Çözüm Şebeke voltajının 160 Vac’dan düşük olduğunu belirtir. Voltajlar düzelene kadar beklemelisiniz. Bekleme sonrasında düzelme olmaz ise Eca Servisi’ni arayın. Anakart düşük voltaj sebebi ile yanmış olabilir. Anakarta müdahale edilmesi ve sorunun çözümlenmesi adına servisi aramalısınız. Anakarta yapılan müdahale sonrasında düzelme olur. Yalnız kombi regülatörü kullanmazsanız eğer bu sorun tekrarlanabilir. Bu nedenle kombi regülatörü kullanmalısınız.

Su Basıncı & Akış Denetimi Sorunları

 1. 40 Arızası Düşük su basınç sorunudur.
 • Çözüm Confeo Premix model kombide düşük su basıncı olduğunu belirtir. Tesisat su basıncı düşük olduğu için cihaz bloke durumdadır. Confeo Premix model kombinin sağ altındaki siyah doldurma musluğunu sola çevirmeli ve ekrandaki hata kodu geçene kadar su basılmalıdır. Basıncın hangi değerde olduğunu görüntülemek için ekranın üstündeki küçük düğmeye bir kez basmanız yeterlidir. İşlemi yapamazsanız ya da işlem sonrasında düzelme olmaz ise servis yardımı alabilirsiniz.
 1. 42 Arızası Su akış denetim sorunudur.
 • Çözüm Kalorifer devresindeki su az olduğunda, pompa ile alakalı sorun olduğunda,  kablolar yerinden çıktığında bu sorun yaşanabilmektedir. Bu durumda önce su basıncını kontrol edin. Su basıncı düşük ise su basın. Kalorifer devresinin giriş vanasının açık olduğundan emin olun. Sonrasında cihazı resetleyin. Bu işlemlerden sonra düzelme olmaz ise mutlaka Eca Servisi arayın.

Gaz Valfi Sorunları

 1. 20 Arızası Gaz valfi devresi sorunudur.
 • Çözüm Gaz valfi ile alakalı sorun olduğunu belirtir. Bu gibi durumlarda kart arızası da olabilir. Teknik açıdan yerinde görülmesi gereken bir arıza durumudur. Bu nedenle de sorunun yerinde görülmesi ve müdahale edilmesi adına Eca Servisi’ni aramalısınız.

Diğer Sorunlar

 1. 24 Arızası Fan hız sorunudur.
 • Çözüm Fan hızının çalışma limitlerinin dışına çıktığını belirtir. Bu gibi durumlarda sorunu yerinde görüp tespit yapmak gerekir. Uzman servis yardımı almalısınız.
 1. 30 Arızası CRC- Uzman parametresi sorunu.
 • Çözüm Cihaza müdahalede bulunmadan servis yardımı almalısınız.
 1. 31 Arızası CRC-Güvenlik parametresi sorunu.
 • Çözüm Hiçbir müdahalede bulunmadan servisi aramanız gerekir.
 1. 34 Arızası CRC-BCC-ID sorunu.
 • Çözüm BCC nin kazan ile uyumlu olmadığını veya yanlış BCC takılı olduğunu belirtir. Eca Servisi’nden yardım almanız gerekmektedir.
 1. 35 Arızası BCC yok.
 • Çözüm BCC nin takılı olmadığını ya da çıkartıldığını belirtir. Bu gibi arıza durumlarında uzman yardımı almalısınız.
 1. 36 Arızası CRC-BCC data sorunudur.
 • Çözüm Cihaza müdahale etmeyiniz ve servis yardımı alınız.
 1. 37 Arızası Farklı BCC yazılım sorunudur.
 • Çözüm Anakartın program yazılımı ile BCC yazılımının aynı olmadığını ya da denk olmadığını belirtir. Bu durumda servis yardımı alınmalıdır.
 1. 38 Arızası Hatalı BCC-ID numarası sorunudur.
 • Çözüm BCC kazan ile uyumlu olmadığında veya yanlış bir BCC takıldığında bu sorun meydana gelir. Uzman Eca Servisi yardımı alınmalıdır.
 1. 39 Arızası Hatalı BCC montaj sorunudur.
 • Çözüm BCC nin montajında sorun olduğunda ya da bir hata söz konusu olduğunda bu arıza durumu yaşanır. Bu durumda mutlaka uzman yardımı alınmalıdır.
 1. 50 Arızası BCC aktivasyon sorunudur.
 • Çözüm BCC aktivasyon prosedürünün tamamlanmadığını belirten bir arıza kodudur. Harici sorunlarda cihaza müdahalede bulunmadan servis yardımı almalısınız.
 1. 52 Arızası BCC kopyalama sorunudur.
 • Çözüm BCC aktivasyon prosedürü tamamlanamadığı için yaşanılan bir arıza durumudur. Cihaza hiçbir müdahalede bulunmadan Eca Servisi’ni aramalısınız.
 1. 99 Arızası Sistem sorunudur.
 • Çözüm Anakart arızası olarak da bilinir. Cihaz bu durumda çalışma yapmayacak ve bloke durumda olacaktır. Sorunun düzelmesi veya çözümlenmesi adına anakarta müdahale edilmesi gerekir. Bu işlem için de Eca Servisi’nden yardım almalısınız.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (8 Yorum)

  1. Eca Confeo Premix kullanıyorum.
   kombi kırmızı ışık yanıyordu, su bastım, 1.5 e getirdim. sıcaklık seviyesini confort’a ayarladım. kırmızı ışık söndü ama su ısıtmıyor, sürekli 19 yanıyor ne yapmayalım?
   saygılar

   1. Merhaba Mir Kamil Bey… Kombiye gereken uygulamaları yapmışsınız. Ekranda 19 beliriyorsa eğer bu kombi içerisindeki suyun sıcaklığının 19°C olduğunu yani suyun ısınmadığını belirtir. Kombi bir hata kodu vermediği için resetleme işlemi yapsanız dahi düzelme olmayacaktır. Yapabileceğiniz başka bir işlem olmadığı için de servis yardımı almalısınız.

  2. ECA CONFEEO PREMEX KOMBİMDE HERŞEY NORMALGÖZÜKÜYOR. UYARI YOK. SICAK SU ALMAK İÇİN ÇEŞME AÇILDIĞINDA ÇESME SEMBOLİ NİN IŞIĞI YANIYOR, GEÇME SESİ DE TIK DİYE DUYULUYOR. FAKAT KOMBİDEN ÇESMEYE SICAK SU GELMİYOR. BU SORUN NASIL ÇÖZÜLÜR.? KOMBİM 4-5 YILLIK BİR KOMBİDİR.

   1. Merhaba Muhammet Bey… Kombi açık olduğu sürece hiçbir ayar yapmasanız bile sıcak su vermesi lazım. Ekranda bir hata kodu yok ancak yine de sıcak su alamıyorsanız bu birçok parçaya bağlıdır. Yani bir hata kodu vermiş olsa hata kodu açıklamasına göre tahmini bilgi verilebilir ancak böyle bir durum olmadığı için bilgi vermek çok zor. Servis yardımı almanız gerekir. Sorun yerinde tespit edilmelidir. Bu yüzden servis çağırmalısınız.

   1. Merhaba Asuman Hanım… Cihaz anladığım kadarıyla bir arıza kodu da vermiyor. Arıza kodu verse tahmini bilgi de sunulabilir. Ancak bir arıza kodu vermediği için sorunu yerinde görüp incelememiz gerekir. Çağrı merkezimize ulaşarak arıza durumu hakkında detaylı bilgi alabilir ya da kayıt oluşturabilirsiniz.

  3. abim benim kombim betekler ısınıyor ama sicaksuyu acinca betekler devreye gecmiyor kapatık acinca dekrar devreye giriyor kombimmin acaba arızası nerdendir yardimci olabilirmisin kolaygelsinhayirlı işler

   1. Merhaba Adem Bey… Kombi aynı anda hem petekleri ısıtıp hem de sıcak su vermez. Talep ne yönde ise ona yanıt verirken diğer tarafı kapatmak zorunda kalır. Yani kombi kış konumuna alındığında musluğu kullandığınız sürece petek devresi kapanır. Musluğu kapattığınızda petekler yeniden devreye girer. Bu her kombinin çalışma sistemidir. Kombinizde bir sorun yok diyebiliriz.

Diğer Yorumlar