Eca Confeo Premix Arıza Kodları

Eca Confeo Premix Hata Kodları

Sıcaklık Sorunları

 1. 01 Arızası Aşırı sıcaklık kilitlemesidir.
 • Çözüm Bu durumda kalorifer devresi su sıcaklığının 105°C nin üstüne çıktığında aşırı sıcaklık kilitlenmesi olur. Bu durumda cihazın su basıncına bakmalısınız. Basınç düşük ise su basmalısınız. Cihazı resetlemelisiniz. Kombi altındaki tesisat vanalarını ve cihaz eğer kalorifer konumunda çalışmakta ise kalorifer vanalarını kontrol etmelisiniz. Vanaları kapalı şekilde ise açmalısınız. Uygulamalardan sonra arıza düzelmez ise mutlaka Eca Servisi’ni arayarak yardım almalısınız. Bu gibi durumlarda; ana eşanjörde, üç yollu vanada, devir daim pompasında, sensörde, kartta sorun olabilir. Kalorifer filtresindeki tıkanma ya da kalorifer tesisatındaki tıkanma durumu sebebi ile de sorun yaşanabilir. Tespit ve onarım adına servisi aramalısınız.
 1. 06 Arızası Aşırı ısınma uyarısı.
 • Çözüm Kalorifer devresi su sıcaklığı 95°C nin üzerine çıktığında sistem bloke olur ve ekranda bu hata kodu yer alır. Bu arıza durumunda cihaza müdahale etmeden servis yardımı almalısınız. Cihaza müdahale gecikir ise kilitlenme durumu olur. Bu aşamada ekranda 01 arıza kodu yanıp söner.
 1. 07 Arızası Baca gazı aşırı sıcaklık kilitlemesi.
 • Çözüm Yetersiz baca çekişi olduğunda, su akışı olmadığında, baca gazı sensörünün işletme değerinin yükselmesi gibi durumlarda bu sorun yaşanır. Bu durumda baca bağlantıları kontrol edilmelidir. Cihazı suyu kontrol edilmeli düşük ise su basılmalıdır. Cihaz resetlenmelidir. Bu işlemlerden sonra da düzelme olmaz ise servisi arayarak yardım almalısınız.

 1. 12 Arızası Kalorifer devresi gidiş suyu sensör sorunu.
 • Çözüm Kalorifer sensöründe sorun olduğunda, kablolarda kopma-kısa devre ya da temas durumu söz konusu olduğunda bu sorun yaşanabilmektedir. Teknik açıdan sorunun net tespiti ve çözümü adına mutlaka servis yardımı alınmalıdır.
 1. 13 Arızası Baca gazı sensör sorunu.
 • Çözüm Bu arıza durumunda kablolarda sorun olabilir ya da baca gazı sensöründe sorun olabilir. Teknik açıdan soruna müdahale adına mutlaka uzman yardımı almalısınız.
 1. 14 Arızası SKS sensöründe sorun olduğunu belirtir.
 • Çözüm Yalnızca harici bir boyler bağlanabilen kazanlarda bulunan parçadır. Kablolarda sorun olduğunda da bu arıza durumu yaşanabilmektedir. Bu gibi durumlarda mutlaka uzman yardımı alınmalıdır.
 1. 16 Arızası Kalorifer devresi dönüş suyu sensör sorunudur.
 • Çözüm Kalorifer dönüş suyu sensöründe arıza olabilir. Bu durumda kablolarda da kopma, kısa devre gibi durumlar söz konusu olabilmektedir. Mutlaka servis yardımı alınmalıdır.

Alev Denetimi Sorunları

 1. 04 Arızası Alev sinyali yok sorunudur.
 • Çözüm Ateşleme sorunu olarak da adlandırabiliriz. Bu gibi durumlarda cihaz 3 ateşleme denemesi yapar brülörde alev oluşmadığı için arızaya geçer. Eca Confeo Premix model kombinize gaz geldiğinden emin olmalısınız. Gaz girişleri açık ve dairenizde gaz var ise cihaza reset atabilirsiniz. Maksimum 3 resetleme uygulaması sonrasında da sonuç değişmez ise Eca Servisi yardımı almalısınız. Anakart, elektrotlar ya da gaz valfinde sorun olabilir.
 1. 05 Arızası Alev kaybı sorunudur.
 • Çözüm Confeo Premix kombi çalışırken brülörde alev kaybı olduğunu belirtir. Bu gibi durumlarda cihazı öncelikle resetlemeye çalışın. Resetleme uygulamasını maksimum 3 kez yapın. Uygulama sonrasında sorun düzelmez ise servisi aramalısınız.
 1. 11 Arızası Alev devresi sorunudur.
 • Çözüm Yanlış alev sinyali diye de bilinir. Gaz valfinin kapalı olmasına rağmen brülörde alevin algılandığını belirtir. Bu gibi durumlarda cihazı resetlemek gerekir. Resetleme ardından düzelme olmaz ise Eca Servisi’ni aramalısınız. Gaz valfi, iyon elektrodu, kart arızası olabilir.

Elektrik Sorunları

 1. 32 Arızası Voltaj sorunudur.
 • Çözüm Şebeke voltajının 160 V’dan düşük olduğunu belirtir. Voltajlar düzelene kadar beklemelisiniz. Bekleme sonrasında düzelme olmaz ise Eca Servisi’ni arayın. Anakart düşük voltaj sebebi ile yanmış olabilir. Anakarta müdahale edilmesi ve sorunun çözümlenmesi adına servisi aramalısınız. Anakarta yapılan müdahale sonrasında düzelme olur. Yalnız kombi regülatörü kullanmazsanız eğer bu sorun tekrarlanabilir. Bu nedenle kombi regülatörü kullanmalısınız.

Su Basıncı & Akış Denetimi Sorunları

 1. 40 Arızası Düşük su basınç sorunudur.
 • Çözüm Confeo Premix model kombide düşük su basıncı olduğunu belirtir. Tesisat su basıncı düşük olduğu için cihaz bloke durumdadır. Confeo Premix model kombinin sağ altındaki siyah doldurma musluğunu sola çevirmeli ve ekrandaki hata kodu geçene kadar su basılmalıdır. Basıncın hangi değerde olduğunu görüntülemek için “ekranın üstündeki küçük düğme”ye bir kez basmanız yeterlidir. İşlemi yapamazsanız ya da işlem sonrasında düzelme olmaz ise servis yardımı alabilirsiniz.
 1. 42 Arızası Su akış denetim sorunudur.
 • Çözüm Kalorifer devresindeki su az olduğunda, pompa ile alakalı sorun olduğunda,  kablolar yerinden çıktığında bu sorun yaşanabilmektedir. Bu durumda önce su basıncını kontrol edin. Su basıncı düşük ise su basın. Kalorifer devresinin giriş vanasının açık olduğundan emin olun. Sonrasında cihazı resetleyin. Bu işlemlerden sonra düzelme olmaz ise mutlaka Eca Servisi aramalısınız.

Gaz Valfi Sorunları

 1. 20 Arızası Gaz valfi devresi sorunudur.
 • Çözüm Arıza durumunda kombi çalışmaz. Bu durumda ya gaz valfi ya da anakart arızası vardır. Yine de teşhis ve çözüm için servis yardımı almalısınız.

Diğer Sorunlar

 1. 24 Arızası Fan hız sorunudur.
 • Çözüm Fan hızının çalışma limitlerinin dışına çıktığını belirtir. Bu gibi durumlarda sorunu yerinde görüp tespit yapmak gerekir. Uzman servis yardımı almalısınız.
 1. 30 Arızası CRC- Uzman parametresi sorunu.
 • Çözüm Cihaza müdahalede bulunmadan servis yardımı almalısınız.
 1. 31 Arızası CRC-Güvenlik parametresi sorunu.
 • Çözüm Hiçbir müdahalede bulunmadan servisi aramanız gerekir.
 1. 34 Arızası CRC-BCC-ID sorunu.
 • Çözüm BCC nin kazan ile uyumlu olmadığını veya yanlış BCC takılı olduğunu belirtir. Eca Servisi’nden yardım almanız gerekmektedir.
 1. 35 Arızası BCC yok.
 • Çözüm BCC nin takılı olmadığını ya da çıkartıldığını belirtir. Bu gibi arıza durumlarında uzman yardımı almalısınız.
 1. 36 Arızası CRC-BCC data sorunudur.
 • Çözüm Cihaza müdahale etmeyiniz ve servis yardımı alınız.
 1. 37 Arızası Farklı BCC yazılım sorunudur.
 • Çözüm Anakartın program yazılımı ile BCC yazılımının aynı olmadığını ya da denk olmadığını belirtir. Bu durumda servis yardımı alınmalıdır.
 1. 38 Arızası Hatalı BCC-ID numarası sorunudur.
 • Çözüm BCC kazan ile uyumlu olmadığında veya yanlış bir BCC takıldığında bu sorun meydana gelir. Uzman Eca Servisi yardımı alınmalıdır.
 1. 39 Arızası Hatalı BCC montaj sorunudur.
 • Çözüm BCC nin montajında sorun olduğunda ya da bir hata söz konusu olduğunda bu arıza durumu yaşanır. Bu durumda mutlaka uzman yardımı alınmalıdır.
 1. 50 Arızası BCC aktivasyon sorunudur.
 • Çözüm BCC aktivasyon prosedürünün tamamlanmadığını belirten bir arıza kodudur. Harici sorunlarda cihaza müdahalede bulunmadan servis yardımı almalısınız.
 1. 52 Arızası BCC kopyalama sorunudur.
 • Çözüm BCC aktivasyon prosedürü tamamlanamadığı için yaşanılan bir arıza durumudur. Cihaza hiçbir müdahalede bulunmadan Eca Servisi’ni aramalısınız.
 1. 99 Arızası Sistem sorunudur.
 • Çözüm Anakart arızası olarak da bilinir. Cihaz bu durumda çalışma yapmayacak ve bloke durumda olacaktır. Sorunun düzelmesi veya çözümlenmesi adına anakarta müdahale edilmesi gerekir. Bu işlem için de Eca Servisi’nden yardım almalısınız.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (54 Yorum)

 1. Volkan A. dedi ki:

  Selamlar, Eca Confeo marka kombim 2 gün önce çalışıyor, petekleri ısıtıyordu. Sonrasında ısıtmadığını fark ettim, baktım su basıncı 1’in altına geçmişti tekrar normal düzeye çıkardım. Ancak şuan çalışmıyor petekleri ısıtmıyor ve arada bir 52 yazısı gözüküyor. Ne yapmam gerekir tek çaresi teknik destek midir ?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Volkan Bey… Cihaz ara sıra 52 uyarısına geçiyorsa bu bir kart arızası olabilir. Ancak yine de cihazı yerinde incelememiz gerekiyor. Harici durumlar da söz konusu olabilir. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem yok maalesef. Bu konuda teknik servis yardımı almalısınız.

Petek Yıkama