Eca Confeo Premix Arıza Kodları

Eca Confeo Premix Hata Kodları

Sıcaklık Sorunları

 1. 01 Arızası Aşırı sıcaklık kilitlemesidir.
 • Çözüm Bu durumda kalorifer devresi su sıcaklığının 105°C nin üstüne çıktığında aşırı sıcaklık kilitlenmesi olur. Bu durumda cihazın su basıncına bakmalısınız. Basınç düşük ise su basmalısınız. Cihazı resetlemelisiniz. Kombi altındaki tesisat vanalarını ve cihaz eğer kalorifer konumunda çalışmakta ise kalorifer vanalarını kontrol etmelisiniz. Vanaları kapalı şekilde ise açmalısınız. Uygulamalardan sonra arıza düzelmez ise mutlaka Eca Servisi’ni arayarak yardım almalısınız. Bu gibi durumlarda; ana eşanjörde, üç yollu vanada, devir daim pompasında, sensörde, kartta sorun olabilir. Kalorifer filtresindeki tıkanma ya da kalorifer tesisatındaki tıkanma durumu sebebi ile de sorun yaşanabilir. Tespit ve onarım adına servisi aramalısınız.
 1. 06 Arızası Aşırı ısınma uyarısı.
 • Çözüm Kalorifer devresi su sıcaklığı 95°C nin üzerine çıktığında sistem bloke olur ve ekranda bu hata kodu yer alır. Bu arıza durumunda cihaza müdahale etmeden servis yardımı almalısınız. Cihaza müdahale gecikir ise kilitlenme durumu olur. Bu aşamada ekranda 01 arıza kodu yanıp söner.
 1. 07 Arızası Baca gazı aşırı sıcaklık kilitlemesi.
 • Çözüm Yetersiz baca çekişi olduğunda, su akışı olmadığında, baca gazı sensörünün işletme değerinin yükselmesi gibi durumlarda bu sorun yaşanır. Bu durumda baca bağlantıları kontrol edilmelidir. Cihazı suyu kontrol edilmeli düşük ise su basılmalıdır. Cihaz resetlenmelidir. Bu işlemlerden sonra da düzelme olmaz ise servisi arayarak yardım almalısınız.

 1. 12 Arızası Kalorifer devresi gidiş suyu sensör sorunu.
 • Çözüm Kalorifer sensöründe sorun olduğunda, kablolarda kopma-kısa devre ya da temas durumu söz konusu olduğunda bu sorun yaşanabilmektedir. Teknik açıdan sorunun net tespiti ve çözümü adına mutlaka servis yardımı alınmalıdır.
 1. 13 Arızası Baca gazı sensör sorunu.
 • Çözüm Bu arıza durumunda kablolarda sorun olabilir ya da baca gazı sensöründe sorun olabilir. Teknik açıdan soruna müdahale adına mutlaka uzman yardımı almalısınız.
 1. 14 Arızası SKS sensöründe sorun olduğunu belirtir.
 • Çözüm Yalnızca harici bir boyler bağlanabilen kazanlarda bulunan parçadır. Kablolarda sorun olduğunda da bu arıza durumu yaşanabilmektedir. Bu gibi durumlarda mutlaka uzman yardımı alınmalıdır.
 1. 16 Arızası Kalorifer devresi dönüş suyu sensör sorunudur.
 • Çözüm Kalorifer dönüş suyu sensöründe arıza olabilir. Bu durumda kablolarda da kopma, kısa devre gibi durumlar söz konusu olabilmektedir. Mutlaka servis yardımı alınmalıdır.

Alev Denetimi Sorunları

 1. 04 Arızası Alev sinyali yok sorunudur.
 • Çözüm Ateşleme sorunu olarak da adlandırabiliriz. Bu gibi durumlarda cihaz 3 ateşleme denemesi yapar brülörde alev oluşmadığı için arızaya geçer. Eca Confeo Premix model kombinize gaz geldiğinden emin olmalısınız. Gaz girişleri açık ve dairenizde gaz var ise cihaza reset atabilirsiniz. Maksimum 3 resetleme uygulaması sonrasında da sonuç değişmez ise Eca Servisi yardımı almalısınız. Anakart, elektrotlar ya da gaz valfinde sorun olabilir.
 1. 05 Arızası Alev kaybı sorunudur.
 • Çözüm Confeo Premix kombi çalışırken brülörde alev kaybı olduğunu belirtir. Bu gibi durumlarda cihazı öncelikle resetlemeye çalışın. Resetleme uygulamasını maksimum 3 kez yapın. Uygulama sonrasında sorun düzelmez ise servisi aramalısınız.
 1. 11 Arızası Alev devresi sorunudur.
 • Çözüm Yanlış alev sinyali diye de bilinir. Gaz valfinin kapalı olmasına rağmen brülörde alevin algılandığını belirtir. Bu gibi durumlarda cihazı resetlemek gerekir. Resetleme ardından düzelme olmaz ise Eca Servisi’ni aramalısınız. Gaz valfi, iyon elektrodu, kart arızası olabilir.

Elektrik Sorunları

 1. 32 Arızası Voltaj sorunudur.
 • Çözüm Şebeke voltajının 160 V’dan düşük olduğunu belirtir. Voltajlar düzelene kadar beklemelisiniz. Bekleme sonrasında düzelme olmaz ise Eca Servisi’ni arayın. Anakart düşük voltaj sebebi ile yanmış olabilir. Anakarta müdahale edilmesi ve sorunun çözümlenmesi adına servisi aramalısınız. Anakarta yapılan müdahale sonrasında düzelme olur. Yalnız kombi regülatörü kullanmazsanız eğer bu sorun tekrarlanabilir. Bu nedenle kombi regülatörü kullanmalısınız.

Su Basıncı & Akış Denetimi Sorunları

 1. 40 Arızası Düşük su basınç sorunudur.
 • Çözüm Confeo Premix model kombide düşük su basıncı olduğunu belirtir. Tesisat su basıncı düşük olduğu için cihaz bloke durumdadır. Confeo Premix model kombinin sağ altındaki siyah doldurma musluğunu sola çevirmeli ve ekrandaki hata kodu geçene kadar su basılmalıdır. Basıncın hangi değerde olduğunu görüntülemek için “ekranın üstündeki küçük düğme”ye bir kez basmanız yeterlidir. İşlemi yapamazsanız ya da işlem sonrasında düzelme olmaz ise servis yardımı alabilirsiniz.
 1. 42 Arızası Su akış denetim sorunudur.
 • Çözüm Kalorifer devresindeki su az olduğunda, pompa ile alakalı sorun olduğunda,  kablolar yerinden çıktığında bu sorun yaşanabilmektedir. Bu durumda önce su basıncını kontrol edin. Su basıncı düşük ise su basın. Kalorifer devresinin giriş vanasının açık olduğundan emin olun. Sonrasında cihazı resetleyin. Bu işlemlerden sonra düzelme olmaz ise mutlaka Eca Servisi aramalısınız.

Gaz Valfi Sorunları

 1. 20 Arızası Gaz valfi devresi sorunudur.
 • Çözüm Arıza durumunda kombi çalışmaz. Bu durumda ya gaz valfi ya da anakart arızası vardır. Yine de teşhis ve çözüm için servis yardımı almalısınız.

Diğer Sorunlar

 1. 24 Arızası Fan hız sorunudur.
 • Çözüm Fan hızının çalışma limitlerinin dışına çıktığını belirtir. Bu gibi durumlarda sorunu yerinde görüp tespit yapmak gerekir. Uzman servis yardımı almalısınız.
 1. 30 Arızası CRC- Uzman parametresi sorunu.
 • Çözüm Cihaza müdahalede bulunmadan servis yardımı almalısınız.
 1. 31 Arızası CRC-Güvenlik parametresi sorunu.
 • Çözüm Hiçbir müdahalede bulunmadan servisi aramanız gerekir.
 1. 34 Arızası CRC-BCC-ID sorunu.
 • Çözüm BCC nin kazan ile uyumlu olmadığını veya yanlış BCC takılı olduğunu belirtir. Eca Servisi’nden yardım almanız gerekmektedir.
 1. 35 Arızası BCC yok.
 • Çözüm BCC nin takılı olmadığını ya da çıkartıldığını belirtir. Bu gibi arıza durumlarında uzman yardımı almalısınız.
 1. 36 Arızası CRC-BCC data sorunudur.
 • Çözüm Cihaza müdahale etmeyiniz ve servis yardımı alınız.
 1. 37 Arızası Farklı BCC yazılım sorunudur.
 • Çözüm Anakartın program yazılımı ile BCC yazılımının aynı olmadığını ya da denk olmadığını belirtir. Bu durumda servis yardımı alınmalıdır.
 1. 38 Arızası Hatalı BCC-ID numarası sorunudur.
 • Çözüm BCC kazan ile uyumlu olmadığında veya yanlış bir BCC takıldığında bu sorun meydana gelir. Uzman Eca Servisi yardımı alınmalıdır.
 1. 39 Arızası Hatalı BCC montaj sorunudur.
 • Çözüm BCC nin montajında sorun olduğunda ya da bir hata söz konusu olduğunda bu arıza durumu yaşanır. Bu durumda mutlaka uzman yardımı alınmalıdır.
 1. 50 Arızası BCC aktivasyon sorunudur.
 • Çözüm BCC aktivasyon prosedürünün tamamlanmadığını belirten bir arıza kodudur. Harici sorunlarda cihaza müdahalede bulunmadan servis yardımı almalısınız.
 1. 52 Arızası BCC kopyalama sorunudur.
 • Çözüm BCC aktivasyon prosedürü tamamlanamadığı için yaşanılan bir arıza durumudur. Cihaza hiçbir müdahalede bulunmadan Eca Servisi’ni aramalısınız.
 1. 99 Arızası Sistem sorunudur.
 • Çözüm Anakart arızası olarak da bilinir. Cihaz bu durumda çalışma yapmayacak ve bloke durumda olacaktır. Sorunun düzelmesi veya çözümlenmesi adına anakarta müdahale edilmesi gerekir. Bu işlem için de Eca Servisi’nden yardım almalısınız.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (36 Yorum)

 1. AYDIN ABBASOĞULLARI dedi ki:

  İlginize teşekkür ediyorum tekrar bir sorum olacak acaba ateşleme çubuğunda bir sorun ola bilirmi şidide teşekkür ediyorum:

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Aydın Bey… Ateşleme çubuğunda sorun olacağını sanmıyoruz. Ateşleme çubuğunda sorun olsaydı eğer cihaz direk ateşleme arızası verirdi, kart arızası vermezdi. Ancak parçada yaşanan 99 arızası dışında harici bir sorun varsa onu bilemeyiz tabi.

 2. Ümran Limni dedi ki:

  Kombinin genleşme tankının basıncını basincolcer ile olctuk 2.5 çıktı yüksek olduğu için genlesme tankinin sibopunun iğnesine basarak basıncı 1 in altına düşürdük fakat aynı anda kombi tesisatinin basıncı da düştü kombi çalışmadı sebebi ne olabilir?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ümran Hanım… Genleşme tankının basıncı nasıl 2.5 bar çıkıyor? Maksimum 1 bar olması gerekir. Siz mi fazla hava bastınız bilemem ancak bu şekilde kullanım tanka zarar verir, masraf çıkarır. Genleşme tankı basıncı farklıdır, tesisat basıncı farklıdır. Birbiriyle paralel şekilde ilerleyemez. Anladığım kadarıyla cihaza kendi çabalarınızla müdahale etmişsiniz ancak biz buradan sadece kullanıcının yapması gereken konularda ve öğrenmesi gereken bilgilerde yardımcı oluyoruz. Harici durumlarda can ve mal güvenliğiniz açısından servis yardımı almalısınız.

 3. İlhami Azmi dedi ki:

  Merhaba 17.08.2020 de yazmistim cevabiniz icin teşekkür ederim. Bu konu ile ilgili sorulariniza yanit vermek istiyorum. Genlesme tanki basincini Beizen marka basınç ölçer ile ölçüyorum hava basinci 1.4 bar iken yaklasik olarak kombideko dijital ekrandan da 1.3 ,1.5 gibi basinc cikiyor… Ayrıca kombinin su tesisatinin suyunu boşaltıyorum genleşme tankı üzerindeki sinopun ignesine basıyorum genlesme tankinin havasini bosalttigimi düşünüyorum.Bu sekilde genleşme tanki baainci sifirlanmaz mi ?Tekrar kombiye su bastigimda genleşme tankının içerisinde hava oluşuyor mümkün mü? Teşekkür ederim ilginize ….

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Yeniden Merhaba İlhami Bey… Bir önceki yorumumuzda da bahsettiğimiz gibi genleşme tankının basıncı maksimum 1 bar kadar olur. Bu genel olarak 0.75 mbardır. 1.4 bar genleşme tankı için yüksek bir basınç değeridir ve basıncının düşürülmesi gerekir. Belirttiğiniz tankın havasını boşaltma işlemi konusunda buradan (herkese açık bir ortamdan) bilgi aktaramıyoruz maalesef. Çünkü siz kadar bu yazıyı okuyan herkesin can ve mal güvenliğini düşünmek zorundayız. Yeniden belirttiğimiz gibi kombi basıncı ile genleşme tankı basıncı paralel şekilde ilerleyemez. Çünkü kombi basıncı 3 barı da geçebiliyor ancak genleşme tankı basıncı dediğimiz gibi maksimum 1 bardır. Sadece öyle denk gelmiş olabilir. Naçizane fikrimiz; kombiyle alakalı bir sorun olduğunu düşünüyorsanız cihaza müdahalede bulunmadan, işi uzmanına bırakarak uzman yardımı alabilirsiniz.

 4. İlhami Azmi dedi ki:

  Merhaba ,Confea premix kombi sahibiyim ,kombi yazlık ve kışlık konumda calisirkende calismiyorken de tesisat basinci ile genlesme tanki basinci paralel seyrediyor. Tesisat basinci 1.5 bar iken yaklasik olarak genlesme tanki basinci da ayni oluyor.yine tesisat basinci 2.5 bar iken genlesme tanki basinci da ayni cikiyor.Normal bir durum mu acaba ?… Genlesme tankinin basincini sifirliyorum kombinin tesisatinin suyunu bosaltiyorum yeniden tesisata su bastigimda genlesme tankinin icinde de hava oluyor bu hava olusumu nasil oluyor ? Bu hava genlesme tankinim gorevini yapmasina yeterli midir ?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba İlhami Bey… Kombide genleşme tankı basıncı maksimum 1 bardır. Genel itibari ile 0.75 mbar olması gerekir. Kombi basıncıyla paralel şekilde seyredemez. Çünkü kombi basıncı 4 bara kadar çıkabilir (bazı marka modellerde 4 barı da geçebilir) ancak genleşme tankı basıncı bu kadar yüksek olamaz ayrıca ölçme aleti olmadan tespit edilemez. Yuvarlak bar saatinden bahsediyorsanız eğer o tesisat su basıncını gösterir. Genleşme tankının basıncı sıfırlanamaz. Tankın havası biterse kombide çok sık basınç düşme veya basınç yükselme sorunları yaşanır. Bu aşamada tesisat basıncı ve genleşme tankı basıncı derken bahsettiğiniz hangi parçalardır veya nedir bilemiyoruz ama bize 0850 811 88 22 numaralı telefonumuzdan ulaşırsanız size yardımcı olmaya çalışırız.

 5. AYDIN ABBASOĞULLARI dedi ki:

  Eca Confeo PREMİX Kombim arzaya geçiyor ve 99 takamı çıkıyor tekrar resetlendimi çalışıyor Ne yapmam gerekiyor.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Aydın Bey… Elektriksel bir sorun olabilir. Resetlediğinizde düzeliyorsa sorun kısa sürelidir. Ancak sorun çok sık tekrar ediyor veya resetlenmesine rağmen düzelmiyorsa teknik müdahale gerekir. Yani bu konuda servis yardımı almalısınız.

 6. Saban ilhan dedi ki:

  Eca Yogusmali confea premix kombim var . Yogusma suyu günde 1 ,5 litreye yakın su akıyor. Bu kadar akması normal bir akma seviyesi mi yoksa arıza belirtisi midir? . Kombi arizali iken 23 ve 25 numaralı arıza kodları çıkıyor, bu kodlar ne anlama gelmektedir. ? Teşekkürler…

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Şaban Bey… Cihaz yoğuşma yaptıkça gidere su gönderir. Önemli olan suyun akmasıdır miktarı değildir. 23-25 uyarıları sensör-kart gibi parçalara bağlı olabilir. Arıza durumunda cihazı resetlemeli, sorun düzelmiyor veya çok sık yaşanıyorsa servis yardımı alınmalıdır.

 7. sabahattin ileriler dedi ki:

  kombi 50 de çalişıyor ve durunca uzun birsüre yanı 5 saat kadar duruyor ısı derecesi 25 lere falan düşüyor petekler çok sogumuş oluyor ne yapmalıyım herhangi bir arıza lambası yanmıyor yardımlarınızı bekliyorum kombi eca confeo premix teşekürler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Sebahattin Bey… Kombi dinlenmeye geçtikten sonra yeniden devreye girmiyorsa bu bir arızadır. Ancak bu durum tesisata da bağlı olabilir, kombiye de bağlı olabilir. Kullanıcı olarak size yaptırabileceğimiz bir işlem yok maalesef. Bu yüzden servis yardımı almalısınız. Kombide sensör, kart, pompa dahil birçok parçayı ayrıca tesisatı kontrol etmek gerekir.

 8. Merve kılıçparlar dedi ki:

  Kombimin R ışığı kırmızı yanıyor ve su ısıtımiyor basıncı da 10 ne yapmalıyım

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Merve Hanım… Basınç 10 derken? Kombilerde tesisat basıncı maksimum 3 bardır. Yani kombi 3 barı geçtikten sonra su akıtmaya başlar. Kombiniz makalemizde belirttiğimiz modelse eğer ekranda bir hata kodu belirmesi gerekir. Bu hata kodunu yazarsanız size yardımcı olmaya çalışırız.

 9. Süleyman turgut dedi ki:

  Selamünaleyküm ECA confeo premıx yoğuşmalı kombi 40arızası veriyor su basıncı (o ) su veriyorum alttan su akıyor bunu arasıra yapıyor ve düzeliyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Aleyküm Selam Süleyman Bey… Kombi su akıttığı sürece veya kombiye bağlı tesisatta-peteklerde su kaçağı olduğu sürece tesisat basıncı düşmeye ve sıfırlanmaya devam eder. Burada önemli olan su akıntısını gidermektir. Ancak su nereden-hangi parçadan geliyor? bunu bilmeden de uzaktan bilgi aktarmak çok zor. 0850 811 88 22 numaralı telefonumuzu arayarak bu konuda yardım alabilirsiniz.

 10. Hasan balcı dedi ki:

  Mrb.kolay gelsin.. confeo premix kombim var .. basınca baktığımda 3.9 du hemen tahliye musluğundan fazla suyu tahliye edip basıncı 2.0 ye kadar düşürdüm bıraktım.. akabinde kırmızı ışık yanıp hata kodu 40 verdi baktım basınç “0” hemen basıncı yükseltmek için su aldım kombiye ve basıncı 1.7 ye kadar çıkardım.. 5 saniye sonra tekrar basıncı kontrol ettiğimde 4.0 olmuştu basınç.. bu arada resetledimde.. ne olabilir problem?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hasan Bey… Kombinizde yüksek basınç sorunu var. Yani basınç değeri siz fazla basıncı düşürdükçe yükselmeye devam edecektir. Bu durum genleşme tankı, eşanjör, doldurma musluğu gibi birçok parçaya bağlı olabilir. Kombiye uzun zamandır bakım yapılmıyorsa bakım da gerekebilir. Arızanın tespiti için tabi sorunu yerinde görmemiz gerekiyor.

 11. mehmet özenç dedi ki:

  eca confeo premix combiyi şofben olarak kullanırken R tuşunun üstünde kırmızı ışık yanıyor LO kodu veriyor ve su soğuk akmaya başlıyor. reset tuşuna basıp LO kodu kaybolup rakam gelince kapatıp tekrar açıyorum ışık mavi olup sıcak su geliyor. bir süre sonra yine aynı arıza oluyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mehmet Bey… Kombi sıcak suda arızaya geçiyor. Ancak önemli olan ekranda verdiği uyarıdır. Yani Reset (R) tuşunun üstünde kırmızı ışık yanıyorsa ekranda da bir uyarı kodu olması gerekir. Böyle bir uyarı varsa bize belirtirseniz yardımcı olmaya çalışırız. Ancak uyarı yoksa, cihaz çok sık bu arızaya geçiyorsa, cihazı resetlemenize karşın düzelme olmuyorsa servis yardımı almanız gerekiyor. Sorunu yerinde incelememiz lazım.

 12. Recep yazıcı dedi ki:

  Hata veriyor 50 yaziyor sicak su geliyor yanliz kıs konumuna aliyorum isitmiyor neden

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Recep Bey… Kombi ne hatası veriyor? Onu da belirtmiş olsaydınız tahmini de olsa bilgi aktarabilirdik. Ancak bu şekilde çok zor. Petek vanalarının açık olduğundan emin olun. Kombi su basıncının 1 ile 2 bar arasında olduğundan emin olun. Yine de petekler ısınmıyorsa servis yardımı almanız gerekir.

 13. Ahmet demircal dedi ki:

  Kalorifer suyu beş on saniyede ısınıyor beş onsaniyede soguyor şu pompasi çalıştığı halde

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ahmet Bey… Kaloriferlerin bu kadar kısa sürede ısınıp soğuması normal değildir. Bir tıkanıklık durumu olma olasılığı da söz konusu. Yani kalorifer tesisatının kontrol edilmesi gerekir, filtreye bakılması gerekir. Kombide kalorifer sensörü, anakart, üç yollu vana, pompa gibi birçok parçaya bakılması gerekir. Bu yüzden servis yardımı almanızı öneririz. Bize 444 1 837 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.

 14. ademsarıcaoğlu dedi ki:

  abim benim kombim betekler ısınıyor ama sicaksuyu acinca betekler devreye gecmiyor kapatık acinca dekrar devreye giriyor kombimmin acaba arızası nerdendir yardimci olabilirmisin kolaygelsinhayirlı işler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Adem Bey… Kombi aynı anda hem petekleri ısıtıp hem de sıcak su vermez. Talep ne yönde ise ona yanıt verirken diğer tarafı kapatmak zorunda kalır. Yani kombi kış konumuna alındığında musluğu kullandığınız sürece petek devresi kapanır. Musluğu kapattığınızda petekler yeniden devreye girer. Bu her kombinin çalışma sistemidir. Kombinizde bir sorun yok diyebiliriz.

 15. asman süt dedi ki:

  kalerıfer yanmıyor sıcak su var mavı ısık yanmıyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Asuman Hanım… Cihaz anladığım kadarıyla bir arıza kodu da vermiyor. Arıza kodu verse tahmini bilgi de sunulabilir. Ancak bir arıza kodu vermediği için sorunu yerinde görüp incelememiz gerekir. Çağrı merkezimize ulaşarak arıza durumu hakkında detaylı bilgi alabilir ya da kayıt oluşturabilirsiniz.

 16. Muhammet Çınar dedi ki:

  ECA CONFEEO PREMEX KOMBİMDE HERŞEY NORMALGÖZÜKÜYOR. UYARI YOK. SICAK SU ALMAK İÇİN ÇEŞME AÇILDIĞINDA ÇESME SEMBOLİ NİN IŞIĞI YANIYOR, GEÇME SESİ DE TIK DİYE DUYULUYOR. FAKAT KOMBİDEN ÇESMEYE SICAK SU GELMİYOR. BU SORUN NASIL ÇÖZÜLÜR.? KOMBİM 4-5 YILLIK BİR KOMBİDİR.

  1. k.tamircisi dedi ki:

   Merhaba Muhammet Bey… Kombi açık olduğu sürece hiçbir ayar yapmasanız bile sıcak su vermesi lazım. Ekranda bir hata kodu yok ancak yine de sıcak su alamıyorsanız bu birçok parçaya bağlıdır. Yani bir hata kodu vermiş olsa hata kodu açıklamasına göre tahmini bilgi verilebilir ancak böyle bir durum olmadığı için bilgi vermek çok zor. Servis yardımı almanız gerekir. Sorun yerinde tespit edilmelidir. Bu yüzden servis çağırmalısınız.

 17. Mir Kamil Kaşgarli dedi ki:

  Eca Confeo Premix kullanıyorum.
  kombi kırmızı ışık yanıyordu, su bastım, 1.5 e getirdim. sıcaklık seviyesini confort’a ayarladım. kırmızı ışık söndü ama su ısıtmıyor, sürekli 19 yanıyor ne yapmayalım?
  saygılar

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mir Kamil Bey… Kombiye gereken uygulamaları yapmışsınız. Ekranda 19 beliriyorsa eğer bu kombi içerisindeki suyun sıcaklığının 19°C olduğunu yani suyun ısınmadığını belirtir. Kombi bir hata kodu vermediği için resetleme işlemi yapsanız dahi düzelme olmayacaktır. Yapabileceğiniz başka bir işlem olmadığı için de servis yardımı almalısınız.

  2. Sami usta dedi ki:

   reset tuşuna 3-5 saniye basılı tutunca ekrana L0 L1 L2 değerleri geliyor. bunlar ne anlama geliyor?

   1. Kombi Tamircisi dedi ki:

    Merhaba Sami Bey… Kombide reset tuşuna maksimum 3 kez basılı tutmak gerekir. Ancak 3 saniyeden fazla basılı tutarsanız ekrana arıza tespit fonksiyonları (L0, L1, L2) yansır. Bunlar hata kodu değildir. Sadece servislerin arızayı daha kısa sürede teşhis etmek için kullandığı fonksiyonlardır. Reset düğmesine basmadan önce kombide yaşadığınız problem neyse bu problemi belirtirseniz size yardımcı olmaya çalışırız.

Petek Yıkama