Eca Confeo Plus 40 Arızası

Eca Confeo Plus 40 Arıza Kodu Nedir?

Düşük su basınç hatasıdır.

Confeo Plus Kombiye Su Basma

Eca Confeo Plus kombide bar değerini görüntülemek için; ekran üzerinde yer alan ufak dikdörtgen şeklindeki düğmeye bir kez basmanız yeterlidir. Ekranda beliren değer 1 barın altını gösteriyorsa basınç düşük demektir.

 • Eca Confeo Plus kombinin sol alt kısmında siyah renkte çevirmeli plastik uçlu bir musluk göreceksiniz. Doldurma musluğunu sola çevirdiğiniz an kombiden su sesi gelecektir. Confeo Plus kombilerde bar göstergesi bulunmaz. Ekrandaki 40 arıza kodu silinip derece belirene kadar su basmaya devam edin. Derece belirdiği zaman basınç ideal konuma (1 ile 2 bar arasına) gelmiş yani sorun çözümlenmiş demektir.

İşlemi Yaparken;

 • Doldurma musluğu boşa dönüyor ve su sesi gelmiyorsa doldurma musluğu arızalı demektir, uzman servis yardımı almalısınız.
 • Doldurma musluğu işlem sırasında kırıldı ise doldurma musluğunun tamiri olmaz, değişimi gerekmektedir, uzman yardımı almalısınız.
 • İşlemi yaptınız resetleme yapmanıza rağmen ekranda hala 40 arızası yanıp sönüyor ise basınç sondasında sorun olabilir, uzman yardımı almalısınız.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (60 Yorum)

 1. Fuat BİLHAN dedi ki:

  Eca confeo plus kombimin bacasından duman çıkmıyor neden olabilir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Fuat Bey… Kombi bacasından duman çıkmaz zaten. Kış dönemlerinde hava şartları sebebiyle buhar görülür sadece.

 2. Fuat BİLHAN dedi ki:

  Kombinin üzerindeki göstergedeki rakamlar silik görünüyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Fuat Bey… Ekrandaki rakamlar silik ise bu bir kart arızası olabilir. Ancak yine de sorunu yerinde görüp incelememiz gerekiyor.

 3. Ferdi çağlar dedi ki:

  iyi günler ..ECA kombi .. 40 hatası veriyor yanıp sönüyor.basinc gösteren tuşa bastığımda 0.3 basınç seviyesi gösteriyor ancak siyah vanayi kombiye su gelmesi için açıyorum ses geliyor ama basınç hiç değişmiyor ne düşüyor ne çıkıyor . Sorun ne olabilir teşekkürler.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ferdi Bey… Kombiniz makalemizde açıkladığımız Eca Confeo Plus model ise bu modellerde basınç göstergesi bulunmuyor. Doldurma musluğunu açtığınızda su sesi geldiği halde basınçta yükselme olmuyorsa ya basınç sondası ya da pompada sorun olabilir. Yine de tabi incelemeyi yerinde yapmamız gerekiyor.

 4. Ali Beyazdağ dedi ki:

  Şu dolduruyorum 4 saat sonra bar düşüyor.ne yapmalıyım

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ali Bey… Kombi basıncı bu kadar sık düşürüyorsa gözle görülür bir su kaçağı olup olmadığına bakabilirsiniz. Kombide su kaçağı varsa önce bu su kaçağının giderilmesi gerekir. Harici olarak tesisatta veya peteklerde su kaçağı varsa bu konuda tesisatçıdan yardım almanız gerekir. Gözle görülür bir su kaçağı, su akıntısı durumu yoksa; tankın havası eksik olabilir, tank delik olabilir, eşanjör kireçlenmesi olabilir veya sıva altı tesisat kaçağı olabilir. Cihazı yerinde incelememiz gerekiyor.

 5. Serkan acar dedi ki:

  Ekranda basınç 1.0-1,1 bar civarında kalıyor su bastığımda sisteme ekranda yükselme olmuyor daha sonra su tahliyesinde su gelmeye başlıyor bu konuda yardımınızı rica ederim…

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Serkan Bey… Su basıncı 2.5 veya 3 barı geçerse kombi fazla suyu tahliye eder. Ancak basınç değeri belirtilen değeri geçmeden su tahliyesi durumu varsa bu durumda su akıtan parça veya aksamda bir sorun var demektir. Kombi bu aşamada su akıttığı için basıncı düşürür ve cihaza çok sık su basmak zorunda kalırsınız. Su akıtma sorunu için teknik servis yardımı almanız gerekiyor. Bize; 0850 811 88 22 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.

Petek Yıkama