Eca Confeo Plus 40 Arızası

Eca Confeo Plus 40 Arıza Kodu Nedir?

Düşük su basınç hatasıdır.

Confeo Plus Kombiye Su Basma

Eca Confeo Plus kombide bar değerini görüntülemek için; ekran üzerinde yer alan ufak dikdörtgen şeklindeki düğmeye bir kez basmanız yeterlidir. Ekranda beliren değer 1 barın altını gösteriyorsa basınç düşük demektir.

 • Eca Confeo Plus kombinin sol alt kısmında siyah renkte çevirmeli plastik uçlu bir musluk göreceksiniz. Doldurma musluğunu sola çevirdiğiniz an kombiden su sesi gelecektir. Confeo Plus kombilerde bar göstergesi bulunmaz. Ekrandaki 40 arıza kodu silinip derece belirene kadar su basmaya devam edin. Derece belirdiği zaman basınç ideal konuma (1 ile 2 bar arasına) gelmiş yani sorun çözümlenmiş demektir.

İşlemi Yaparken;

 • Doldurma musluğu boşa dönüyor ve su sesi gelmiyorsa doldurma musluğu arızalı demektir, uzman servis yardımı almalısınız.
 • Doldurma musluğu işlem sırasında kırıldı ise doldurma musluğunun tamiri olmaz, değişimi gerekmektedir, uzman yardımı almalısınız.
 • İşlemi yaptınız resetleme yapmanıza rağmen ekranda hala 40 arızası yanıp sönüyor ise basınç sondasında sorun olabilir, uzman yardımı almalısınız.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (50 Yorum)

 1. Halil uygun dedi ki:

  İyi günler evdeki en son peteği havasını aldım ama su basıncı dereceyi düşürünce 06 düşüyor 1.4 bar yapıyorum çalışıyor bu seferde yükseliyor 2.5 bar falan oluyor bunlar hava aldıktan sonra oldu sorun ne olabilir acaba

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Halil Bey… Tesisattan, petekten su boşaltırsanız kombinin basıncı düşer. Su basma işlemi sonrası basıncı takipte kalmalısınız. Eğer basınç değerinde sürekli düşme-yükselme oluyorsa teknik müdahale gerekir. Kombiye bakım gerekebilir, harici olarak parça sorunu da olabilir.

 2. Hasan Metin dedi ki:

  Eca confeo plus kombi sürekli 40 hatası veriyor kazana az bi su veriyorum çalışnata başlıyor 45 dakika sonra yine aynı arızayı veriyor sorun ne olabilir nasıl çözülür evde herhangi biryerde kaçak yok

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hasan Bey… Kombide, tesisatta veya peteklerde gözle görülür bir su akıntısı durumu yoksa eğer kombinin 45 dakikada bir basıncı düşürerek arızaya geçiyor olması muhtemelen sıva altı tesisat kaçağı olduğunu belirtir. Bu durumda bize kalırsa uzman bir tesisatçıdan yardım alarak tesisatınızı kontrol ettirmelisiniz.

 3. Aykut Üstündağ dedi ki:

  Eca confio plus bir kombim var.basinc ölçme düğmesine bastığımda 4.0 gösteriyor.ayrica duşa tazyikli su göndermiyor bununla ilgili yorumunuzu alabilirmiyim teşekkür ederim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Aykut Bey… Öncelikle basınç değeri çok yüksek. Kombi 4.0 barda su akıtmıyorsa eğer basınç sensöründe veya pompada bir sorun olabilir. Bu parçalarda sorun yok basınç değeri gerçekten 4.0 bar ise petekten su alarak basıncı düşürmeli, basıncı takibe alarak yeniden yükseldiğinde servis yardımı almalısınız. Kombi mutfağa sıcak suyu tazyikli gönderiyor sadece duşa göndermiyorsa; duş batarya musluğunda sorun olabilir, filtre tıkalı olabilir veya tesisat sorunu olabilir. Bu aşamada uzman bir tesisatçıdan yardım almanızı öneririz.

 4. eren dedi ki:

  Merhabalar;
  ECA CONFEO PLUS kombi kullanıyorum su seviyesi tuşuna basıyorum ancak göstergede basıncı göremiyorum.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Eren Bey… Ekrana basınç değeri yansımıyorsa tuş takımında sorun olabilir, kart arızası olabilir, basınç sensöründe sorun olabilir. Yani birçok parçayı yerinde incelememiz gerekiyor.

 5. Samet dedi ki:

  İyi günler benim kombi ECA confeo kombiye basılan şu 1.5-2.0 arasında olmasının Uygun olduğunu biliyorum ve su azaldıkça şu basıyorum ama bugün suyu basarken yükselmesi gereken gösterge şu basma seside gelmesine rağmen düşmeye başlıyor ve su anda 0.9 a kadar düştü neden acaba?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Samet Bey… Sistemde hava olabilir. İşlemi yeniden deneyin. Yine aynı şekilde düşme olursa servis yardımı almanız gerekir.

Petek Yıkama