ÜCRETSİZ KOMBİ BAKIMI KAZANMAK İSTER MİSİNİZ ? DETAYLAR »
444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Eca Confeo Plus 40 Arızasıslogan
down

Canlı Destek
Bağlan

Arızanı Çöz
Çözüme Git

Pratik Bilgiler
Hayatınızı Kolaylaştırın

Paylaş:

Eca Confeo Plus 40 Arıza Kodu Nedir?

Düşük su basınç hatasıdır.

Eca Confeo Plus 40 Arızası nın Çözümü

Eca Confeo Plus kombi ekranda 40 arıza kodu yanıp söner. Bu durumda basıncın düşük olduğunu anlayarak basıncı yükseltmeniz yani kombinize su basmanız gerekmektedir. Su basma işlemini servis yardımı olmadan da kendiniz yapabilirsiniz. Sizlere işlemin nasıl yapıldığını kısaca anlatalım.

 • Eca Confep Plus Kombiye Su Basma Confeo Plus model kombiye su basma işlemi çok basittir. Confeo Plus kombinin sol alt kısmında siyah renkte çevirmeli plastik uca sahip bir parça göreceksiniz. Parça doldurma musluğudur ve su basma işlemini bu parça ile yapabilirsiniz. Doldurma musluğunu sola çevirdiğiniz an kombiden su sesi gelecektir. Confeo Plus kombilerde bar göstergesi bulunmaz. Ekrandaki 40 arıza kodu silinip derece belirene kadar su basmaya devam edin. Derece belirdiği zaman basınç ideal konuma (1 ile 2 bar arasına) gelmiş yani sorun çözümlenmiş demektir.

Su basma işlemi sonrasında bar değerini görüntülemek isterseniz ekran üzerinde yer alan ufak dikdörtgen şeklindeki düğmeye bir kez basın. Ekranda bar değeri hemen görüntülenecektir. Bu sayede ne kadar su bastığınızı da görmüş olacaksınız.

Eca Confeo Plus 40 Arızası

İşlem sonrasında Eca Confeo Plus 40 Arızası düzelmez ise “R” yazan mavi butona bir kez basarak kombiyi resetleyebilirsiniz. Sorun hala devam ederse resetleme işlemini birkaç kez daha tekrar edebilirsiniz. Sonuç değişmiyorsa Eca Servisi yardımı almalısınız.

İşlemi Yaparken

 • Doldurma musluğu boşa dönüyor ve su sesi gelmiyorsa doldurma musluğu arızalı demektir, uzman Eca Servisi yardımı alın.
 • Doldurma musluğu işlem sırasında kırıldı ise doldurma musluğunun tamiri olmaz, değişimi gerekmektedir, uzman Eca Servisi yardımı alın.
 • İşlemi yaptınız resetleme yapmanıza rağmen ekranda hala 40 arızası yanıp sönüyor ise basınç sondasında sorun olabilir, uzman Eca Servisi yardımı alın.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (6 Yorum)

  1. Eca Confeo Plus kombimin derecesini 20 veya 22 yapıyorum, daha sonra tam gün evde olmayacaksam derecesini 18 e düşürüyorum, 10-12 saat sonra geldiğimde kombimin derecesinin 18 den aşağı düşmüş olmasına rağmen çalışmadığını görüyorum, suyunun tamamen bittiğini görüp su basıyorum, çalışıyor.
   Sorum sizce bu normalmi sürekli olarak bu şekilde su basıncı kendisi 10-12 saat kullanmadığımda sıfırlıyor, tekrar su basınca çalışıyor, Şimdiden teşekkürler

   1. Merhaba Sinan Bey… Eca Confeo Plus model kombilerde sıcak su ayarı 35-60°C arasıdır. Kalorifer devresinde ise 40-80°C arasıdır. 20-22°C dediğiniz sanırım oda termostatı ayarı. Kombinin basıncının düşmesi ayarladığınız dereceye bağlı değildir. Kombi su basıncı düştüğü için yani tesisatta su olmadığı için kombiniz çalışmıyor. Basıncın düşmesi birçok sebebe bağlıdır. 1 günde (24 saatte) kombiye 2 kez su basılması gerekiyorsa eğer tesisatta bir yerde su kaçağı olup olmadığına bakın. Bu kaçak; peteklerde, kombide veya tesisat borularında olabilir. Gözle görülür bir su kaçağı yoksa eğer kombide sorun var demektir. Genleşme tankının havası eksik olabilir, genleşme tankı delik olabilir. Net teşhis için sorunu yerinde görmek lazım.

  2. Eca confeo plus 40 arızası vermekte su seviyesi dolum yapmamıza ragmen 0 gösteriyo.Daha sonra kombi suyu dışarı atıyor.Resetlememize ragmen düzelmiyor.Nasıl yardımcı olursunuz.

   İyi çalışmalar.

   1. Merhaba Suat Bey… Anladığım kadarıyla kombiniz su akıtıyor ve basınç bu yüzden düşerek cihaz 40 arızası veriyor. Su akıntısı sorunu düzeltildiğinde basınç düşmeyecek ve kombi 40 arızasına geçmeyecektir. Resetleme işlemi bu arızada çözüm değildir. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem de yok maalesef. Servis yardımı almalısınız.

  3. merhaba benim kombim eca confeo plus ilk açtığımda 1-2 saniye yeşil ışık yanıyor kombi çalışıyor sonrada yeşil ışık kırmızıya dönüyor kombi çalışmıyor ekranda 40 yazıyor sol alttaki mavi vanayı açıyorum ama herhangi bir su sesi gelmiyor

   1. Merhaba… Kombinin altında yer alan mavi değil siyah doldurma musluğunu sola çevirerek açın, su sesi gelecek, basıncı takip edin. 1,5 bara geldiğinde siyah musluğu kapatın. Basıncı görüntülemek için ekranın üstünde yer alan düğmeye basabilirsiniz.