Eca Confeo Plus 40 Arızası

Eca Confeo Plus 40 Arıza Kodu Nedir?

Düşük su basınç hatasıdır.

Confeo Plus Kombiye Su Basma

Eca Confeo Plus kombide bar değerini görüntülemek için; ekran üzerinde yer alan ufak dikdörtgen şeklindeki düğmeye bir kez basmanız yeterlidir. Ekranda beliren değer 1 barın altını gösteriyorsa basınç düşük demektir.

 • Eca Confeo Plus kombinin sol alt kısmında siyah renkte çevirmeli plastik uçlu bir musluk göreceksiniz. Doldurma musluğunu sola çevirdiğiniz an kombiden su sesi gelecektir. Confeo Plus kombilerde bar göstergesi bulunmaz. Ekrandaki 40 arıza kodu silinip derece belirene kadar su basmaya devam edin. Derece belirdiği zaman basınç ideal konuma (1 ile 2 bar arasına) gelmiş yani sorun çözümlenmiş demektir.

İşlemi Yaparken;

 • Doldurma musluğu boşa dönüyor ve su sesi gelmiyorsa doldurma musluğu arızalı demektir, uzman servis yardımı almalısınız.
 • Doldurma musluğu işlem sırasında kırıldı ise doldurma musluğunun tamiri olmaz, değişimi gerekmektedir, uzman yardımı almalısınız.
 • İşlemi yaptınız resetleme yapmanıza rağmen ekranda hala 40 arızası yanıp sönüyor ise basınç sondasında sorun olabilir, uzman yardımı almalısınız.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (38 Yorum)

 1. cem korkoglu dedi ki:

  merhaba, eca confeo plus kombimizin su basın seviyesi 3.5-4.0 arasında olmasına rağmen belli bir zaman sonra 40 arızası vermektedir.suyunu boşaltıyorum tekrar dolduruyorum ama bir türlü 1.5-2.0 bar seviyelerine çekemiyorum.bu sorunla ilgili bilgi vermenizi rica ederim.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Cem Bey… Confeo Plus model kombilerde 40 arızası düşük basınç sorunudur. 3.5-4.0 basınç değeri yüksektir. Bar göstergesi bozuk değilse ve basınç yükselme durumu varsa; eşanjör, tank, doldurma musluğu arızası olabilir. Bu konuda servis yardımı almalısınız.

 2. Emre Başarıcı dedi ki:

  Ecea combi comfort : su yok gösteriyor su basıyorsun basınca bakıyorsun ama hala 0.0 rest atıyorum yine düzelmiyor su eklediğinde bu sefer taşıyor ama hala daha kırmızı yanıyor basınç göstermiyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Emre Bet… Bar göstergesinde, basınç ölçerde veya devir daim pompasında sorun olabilir. Servis yardımı almalısınız.

 3. Kemal baş dedi ki:

  Eca konfeti plus kombi iki dakikada bir ateşleme yapıyor neden bu kadar kısa sürede yapıyor olabilir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Kemal Bey… Sıcaklık derecesini yükselterek deneme yapın. Tüm sıcaklık derecelerinde aynı durum oluyorsa ntc sensör, kart gibi birçok parçayı kontrol etmemiz gerekiyor.

 4. Fikret yuzuguler dedi ki:

  ECA confeo Plas kombin mevcuttur.sicak su açılınca ısınıyor ,kalorifer açılınca sıcak sudan yükselen derece geri düşmüyor o sebeple kalorifer devreye girmiyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Fikret Bey… Aslında kombi kış konumundayken sıcak su açıldığında sıcak su beklentisine yanıt verir. Ancak ihtiyaç sona erdiğinde yani sıcak su musluğu kapatıldığında otomatik olarak kalorifer konumunu açması gerekir. Ancak açmıyor. Bu durum; kart, sensör, üç yollu vana gibi parçalara bağlı olabilir. Yine de sorunu yerinde görmeden net bilgi aktarmak zordur. Servis yardımı almalısınız.

 5. ilker baştaş dedi ki:

  merhaba eca confeo plus kombide su barı yükseliyor 2ve üzeri sonradsa düşüyor arıza ya geçip kırmızı ışık yanıyor.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba İlker Bey… Kombi basıncı muhtemelen kullanıma bağlı düşüp yükseliyor. Bu durum cihazın bakımsızlığına bağlı olabilir. Ancak sorunu yerinde incelemek gerekir. Parça arızası da olabilir. Servis yardımı almalısınız.

 6. yakup isi dedi ki:

  kombi musluğu açtığım halde su doldurmuyor musluğum yeni hep 40 arızası veriyor basınç hep 0.0 gösteriyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Yakup Bey… Kombi altında bulunan tesisat vanalarının açık olduğundan, dairede bir su kesintisi olmadığından eminseniz doldurma musluğunu sola çevirdiğinizde su sesi gelmiyorsa parça bozuktur yani boşa dönüyordur ve değişimi gerekir. Doldurma musluğunu çevirdiğinizde su sesi geliyor basınç yükselmiyorsa basınç sensöründe bir sorun olabilir. Her iki durum için de servis yardımı almalısınız.

 7. Murat dedi ki:

  Merhaba kombinin suyu 1.9 ama sürekli arızaya geçiyor 40 hatası veriyor su basıncına bakıyorum 0.6 gösteriyor su doldurma vanasının yanındaki kabloya dokunuyorum arızadan çıkıyor sıkıntı nedir. Basınç sensörü mü arızalı

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Murat Bey… Parçayı yerinde görmeden bilgi sunmak çok zor. Ancak basınç ölçerde sorun olma ihtimali yüksek gibi görünüyor. Çünkü basınç 1.9 barda iken kombi düşük basınç hatası veriyor. Yine de tabi sorunu yerinde görüp incelememiz gerekiyor.

 8. ferhat akkan dedi ki:

  iyi günler, eca confeo plus kombide sürekli basınç düşüyor, ben yükseltiyorum bazen 1 saat bazen bikaç saat sonra yine düşüyor. yardımcı olabilir misiniz?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ferhat Bey… Kombi basıncının bu kadar kısa sürede düşüyor olması tesisata bağlıdır. Gözle görülür bir su kaçağı yoksa eğer tesisatınızı kontrol ettirmeniz gerekir. Sıva altı kaçağı olma ihtimali yüksek.

   1. ferhat akkan dedi ki:

    -peki tesisata bağlı güner enerjisi de onun da etkileme durumu var mı acaba? yani eve ilk taşındığımızda güneş enerjisinin vanası açık iken çatıda borudan su taşıyordu. tamir için gelen kişi de kombinin altındaki bi vanayı kapatınca düzelmişti. o vana şu an açık mı kapalı mı hatırlamıyorum da ondan da kaynaklı olabilir mi ki? (4 vanadan birini ters yönde yapmıştık o zaman)
    -bir de sanki sıcaklığı arttırınca daha çabuk basınç düşüyor. sıcaklığı düşürünce bu süre artıyor biraz galiba ?

    1. Kombi Tamircisi dedi ki:

     Sıcak su için güneş enerjisi kullanıyorsanız eğer muhtemelen soğuk su giriş vanasını kapatmışlardır. Bu vana kapalı olursa eğer kombi sadece sıcak su devresini kapatır. Ancak kombiye su basmak için bu vananın açık olması gerekir. Yani kombiye su bastığınıza göre bu vana da açıktır muhtemelen, yoksa su basma işlemi yapılamaz. Yalnız kombi basıncının bu kadar kısa sürede düşmesi kombiye değil tesisata bağlı bir durumdur. Her ihtimale karşı önce bi tesisatçı, sonra bi kombi servisi yardımı almanızı öneririz.

     1. ferhat akkan dedi ki:

      servis gelerek bazı parçaları değiştirip bakımını da yaptı o şekilde düzeldi. yardımlarınız için teşekkürler

     2. Kombi Tamircisi dedi ki:

      Rica ederiz Ferhat Bey… Geri dönüşünüz için biz de teşekkür ederiz.

 9. CEMAL HALICI dedi ki:

  merhaba…..eca Eca Confeo Plus kombimin var oda termostatı aldık uyumlu …..yanlız surunumus şu…….termostatı 21 dereceye ayarlıyoruz……..20,08 yakıyor sıkıtnı yok…ama 20,08 ile 21 derece arasında bir 20 dakika kombi duruyor…….sanra çalışıyor……..21,04 geldiğinde duruyor……..neden 20 dakkika kombi kendini durudurup….sonra yeniden çalışıyor—normalmı bu……..hiç durmadan verdiğimiz komut aralığında durmadan yanması gerekmezmi….yardımcı olabilirmisiniz…….

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Cemal Bey… Satın aldığınız ve montajını yaptırdığınız oda termostatı modülasyon özelliğindeyse ayarlanan sıcaklığa gelmeye yakın alev boyunu düşürüp yükseltebilir. Bu aşamada tabi ısıtma yavaşlar ancak cihazdaki çalışma düşük performansta devam eder. Oda termostatı bir de 0.5°C hassasiyetindeyse bu yüzden ayarlanan derecenin biraz üstünde duruyor olabilir. Yani oda termostatınızın özellikleri belirttiğimiz şekildeyse bir sorun yok, belirttiğimiz şekilde değilse sorun da olabilir. Bağlantısını bir servise yaptırdıysanız eğer servisi arayarak bu konuda daha net bilgiler alabilirsiniz.

 10. Adem çeliktaş dedi ki:

  Merheba benim eca confeo plus kombim var sürekli 40 arızası veriyor 40 arızası verdiği zaman bar basıncı 0.0 oluyor kombiyi kapatıyorum 1 2 saat sonra açıyorum normal calışıyor bar basıncı 1.5 te diruyor 8 10 saat calisiyor tekrar arizaya geciyor bar basinci 0.0 oluyor reset yaptigimda duzelmiyor kombi ateslemeye calisiyor cıt ses geliyor ama atesleyemiyor ne yapmaliyim kolay gelsin

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Adem Bey… Tesisat basıncı yetersiz olduğunda (0.0 bar gibi) kombi çalışmaz. Bu yüzden ekranda 40 yanıp söner. Ancak kombiye su basmanız rağmen basınç yine düşmeye devam ediyorsa ve cihaz yine uyarı veriyorsa, en önemlisi de basınç bu kadar sık düşüyorsa bir yerde su kaçağı var demektir. Bu kaçak durumu kombide de olabilir, petek veya tesisatta da olabilir. Öncelikle gözle görülür su kaçağı var mı diye kontrol edin. Petek ve tesisattaki su kaçakları için tesisatçıdan, kombideki su kaçağı için kombi servisinden yardım almanız gerekir. Gözle görülür bir kaçak durumu yoksa ve basınç değeri 8-10 saatte direk 0.0 bara düşüyorsa önce tesisatınızı kontrol ettirin. Sıva altı tesisat kaçağı olabilir. Tesisatçı tesisatınızda kaçak bulamazsa kombide sorun olabilir. Bu durumda kombi servisi yardımı almak gerekir. Kullanıcı olarak maalesef yapabileceğiniz bir işlem bulunmuyor.

   1. ibrahim Aslan dedi ki:

    Eca confeo plas combi 40 arızası veriyor devamlı bar değeri düşüyor vanadan su veriyorum bir iki saatte gene düşüyor hiç-bir yerde kaçak yok combi çalışırken bir anda bar yükseliyor alttan su akıtmaya başlıyor ?

    1. Kombi Tamircisi dedi ki:

     Merhaba İbrahim Bey… Kombinin sürekli 40 arızasına geçmesi normal değildir. 2 saate basıncın düşmesi de genel olarak tesisat sorunudur. Gözle görülür su kaçağı yok diyorsanız sıva altı kaçak olabilir. Bu durum ancak uzman tesisatçılar tarafından tespit edilebilir ve çözümlenebilir. Kombi çalışırken ayrıca basınçta yükselmeler oluyorsa; genleşme tankı, eşanjör, doldurma musluğu gibi parçaları kontrol etmek gerekir.

 11. Mehmet Can dedi ki:

  Merhaba, eca kombim garantisi süresinin bitmesinden 10 gün sonra ilk defa hataya geçti. Acaba bir program mı atıyorlar? Durup dururken 6 numaralı hataya geçiyor. Aç kapa yapınca Bir müddet çalışıp tekrar geçiyor. Kalorifer vanaları açık. Aklıma sadece fan geliyor. Sizin bir fikriniz var mı? Tecrübenizden yola çıkarak bir tavsiyeniz var mı? Teşekkür ederim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mehmet Bey… Eca kombilerde 6 arıza kodu aşırı sıcaklık sorunudur. Yani kombi içinde bulunan suyu bir sebeple tesisatta dolaştıramıyor kendi içinde ısıttığı için de yüksek sıcaklık hissediliyor, cihaz kendini emniyete aldığı için ekranda bu arıza kodunu veriyor. Bu durumun fanla bi alakası yok diyebiliriz. Çünkü kombiniz atık gaz sorunu değil aşırı ısınma sorunu veriyor. Bu sorun neden yaşanır? ana eşanjör kireçlendiyse, pompa sıkıştıysa, üç yollu vana konum atlıyor ya da ortada kalıyorsa, kalorifer filtresi tıkalıysa, kalorifer sensörü ya da anakart arızalıysa, kalorifer tesisatında tıkanıklık varsa yaşanır. Muhtemel sebepleri bunlar. Ayrıca kombi basıncı 1 barın altında olduğunda, dairede 3 den az petek kullanıldığında, kombi sürekli aç-kapa şeklinde kullanıldığında veya uzun süre kapalı kalıp yeni açıldığında da bu sorun yaşanır. Net teşhis için tabi sorunu yerinde incelemek lazım. Bi servis çağırarak cihazı kontrol ettirebilirsiniz.

 12. kızıldağ dedi ki:

  merhaba benim kombim eca confeo plus ilk açtığımda 1-2 saniye yeşil ışık yanıyor kombi çalışıyor sonrada yeşil ışık kırmızıya dönüyor kombi çalışmıyor ekranda 40 yazıyor sol alttaki mavi vanayı açıyorum ama herhangi bir su sesi gelmiyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba… Kombinin altında yer alan mavi değil siyah doldurma musluğunu sola çevirerek açın, su sesi gelecek, basıncı takip edin. 1,5 bara geldiğinde siyah musluğu kapatın. Basıncı görüntülemek için ekranın üstünde yer alan düğmeye basabilirsiniz.

 13. suat bayındır dedi ki:

  Eca confeo plus 40 arızası vermekte su seviyesi dolum yapmamıza ragmen 0 gösteriyo.Daha sonra kombi suyu dışarı atıyor.Resetlememize ragmen düzelmiyor.Nasıl yardımcı olursunuz.

  İyi çalışmalar.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Suat Bey… Anladığım kadarıyla kombiniz su akıtıyor ve basınç bu yüzden düşerek cihaz 40 arızası veriyor. Su akıntısı sorunu düzeltildiğinde basınç düşmeyecek ve kombi 40 arızasına geçmeyecektir. Resetleme işlemi bu arızada çözüm değildir. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem de yok maalesef. Servis yardımı almalısınız.

 14. Sinan ÇİFTÇİ dedi ki:

  Eca Confeo Plus kombimin derecesini 20 veya 22 yapıyorum, daha sonra tam gün evde olmayacaksam derecesini 18 e düşürüyorum, 10-12 saat sonra geldiğimde kombimin derecesinin 18 den aşağı düşmüş olmasına rağmen çalışmadığını görüyorum, suyunun tamamen bittiğini görüp su basıyorum, çalışıyor.
  Sorum sizce bu normalmi sürekli olarak bu şekilde su basıncı kendisi 10-12 saat kullanmadığımda sıfırlıyor, tekrar su basınca çalışıyor, Şimdiden teşekkürler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Sinan Bey… Eca Confeo Plus model kombilerde sıcak su ayarı 35-60°C arasıdır. Kalorifer devresinde ise 40-80°C arasıdır. 20-22°C dediğiniz sanırım oda termostatı ayarı. Kombinin basıncının düşmesi ayarladığınız dereceye bağlı değildir. Kombi su basıncı düştüğü için yani tesisatta su olmadığı için kombiniz çalışmıyor. Basıncın düşmesi birçok sebebe bağlıdır. 1 günde (24 saatte) kombiye 2 kez su basılması gerekiyorsa eğer tesisatta bir yerde su kaçağı olup olmadığına bakın. Bu kaçak; peteklerde, kombide veya tesisat borularında olabilir. Gözle görülür bir su kaçağı yoksa eğer kombide sorun var demektir. Genleşme tankının havası eksik olabilir, genleşme tankı delik olabilir. Net teşhis için sorunu yerinde görmek lazım.

  2. Muharrem kurt dedi ki:

   Iyi aksamlar.eca confeo premix kombim her gece 40 numara ariza veriyor.her gece su basincini duzeltmek zorunda kaliyorum.ne yapmaliyiz bu sorunu duzeltmek icin

   1. Kombi Tamircisi dedi ki:

    Merhaba Muharrem Bey… Kombiye sürekli su basmak çözüm değildir. Su basıncının neden bu kadar sık düştüğünü bulmak gerekir. Bu durumda önce yapmanız gereken şey su kaçağı kontrolüdür. Yani peteklerde, tesisatta veya kombide su kaçağı olup olmadığına bakın. Gözle görülür bir su kaçağı durumu yoksa eğer kombiye uzun zamandır bakım yapılmamış olabilir. Yani genleşme tankında hava bitmiş olabilir. Ayrıca eşanjör kireçlenmesi veya tank delinmesi gibi durumlarda kombi su basıncının sürekli düşmesine neden olmaktadır. Tabi sıva altı tesisat kaçağı da olabilir. Net bir inceleme yapılması gerekiyor. Bu yüzden bi servis yardımı almanızı öneririz. Yardım için de 444 1 837 numaralı telefonumuzdan bizi arayabilirsiniz.

    1. Murat kara dedi ki:

     Merhaba Eca Confeo Plus kombim sürekli 40 basınç olduğunu düşündüğüm arızayı veriyor sürekli alt kısımdaki vanayı çevirip su seni duyup belli bir süre sonra kırmızı maviye dönünce kapatıyorum ama bu durum hergün tekrarlanıyor be yapmam lazım.

     1. Kombi Tamircisi dedi ki:

      Merhaba Murat Bey… Ekranda 40 yanıp sönüyorsa eğer evet düşük basınç uyarısıdır. Ancak kombiye her gün su basmak çözüm değil, aksine soruna sorun eklemektir. Bu durumun sebebini bulmak gerekir. Bu yüzden öncelikle peteklerinizi, tesisatınızı ve kombinizi iyice kontrol edin. Bir su kaçağına, damlalar halinde de olsa su akıntısına denk gelirseniz o sorunun önce çözümlenmesi gerekir. Çünkü kombi basıncı bu kadar sık düşüyorsa ya kombi bozuktur ya da bir yerde su kaçağı vardır. Gözle görülür bir su kaçağı varsa; petek ve tesisat için tesisatçıdan, kombi için kombi servisinden yardım almalısınız. Gözle görülür bir kaçak durumu yok diyorsanız bu durumda cihaza uzun zamandır bakım yapılmamış olabilir. Bakımla sorun çözümlenebilir veya parça arızası da olabilir. Sorunu tabi yerinde görüp incelemek gerekir. Sıva altı tesisat kaçağı da olabilir.

Petek Yıkama