ÜCRETSİZ KOMBİ BAKIMI KAZANMAK İSTER MİSİNİZ ? DETAYLAR »
444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Eca Confeo Plus Arıza Kodlarıslogan
down

Canlı Destek
Bağlan

Arızanı Çöz
Çözüme Git

Pratik Bilgiler
Hayatınızı Kolaylaştırın

Paylaş:

Eca Confeo Plus Hata Kodları

Makalemizde sunacağımız bilgiler Eca Confeo Plus DCO 24 HM – Confeo Plus DCO 28 HM kombilerde oluşan arıza kodları ve anlamlarını içermektedir.

Hava Akışı

 1. 24 Arızası Hava basınç anahtarı sorunudur.
 • Çözüm Eca Confeo Plus model kombiler hermetiktir. Bu durumda fan arızası söz konusu olabilir. Bağlantının yerinden çıkma veya ilgili kabloların kopma olasılığı da söz konusu olabilir. Ayrıca prosestat veya anakartta sorun da olabilmektedir. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem bulunmaz. Servis yardımı almanız gerekmektedir.

Eca Confeo Plus Arıza Kodları

Sıcaklık

 1. 01 Arızası Aşırı sıcaklık kilitlenmesi anlamına gelen hata kodudur.
 • Çözüm Bu durumda kalorifer devresi su sıcaklığının 105° C nin üstüne çıktığını anlayabiliriz. Bu durumda önce kalorifer vanalarının açık olduğundan emin olmalısınız. En az 3 kalorifer vanası mutlaka açık olmalıdır. Ardından kombiyi resetleyin. Resetleme sonrasında da sonuç alamıyorsanız servis yardımı gerekir. Kalorifer tesisatı tıkalı olabilir, kalorifer filtresi tıkanmış olabilir, pompa sıkışmış olabilir, ana eşanjörde kireçlenme veya tıkanma olabilir, üç yollu vana konum değiştiriyor olabilir. Net teşhis ve müdahale için servisi aramalısınız.
 1. 06 Arızası Aşırı sıcaklık uyarısıdır.
 • Çözüm Ekranda bu hata kodu yer aldığında; Confeo Plus model kombi aşırı ısınma durumu söz konusu olduğu için uyarı veriyor demektir. Bu durumda kalorifer konumunda çalışan cihazlarda kalorifer vanaları kontrol edilmeli, kapalı ise açılmalıdır. Su basıncı düşük ise su basılmalı, daha sonrasında cihaz resetlenmelidir. Uygulamalardan sonra sorun düzelmez ise servis yardımı alınmalıdır.
 1. 12 Arızası Kalorifer devresi gidiş suyu sensör sorunudur.
 • Çözüm Bu durumda kabloda kopukluk ya da bağlantının yerinde çıkma olasılığı söz konusu olabilir. Ya da ilgili kabloların birbirine temas ettiği durumlarda bu sorun karşımıza çıkabilir. Kalorifer devresi gidiş suyu sensörü de arızalı olabilmektedir. Net tespit ve çözüm için mutlaka servis yardımı alın.
 1. 14 Arızası Sıcak su sensörü sorunudur.
 • Çözüm Bu durumda sıcak su problemi yaşarsınız. Sıcak su sensörü arızalı olduğunda, sensör bağlantılarında kopma-kısa devre olduğunda veya borularda nemlenme olduğunda bu sorun yaşanabilmektedir. Bu gibi durumlarda kullanıcı olarak cihaza müdahalede bulunmamalı, mutlaka servis yardımı almalısınız.

Alev Denetimi

 1. 04 Arızası 3 ateşleme denemesi sonrasında brülörde alev oluşmuyor.
 • Çözüm Yani bu durumda cihaz ateşleme yapmadığı için çalışamıyor. Bu anlamda cihazdan verim almak mümkün olmaz. Sorunun giderilmesi adına cihaza birkaç kez reset atmalısınız. Bu uygulama işe yaramadı ise gaz giriş vanalarını kontrol etmelisiniz. Gaz vanalarının açık olması gerekmektedir. Tüm bu uygulamalardan sonra cihaz yine de ateşlemeyi yapmıyor ise ateşleme-iyonizasyon elektrotlarında, gaz armatöründe veya elektronik kartta sorun olabilir. Eca Servisi yardımı almalısınız.
 1. 05 Arızası Alev kaybı yaşandığı anlamına gelen hata kodudur.
 • Çözüm Yani bu hata kodu Confeo Plus kombi ekranında yer aldı ise diyebiliriz ki cihaz çalışır durumda iken brülörde alev kaybı yaşanıyor. Bu durumda kullanıcı olarak öncelikle cihazı birkaç kez resetlemelisiniz. Reset uygulaması işe yaramadı sorun hala devam ediyor ise cihazdan verim alamayacağınız için sorunun çözümlenmesi adına Eca Kombi Servisi’nden yardım istemeniz gerekmektedir. Bu gibi durumlarda iyonizasyon elektrodunda, gaz valfinde veya elektronik kartta sorun olabilmektedir.
 1. 11 Arızası Yanlış alev sinyali.
 • Çözüm Bu durum gaz valfinin kapalı olmasına rağmen brülörde alev algılanıyor anlamına gelmektedir. Böyle bir durumda önce cihazı resetlemeyi deneyin. Maksimum 3 resetleme işlemi uygulayın. Resetleme sonrasında da sorun devam etmekte ise Eca Servisi’nden yardım alın. Gaz valfi arızalı olabilir, elektronik kartta sorun olabilir veya iyonizasyon elektrodu arızalı olabilir.

Genel

 1. 32 Arızası Voltaj problemi anlamına gelen arıza kodudur.
 • Çözüm Bu durumda şebeke voltajının 160 V un altında olduğunu gösterir. Olması gereken değer 220 V civarıdır. Bu durumda bir süre kadar voltajların düzelmesini beklemelisiniz. Bu sorun zaten soğuk geçen sonbahar ve kış aylarında karşımıza çıkar. Cihazda bir süre bekledikten sonra düzelme olmadı ise kullanıcı olarak cihaza müdahalede bulunamazsınız. Muhtemelen düşük voltaj sebebi ile elektronik kart hasar görmüş veya yanmıştır. Elektronik karta müdahale edildiğinde sorun düzelecektir. Yalnız sorunun yeniden tekrar etme seçeneği vardır. Bunun için de kombi regülatörü kullanmanız şarttır.

Su Basıncı

 1. 40 Arızası Düşük su basınç hatası anlamına gelir.
 • Çözüm Bu durumda cihazın su basınını kontrol edecek olursanız 0,6 bar civarında olduğunu göreceksiniz. Sistem bu arıza kodunda bloke olur yani cihazdan hiçbir verimi alamazsınız. Bu sebeple de verim alabilmek adına su değerini normale getirmeniz yani cihaza su basmanız gerekmektedir. Confeo Plus kombide doldurma musluğu sol alt tarafta “siyah” renktedir. Sola çevirdiğiniz zaman açılır, açıldığında su sesi gelir ve su basımı başlar. Ekrandaki 40 arıza kodu silinene kadar su basmaya devam edin. Silindiği zaman ekranda derece belirir. Doldurma musluğunu sağa çevirerek kapatın. Su basınç değerini görüntülemek için ekranın hemen üst kısmında yer alan ufak düğmeye basın. Ekranda basınç değeri görüntülenecektir. İşlem sonrası düzelme olmaz ise resetleme uygulaması yapmalısınız. Sonuç alamadığınız durumlarda veya işlemi yapamadığınız durumlarda Eca Servisi’ni arayabilirsiniz.

Gaz Valfi

 1. 20 Arızası Gaz valfi devresi arızası anlamına gelir.
 • Çözüm Böyle bir durumda kullanıcı olarak yapmanız gereken tek uygulama resetlemedir. Resetleme uygulaması sonrasında sorun düzelmiyor ise cihaza müdahalede bulunmadan mutlaka Eca Servisi yardımı almalısınız.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (34 Yorum)

   1. Merhaba Necmi Bey… Eca model kombilerde 4 arızası ateşleme başarısızlığıdır. Dairenizde gaz olduğundan emin olun. Kombinizi sorun düzelmediği sürece arka arkaya birkaç kez resetleyin. Arıza durumunda düzelme olmazsa servis çağırmanız lazım. Birçok parçada problem olabilir.

   1. Merhaba Ahmet bey… Eca Confeo Plus model kombiyi “COMFORT” konumuna getirmişsiniz o yüzden comfort ledi yanıyor. En soldaki düğmeyi “COMFORT” konumu dışında başka bir konuma getirirseniz sorun düzelecektir.

  1. Eca comfeo plus kombi aldım üç yıl önce kombi peteklerini ısıtıyor ama sıcak su alamıyorum muhtemel arıza nedir

   1. Merhaba İbrahim Bey… Kaloriferlerin ısınmasında bir sorun yoksa eğer sadece sıcak su parçalarında sorun vardır. Ancak kombide birçok parça sıcak su aksağında görev alır. Ekranda bir arıza kodu varsa ve bize iletebilirseniz muhtemel sebepler hakkında bilgi sunabiliriz. Ancak bir arıza kodu vermiyorsa birçok parçada sorun olabilir. Net teşhis için de sorunu yerinde görmemiz gerekiyor.

    1. Mrb kalorifer kapalı iken sıcak suyu açtığımda 6 ariza kodunu veriyor kombi. Sebebi nedir acep şimdiden tşk ederim

     1. Merhaba Yakup Bey… Eca Confeo Plus model kombilerde 6 arıza kodu aşırı sıcaklık uyarısıdır. Tesisatta tıkanma olabilir, pompa sıkışmış olabilir, eşanjörde kireçlenme olabilir, kalorifer filtresi tıkalı olabilir, üç yollu vana arızası olabilir. Yani bu durum birçok etmene bağlı olduğu için net tespit için servis ekiplerinin sorunu yerinde görmesi gerekir. Bunun için de servis yardımı almalısınız.

  2. 2004 honda crv aracım var D ye aldıgımda D ısıgı yanıp sonmekte ve arac ılerlemiyor 45-1 arıza shit kodu veriyor srun şanzımandamı

   1. Merhaba Fatih Bey… Biz kombi servisiyiz Honda aracığınız için Honda servisi ile görüşmelisiniz.

  3. merhaba
   eca confeo plus yoğuşmalı kombimde ekran ışığı yanmıyor ve ekranda hiç sayı göstermiyor..önceleri kombi çalıştıktan bi süre sonra yanardı şimdilerde hiç yok sebebi ne olabilir
   teşekkürler

   1. Merhaba Serkan Bey… Ekran ışığı yanmıyor ve ekranda say görünmüyorsa kombinin anakartında ya da ekran karında sorun olabilir. Muhtemel arıza durumları bu şekilde belirtilebilir. Ancak yine de sorunu yerinde görmek gerekir. Bunun için de servis yardımı almalısınız.

  4. Kombimde reset lambası kırmızı yanıp sönüyor o sırada ekranda 32 yanıyor kombi çalışırken bu durum normale dönüyor lamba mavi yanıyor sorun nedir yardımcı olabilirmisiniz

   1. Merhaba Ramazan Bey… 32 arıza kodu düşük voltaj sorunudur. Dairenize ya da kombiye gelen voltaj düşük olduğunda bu sorun yaşanır. Cihaz otomatik resetlenir. O yüzden reset lambası yanıyor olabilir. Cihaz otomatik resetleme yapacağından sorun düzelebilir. Ancak bu sorunu yeniden yaşadığınızda ve sorun düzelmediğinde anakart hasar görmüş ya da yanmış olur. Bu durumun önüne geçmek için mutlaka kombi regülatörü kullanın.

  5. Benim kombimde kombiye su basma musluğu mavi değil maviyi acinca su damliyor siyah musluğu acinca kombiye su sesi gelmiyor

   1. Merhaba Ramazan Bey… Eca Confeo Plus model kombilerde doldurma muslukları genelde mavi renkte olur. Siyah takılmış da olabilir. Ancak çevrildiğinde su sesini duymuyorsanız parçada sorun var demektir. Bu durumda servis yardımı almanız gerekir.

  6. ECA confeo plus kullanıyoruz bir kaç gün seyahat dolayısıyla şanterleri kapattık geldiğimizde sıcak suyu vermiyor su çalışmıyor04 arızası vardı sonra 10yanmaya başladı ne yapaniliriz

   1. Merhaba Meltem Hanım… Kombiniz alev yokluğu sorunu veriyor. Gaz vanasını kontrol edin, kapalı olabilir. Gaz vanası açıksa eğer kombi ilk etapta gazı tanımıyor olabilir. Bir süre kadar bekleyin, birkaç kez kombiyi resetleyin. Yine de sorunda düzelme olmazsa eğer servis yardımı almanız gerekir.

  7. Eceabat confeo kombimin göstergesi de 8.8. var ikinci sıradaki ışık kırmızı diğerleri yeşil şekilde yanıp sönüyor

   1. Merhaba Şerif Bey… Yaşadığınız soruna göre tahminen elektronik kart yani anakart arızası mevcut. Ancak yine de net teşhis için soruna yerinde bakmak gerekir. Öncelikle kombinizi birkaç kez resetleyin. Resetleme işleminden sonra arıza düzelmezse eğer servis yardımı alın.

  8. ECA kombimizde L0 arızası var.Reset tuşuna 10 saniye basılı tutup L1 sonra tekrar 10 saniye basıp L2’ye geçiş yapıyoruz ama hâlâ arıza veriyor ne yapmamız gerekiyor acaba

   1. Merhaba Mehtap Hanım… Öncelikle doldurma musluğunu kombiye su basarmış gibi açın, kısa süreliğine su sesini duyun sonra kapatın. Muhtemelen sorun düzelecektir. Düzelme olmazsa resetleme işlemi deneyin. Durum yeniden L0, L1, L2 ye geçiyorsa servis çağırmanız gerekir.

  9. merhaba,
   yeni aldığımız evde eca confeo plus vardı. evi yaz ayında aldığımız için petekleri hiç kullanmadık. kombide oda sensörü bağlı. sensörü 24 dereceye getirip kombiyi yaktım. sorun yok. Bu esnada musluk suyunu açtık onda da sorun yok. musluk suyunu kapatınca petek ışığı yanıyor fakat kombi ateşleme yapmıyor. Farklı bir firmada çalışan arkadaşım baktı; üç yollu vana motoru arızalı dedi. orjinal olmayan bir tane satın aldım, onda da aynı sorun. Yalnız burada dikkatimi çeken bir konu var; petek açık ve çalışır durumda iken musluk suyu açılınca üç yollu motora istek gidiyor ve titreşim yaparak üç yollu vana motoru suyu musluğa veriyor, musluğu kapatınca motorda hiç bir titreme veya motoru zorlayan bir işlem olmuyor. musluğu kapatınca sanki üç yollu vana motoruna hiç istek gitmiyor gibi.
   özetlersem: musluk suyu her şartta çalışıyor. fakat musluk suyunu kapatınca petek ışığı yanıyor fakat ateşleme olmuyor. (5-6 defada bir çalışıyor. çoğunlukla devreye girmiyor) petekler devreye girmiyor. kombiyi kapatıp açınca petekler ancak devreye giriyor. Not: kombide bulunan ışıklar arar ara hafiften flaş yapıyor. Biraz karışık yazmış olabilirim. kusuruma bakmayın. sizin sormak istediğiniz sorular varsa cevaplaya bilirim. teşekkürler

   1. Merhaba Olgun Bey… Kombi kış konumundayken talep ne ise kombi onu karşılar ve diğer tarafı kapatır. Ancak kombinin önceliği her zaman sıcak sudan yanadır. Yani kış konumunda sıcak su talebi için musluğu açtığınızda kombi sıcak su talebinize yanıt verirken kalorifer devresini kapatır. Musluğu kapattığınızda da kaloriferi yeniden devreye alması gerekir. Eğer kaloriferi düşük bir sıcaklıkta kullanıyorsanız havalar henüz çok soğumadığı için ortam sıcaklığına bağlı direk devreye girmiyor olabilir. Bu durumu bir de kalorifer sıcaklığını yükselterek deneyin. Yine aynı durum oluyorsa eğer üç yollu vanada veya elektronik kartta sorun olabilir. Üç yollu vana sadece motordan değil, gövde ve iç tamir takımından da oluşan bir parçadır. Belki de tamir takımında sorun vardır. Ya da dediğimiz gibi elektronik karta bağlı bir arıza durumudur. Tabi sorunu net teşhis etmek için de yerinde görmek gerekir. Bu yüzden servis yardımı alırsanız daha sağlıklı bir sonuç elde edebilirsiniz.

  10. Eca confeo plus kombimin ekranında bir arıza var galiba. Sayılar sürekli gidip geliyor. Ekran sabit kalmıyor. O yüzden derecenin ve basıncın ne olduğu okunamıyor. Sıkıntı nedir acaba

   1. Merhaba Ali Bey… Ekran kartı ya da anakartta bir sorun olabilir. Yine de net teşhis için sorunu yerinde görmek gerekir.

  11. ECA comfeo plus kombim var sıcak su ateslemesi bazen yapıyor bazen yapmıyor ve son iki gündür kırmızı LED devamlı yanıyor sorun nedir acaba yardımcı olabilirmisiniz.

   1. Merhaba Umut Bey… Cihaz kırmızı ışığa geçiyorsa arıza var demektir. Ekranda yanıp sönen bir hata kodu varsa eğer hata kodu açıklamasına göre sorunun muhtemel sebeplerini makalemizden öğrenebilirsiniz. Böyle bir durumda birkaç resetleme işlemi uygulayın. Arıza durumunda düzelme olmazsa eğer servis çağırmanız gerekir.

  12. Slm
   Ecea contro plus kombi sürekli kalorifer ve comfort ışıklarinin yanması ne anlama geliyor ? Acil cevap
   SAYGILARIMLA

   1. Merhaba Ekrem Bey… Eca Confeo Plus model kombide sıcak su düğmesini (musluk simgeli düğme) comfort bölümüne getirdiyseniz eğer comfort ışığının yanması normaldir. Bu musluk suyunun konfor konumunda olduğunu belirtir. Kalorifer simgesinin yanması da kombinin o an kalorifer konumunda çalıştığını belirtir. İkisi de normal bir durumdur.