Eca Confeo Plus Arıza Kodları

Confeo Plus Arıza Kodları

Makalemizde sunacağımız bilgiler Eca Confeo Plus DCO 24 HM – Confeo Plus DCO 28 HM kombilerde oluşan arıza kodları ve anlamlarını içermektedir.

Hava Akışı

 1. 24 Arızası Hava basınç anahtarı sorunudur.
 • Çözüm Eca Confeo Plus model kombiler hermetiktir. Bu durumda fan arızası söz konusu olabilir. Bağlantının yerinden çıkma veya ilgili kabloların kopma olasılığı da söz konusu olabilir. Ayrıca prosestat veya anakartta sorun da olabilmektedir. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem bulunmaz. Servis yardımı almanız gerekmektedir.

Eca Confeo Plus Arıza Kodları

Sıcaklık

 1. 01 Arızası Aşırı sıcaklık kilitlenmesi anlamına gelen hata kodudur.
 • Çözüm Bu durumda kalorifer devresi su sıcaklığının 105° C nin üstüne çıktığını anlayabiliriz. Bu durumda önce kalorifer vanalarının açık olduğundan emin olmalısınız. En az 3 kalorifer vanası mutlaka açık olmalıdır. Ardından kombiyi resetleyin. Resetleme sonrasında da sonuç alamıyorsanız servis yardımı gerekir. Kalorifer tesisatı tıkalı olabilir, kalorifer filtresi tıkanmış olabilir, pompa sıkışmış olabilir, ana eşanjörde kireçlenme veya tıkanma olabilir, üç yollu vana konum değiştiriyor olabilir. Net teşhis ve müdahale için servisi aramalısınız.
 1. 06 Arızası Aşırı sıcaklık uyarısıdır.
 • Çözüm Ekranda bu hata kodu yer aldığında; Confeo Plus model kombi aşırı ısınma durumu söz konusu olduğu için uyarı veriyor demektir. Bu durumda kalorifer konumunda çalışan cihazlarda kalorifer vanaları kontrol edilmeli, kapalı ise açılmalıdır. Su basıncı düşük ise su basılmalı, daha sonrasında cihaz resetlenmelidir. Uygulamalardan sonra sorun düzelmez ise servis yardımı alınmalıdır.
 1. 12 Arızası Kalorifer devresi gidiş suyu sensör sorunudur.
 • Çözüm Bu durumda kabloda kopukluk ya da bağlantının yerinde çıkma olasılığı söz konusu olabilir. Ya da ilgili kabloların birbirine temas ettiği durumlarda bu sorun karşımıza çıkabilir. Kalorifer devresi gidiş suyu sensörü de arızalı olabilmektedir. Net tespit ve çözüm için mutlaka servis yardımı alın.
 1. 14 Arızası Sıcak su sensörü sorunudur.
 • Çözüm Bu durumda sıcak su problemi yaşarsınız. Sıcak su sensörü arızalı olduğunda, sensör bağlantılarında kopma-kısa devre olduğunda veya borularda nemlenme olduğunda bu sorun yaşanabilmektedir. Bu gibi durumlarda kullanıcı olarak cihaza müdahalede bulunmamalı, mutlaka servis yardımı almalısınız.

Alev Denetimi

 1. 04 Arızası 3 ateşleme denemesi sonrasında brülörde alev oluşmuyor.
 • Çözüm Yani bu durumda cihaz ateşleme yapmadığı için çalışamıyor. Bu anlamda cihazdan verim almak mümkün olmaz. Sorunun giderilmesi adına cihaza birkaç kez reset atmalısınız. Bu uygulama işe yaramadı ise gaz giriş vanalarını kontrol etmelisiniz. Gaz vanalarının açık olması gerekmektedir. Tüm bu uygulamalardan sonra cihaz yine de ateşlemeyi yapmıyor ise ateşleme-iyonizasyon elektrotlarında, gaz armatöründe veya elektronik kartta sorun olabilir. Eca Servisi yardımı almalısınız.
 1. 05 Arızası Alev kaybı yaşandığı anlamına gelen hata kodudur.
 • Çözüm Yani bu hata kodu Confeo Plus kombi ekranında yer aldı ise diyebiliriz ki cihaz çalışır durumda iken brülörde alev kaybı yaşanıyor. Bu durumda kullanıcı olarak öncelikle cihazı birkaç kez resetlemelisiniz. Reset uygulaması işe yaramadı sorun hala devam ediyor ise cihazdan verim alamayacağınız için sorunun çözümlenmesi adına Eca Kombi Servisi’nden yardım istemeniz gerekmektedir. Bu gibi durumlarda iyonizasyon elektrodunda, gaz valfinde veya elektronik kartta sorun olabilmektedir.
 1. 11 Arızası Yanlış alev sinyali.
 • Çözüm Bu durum gaz valfinin kapalı olmasına rağmen brülörde alev algılanıyor anlamına gelmektedir. Böyle bir durumda önce cihazı resetlemeyi deneyin. Maksimum 3 resetleme işlemi uygulayın. Resetleme sonrasında da sorun devam etmekte ise Eca Servisi’nden yardım alın. Gaz valfi arızalı olabilir, elektronik kartta sorun olabilir veya iyonizasyon elektrodu arızalı olabilir.

Genel

 1. 32 Arızası Voltaj problemi anlamına gelen arıza kodudur.
 • Çözüm Bu durumda şebeke voltajının 160 V un altında olduğunu gösterir. Olması gereken değer 220 V civarıdır. Bu durumda bir süre kadar voltajların düzelmesini beklemelisiniz. Bu sorun zaten soğuk geçen sonbahar ve kış aylarında karşımıza çıkar. Cihazda bir süre bekledikten sonra düzelme olmadı ise kullanıcı olarak cihaza müdahalede bulunamazsınız. Muhtemelen düşük voltaj sebebi ile elektronik kart hasar görmüş veya yanmıştır. Elektronik karta müdahale edildiğinde sorun düzelecektir. Yalnız sorunun yeniden tekrar etme seçeneği vardır. Bunun için de kombi regülatörü kullanmanız şarttır.

Su Basıncı

 1. 40 Arızası Düşük su basınç hatası anlamına gelir.
 • Çözüm Bu durumda cihazın su basınını kontrol edecek olursanız 0,6 bar civarında olduğunu göreceksiniz. Sistem bu arıza kodunda bloke olur yani cihazdan hiçbir verimi alamazsınız. Bu sebeple de verim alabilmek adına su değerini normale getirmeniz yani cihaza su basmanız gerekmektedir. Confeo Plus kombide doldurma musluğu sol alt tarafta mavi renktedir. Sola çevirdiğiniz zaman açılır, açıldığında su sesi gelir ve su basımı başlar. Ekrandaki 40 arıza kodu silinene kadar su basmaya devam edin. Silindiği zaman ekranda derece belirir. Doldurma musluğunu sağa çevirerek kapatın. Su basınç değerini görüntülemek için ekranın hemen üst kısmında yer alan ufak düğmeye basın. Ekranda basınç değeri görüntülenecektir. İşlem sonrası düzelme olmaz ise resetleme uygulaması yapmalısınız. Sonuç alamadığınız durumlarda veya işlemi yapamadığınız durumlarda Eca Servisi’ni arayabilirsiniz.

Gaz Valfi

 1. 20 Arızası Gaz valfi devresi arızası anlamına gelir.
 • Çözüm Böyle bir durumda kullanıcı olarak yapmanız gereken tek uygulama resetlemedir. Resetleme uygulaması sonrasında sorun düzelmiyor ise cihaza müdahalede bulunmadan mutlaka Eca Servisi yardımı almalısınız.

Yorumlar (16 Yorum)

 • Yogusmali kombi arıza kod 4 hatası vermektedir.Ne yapmalıyım yardımcı olurmusunuz.

  Necmi KÖKTAS

  • Merhaba Necmi Bey… Eca model kombilerde 4 arızası ateşleme başarısızlığıdır. Dairenizde gaz olduğundan emin olun. Kombinizi sorun düzelmediği sürece arka arkaya birkaç kez resetleyin. Arıza durumunda düzelme olmazsa servis çağırmanız lazım. Birçok parçada problem olabilir.

   Kombi Tamircisi

 • eca comfeo plus kombimde comfor ışığı sarı sürekli yanıyor sebabi nedir

  • Merhaba Ahmet bey… Eca Confeo Plus model kombiyi “COMFORT” konumuna getirmişsiniz o yüzden comfort ledi yanıyor. En soldaki düğmeyi “COMFORT” konumu dışında başka bir konuma getirirseniz sorun düzelecektir.

   Kombi Tamircisi

 • Eca comfeo plus kombi aldım üç yıl önce kombi peteklerini ısıtıyor ama sıcak su alamıyorum muhtemel arıza nedir

  İbrahim Arslan

  • Merhaba İbrahim Bey… Kaloriferlerin ısınmasında bir sorun yoksa eğer sadece sıcak su parçalarında sorun vardır. Ancak kombide birçok parça sıcak su aksağında görev alır. Ekranda bir arıza kodu varsa ve bize iletebilirseniz muhtemel sebepler hakkında bilgi sunabiliriz. Ancak bir arıza kodu vermiyorsa birçok parçada sorun olabilir. Net teşhis için de sorunu yerinde görmemiz gerekiyor.

   Kombi Tamircisi

   • Mrb kalorifer kapalı iken sıcak suyu açtığımda 6 ariza kodunu veriyor kombi. Sebebi nedir acep şimdiden tşk ederim

    • Merhaba Yakup Bey… Eca Confeo Plus model kombilerde 6 arıza kodu aşırı sıcaklık uyarısıdır. Tesisatta tıkanma olabilir, pompa sıkışmış olabilir, eşanjörde kireçlenme olabilir, kalorifer filtresi tıkalı olabilir, üç yollu vana arızası olabilir. Yani bu durum birçok etmene bağlı olduğu için net tespit için servis ekiplerinin sorunu yerinde görmesi gerekir. Bunun için de servis yardımı almalısınız.

     Kombi Tamircisi

 • 2004 honda crv aracım var D ye aldıgımda D ısıgı yanıp sonmekte ve arac ılerlemiyor 45-1 arıza shit kodu veriyor srun şanzımandamı

  • Merhaba Fatih Bey… Biz kombi servisiyiz Honda aracığınız için Honda servisi ile görüşmelisiniz.

   Kombi Tamircisi

 • merhaba
  eca confeo plus yoğuşmalı kombimde ekran ışığı yanmıyor ve ekranda hiç sayı göstermiyor..önceleri kombi çalıştıktan bi süre sonra yanardı şimdilerde hiç yok sebebi ne olabilir
  teşekkürler

  serkan üstün

  • Merhaba Serkan Bey… Ekran ışığı yanmıyor ve ekranda say görünmüyorsa kombinin anakartında ya da ekran karında sorun olabilir. Muhtemel arıza durumları bu şekilde belirtilebilir. Ancak yine de sorunu yerinde görmek gerekir. Bunun için de servis yardımı almalısınız.

   Kombi Tamircisi

 • Kombimde reset lambası kırmızı yanıp sönüyor o sırada ekranda 32 yanıyor kombi çalışırken bu durum normale dönüyor lamba mavi yanıyor sorun nedir yardımcı olabilirmisiniz

  • Merhaba Ramazan Bey… 32 arıza kodu düşük voltaj sorunudur. Dairenize ya da kombiye gelen voltaj düşük olduğunda bu sorun yaşanır. Cihaz otomatik resetlenir. O yüzden reset lambası yanıyor olabilir. Cihaz otomatik resetleme yapacağından sorun düzelebilir. Ancak bu sorunu yeniden yaşadığınızda ve sorun düzelmediğinde anakart hasar görmüş ya da yanmış olur. Bu durumun önüne geçmek için mutlaka kombi regülatörü kullanın.

   Kombi Tamircisi

 • Benim kombimde kombiye su basma musluğu mavi değil maviyi acinca su damliyor siyah musluğu acinca kombiye su sesi gelmiyor

  • Merhaba Ramazan Bey… Eca Confeo Plus model kombilerde doldurma muslukları genelde mavi renkte olur. Siyah takılmış da olabilir. Ancak çevrildiğinde su sesini duymuyorsanız parçada sorun var demektir. Bu durumda servis yardımı almanız gerekir.

   Kombi Tamircisi

Uzmanına Sor / Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.