444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Eca Calora Digital E1 Arızasıslogan
down
Paylaş:

Eca Calora Digital E1 Arıza Kodu Nedir?

Calora Digital model kombilerde ateşleme sorunu olarak adlandırabileceğimiz arıza kodudur. Brülörde yanma olmadığını belirtmektedir.

Eca Calora Digital E1 Arızası nda Kullanıcı Ne Yapmalı?

Eca Servisi çağırmadan önce bu arıza durumunda yapmanız gerekenleri sizlere sırası ile sunacağız. Bilgileri mutlaka okuyarak servis gelmeden önce uygulayınız.

  • Dairenizde gaz olup olmadığını kontrol edin Bunun için ocak gibi ürünleriniz doğalgaz ile çalışmakta ise ocağınızın çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirsiniz. Ocak çalışıyor ise Eca Calora Digital model kombinizin yanında bulunan gaz vanasına bakın ve açık olduğundan emin olun. Açık değilse de mutlaka açın. Ocağınız da çalışmıyorsa ya ana gaz vanası kapalıdır ya bölgede çalışma vardır ve bu sebeple bölgesel olarak gaz kesintisi söz konusudur ya da fatura ödenmediği için gazınız kesilmiştir. Ana vanaya (kapı dışında yer alan) bakın. Vana kapalı ise açın. Mühür varsa gazınız kesilmiştir. Açık ise bölgede gaz çalışması vardır. Doğalgaz dağıtım şirketini arayarak konu hakkındaki bilgileri alabilirsiniz.
  • Calora Digital kombiye reset atın Ateşleme sorunlarında resetleme işlemi çoğu zaman arızanın çözümlenmesine yardımcı olabilmektedir. Bu durumda yapmanız gereken ise cihazı resetlemek olacaktır. Calora Digital model kombi ekranının hemen alt kısmında 4 ufak düğme göreceksiniz. Bu düğmelerin en başında (en solunda) üzerinde “R” harfi olan bir düğme vardır. Bu düğmeye bir kez basarak resetleme işlemini yapmış olursunuz. Arıza düzelmezse eğer işlemi birkaç kez daha tekrarlayabilirsiniz.

Eca Calora Digital E1 Arızası Çözümü

Sorunun önce tespit edilmesi sonra çözümlenmesi adına önerimiz uzman Eca Servisi yardımı almanızdır. Fakat bizler yine de size yardımcı olmak amacı ile bu arıza durumunda karşılaştığımız arızalı olabilme ihtimali olan parçaları sunalım.

  • Gaz valfi Gazı şebekeden alarak bir bölümünü brülöre gönderip yanma oluşumuna katkıda bulunan bir parçadır. Ateşleme sorunlarında genelde karşımıza çıkabilmektedir. Arızalı olma durumlarında parça kesinlikle tamir edilemez. Sıfır parça ile değişimi yapıldığında sorun çözümlenecektir.
  • Anakart Calora Digital model kombilerin beynidir. Parçaların çalışması adına komut verir. Bu sebeple de hemen her bir arıza durumunda karşımıza çıkabilmektedir. Ateşleme sorunlarının sebebi olabilmektedir. Bu sorunda arızalı olarak karşımıza çıkar ise tamiri olur veya değişimi yapılır sorun çözümlenir.
  • Elektrotlar Eca Calora Digital model kombilerin yanma haznesinde brülörün hemen ön kısmında ateşleme ve iyonizasyon çubukları yer alır. Bunlar elektrotlar olarak da adlandırılabilir. Zamanla tıkanması veya arızalanması sebebi ile bu gibi sorunları yani ateşleme sorunlarını meydana getirebilir. Bu durumda parça temizlenir veya değişimi yapılarak sorun çözümlenir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.