Eca Calora Digital A1 Arızası

Eca Calora Digital A1 Arızası Nedir?

Düşük voltaj sorunudur.

Bu Sorun Neden Yaşanır?

Calora Digital kombide A1 hata kodunun yer almasının sebebi de voltajlarla alakalı bir sorunun olmasıdır. Voltajlar eğer 220 Voltun altında ise bu durumda düşük voltaj sorunu yaşanır. Calora Digital kombi düşük voltaj ile çalışma yapamayacağı için arızaya geçer ve bunu kullanıcısına verdiği hata kodu ile belirtir. Bu sebeple bu arıza durumu yaşanılmaktadır.

Kullanıcı Ne Yapabilir?

  • Kullanıcı olarak bu arıza durumunda bir süre kadar voltajların düzene girmesini beklemelisiniz. Dalgalanmalar düzeldiğinde sorunun da düzelme ihtimali bulunmaktadır. Fakat uzun süre bekleme sonrasında eğer düzelme olmaz ise öncelikle bir elektrikçiden yardım talep etmenizi öneririz. Dairenize gelen elektrik voltajını ölçtürebilir ona göre önlem alabilirsiniz.

Dairenize gelen voltaj ölçülüp normal çıkarsa ve kombinizdeki bu sorun devam etmekte ise mutlaka servis yardımı almalısınız. Voltaj dalgalanması sebebi ile muhtemelen kombinizin anakartı yanmış ya da arızalanmış olabilir

Arıza Nasıl Çözümlenir?

Uzun süre bekleme sonrasında, dairenize gelen voltajı ölçtürerek normal çıkması durumunda hala bu sorunu yaşamakta iseniz; Calora Digital kombinizin anakartı arızalı olabilir. Bu gibi arıza durumlarında genelde anakart yanmakta ya da hasar görmektedir. Yanması ya da arızalanması durumunda anakart tamiri ya da değişim müdahalesi yapılır ve sorun çözümlenir. Bu konudaki yardımları mutlaka uzmanından almalısınız.

Calora Digital kombinizde yaşadığınız bu arıza durumunun birçok kez daha yaşanılmaması adına ya da bu sorunu hiç yaşamamak adına KOMBİ REGÜLATÖRÜ cihazı kullanmalısınız. Hasar gören anakarta müdahale yapılsa dahi kombi regülatörü kullanmadığınız sürece anakarta garanti verilmez. Çünkü yeniden arızalanma riski yüksektir. Bu sebeple de kombi regülatörü cihazını mutlaka kullanmanızı önermekteyiz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Petek Yıkama