444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Eca Calora Digital A1 Arızasıslogan
down
Paylaş:

Eca Calora Digital A1 Arıza Kodu Nedir?

Daireye gelen voltajın düşük olduğunu belirtmekte olan bir arıza kodudur.

Eca Calora Digital A1 Arızası Neden Yaşanır?

Calora Digital kombide A1 hata kodunun yer almasının sebebi de voltajlarla alakalı bir sorunun olmasıdır. Voltajlar eğer 220 Voltun altında ise bu durumda düşük voltaj sorunu yaşanır. Calora Digital kombi düşük voltaj ile çalışma yapamayacağı için arızaya geçer ve bunu kullanıcısına verdiği hata kodu ile belirtir. Bu sebeple bu arıza durumu yaşanılmaktadır.

Eca Calora Digital A1 Arızası nda Kullanıcı Ne Yapmalıdır?

  • Kullanıcı olarak bu arıza durumunda bir süre kadar voltajların düzene girmesini beklemelisiniz. Dalgalanmalar düzeldiğinde sorunun da düzelme ihtimali bulunmaktadır. Fakat uzun süre bekleme sonrasında eğer düzelme olmaz ise öncelikle bir elektrikçiden yardım talep etmenizi öneririz. Dairenize gelen elektrik voltajını ölçtürebilir ona göre önlem alabilirsiniz.

Dairenize gelen voltajın normal olduğu durumda eğer arıza durumu devam etmekte ise mutlaka Eca Kombi Servisi’nden yardım almalısınız. Düşük voltaj sebebi ile cihazınız zarar görmüş muhtemelen anakartı yanmış ya da arızalanmıştır.

Eca Calora Digital A1 Arızası Nasıl Çözümlenir?

Uzun süre bekleme sonrasında, dairenize gelen voltajı ölçtürerek normal çıkması durumunda hala bu sorunu yaşamakta iseniz; Calora Digital kombinizin anakartı arızalı olabilir. Bu gibi arıza durumlarında genelde anakart yanmakta ya da hasar görmektedir. Yanması ya da arızalanması durumunda anakarta tamir ya da değişim müdahalesi yapılır ve sorun çözümlenir. Bu konudaki yardımları mutlaka uzmanından almalısınız.

UYARI! Calora Digital kombinizde yaşadığınız bu arıza durumunun bir kez daha yaşanılmaması adına ya da bu sorunu hiç yaşamamak adına “KOMBİ REGÜLATÖRÜ” cihazı kullanmalısınız. Hasar gören anakarta müdahale yapılsa dahi kombi regülatörü kullanmadığınız sürece anakarta garanti verilmez. Çünkü yeniden arızalanma riski yüksektir. Bu sebeple de kombi regülatörü cihazını mutlaka kullanmanızı önermekteyiz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.