Eca Kombi ASE Uyarısı

Eca Kombide ASE Uyarısı Nedir?

Bu bir arıza kodu değildir. Kombinin yıllık bakım zamanının geldiğini belirtir.

Kullanıcı Ne Yapabilir?

Kullanıcının bu uyarıda yapabileceği bir işlem yoktur. Özellikle de can ve mal güvenliği açısından kombiye müdahale edilmemesi gerekir. Bakım işlemi basit bir işlem olarak görünüp kullanıcı tarafından yapılmamalıdır. Kısacası bu durumda direkt servis yardımı alınmalıdır.

Önemli Bilgi: Kombi bakımı nasıl yapılır? Bakımda neler yapılır? Bakım yapılmazsa ne olur? merak ediyorsanız; https://kombitamircisi.com.tr/kombi/bakimi/ linkini tıklayabilirsiniz.

Bu Uyarıda Kombi Çalışmaya Devam Eder mi?

Bu uyarı ekranda belirdikten sonra kombi çalışmasını devam ettirir. Yani ısıtma ihtiyaçlarını aksatmadan yerine getirir, beklentiye yanıt verir. Fakat uyarı kodu uzun süre ekranda belirmeye devam ederse yani kombiye bakım yaptırmak için servis yardımı alınmazsa cihazdaki performans yavaş yavaş düşmeye başlar ve akabinde verim düşerken tüketim de yükselir. Bu yüzden bu uyarıyı aldığınızda kombi bakımı için servis yardımı almanız gerekir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (14 Yorum)

 1. İsa yılmazer dedi ki:

  Mrb lar yıllık bakımı kullanıcı yapabilirmi

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhabalar İsa Bey,
   Bakım işleminin uzman tekniknisyen tarafından yapılması gerekir. Kullanıcı kesinlikle cihaza herhangi bir işlemde bulunmamalıdır.

 2. Umut kabul dedi ki:

  1 yıllık ECA marka calora premix kombi dünden beri ekranda ase uyarısı var garantisi devam ediyor kombi yıllık bakımı garanti kapsamına girer mi yada bakım yapılmazsa ne olur ase yazısı gider mi

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Umut Bey… Özel servis olduğumuz için garantili cihazlara müdahale etmiyoruz maalesef. Bu yüzden garanti koşullarını da bilemiyoruz. Bize kalırsa işlemin garantiden yapılması gerekir. Ancak yine de Eca merkez ile görüşürseniz daha sağlıklı bilgiler alabilirsiniz.

Petek Yıkama